Byla 2VP-6094-512/2017
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjas Egidijus Mickevičius,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo antstolio Aleksandro Selezniovo prašymą suinteresuotiems asmenims AB DNB bankas, SIA „B2Kapital“, skolininkui M. J. dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese,

Nustatė

3antstolis pateikė prašymą pakeisti išieškotoją vykdymo procese, nustatant, kad vykdomojoje byloje pradinis išieškotojas AB DNB bankas yra keičiamas jo teisių perėmėju SIA „B2Kapital“ dėl skolos išieškojimo iš M. J..

4Prašymas tenkinamas.

5Sprendžiant iš byloje esančių rašytinių įrodymų nustatyta, kad tarp AB DNB banko ir SIA „B2Kapital“, 2016 m. gruodžio 22 d. buvo sudaryta reikalavimo teisių perleidimo sutartis.

6LR CPK 48 str. 1 d. nurodyta, kad tais atvejais, kai viena iš ginčijamo arba sprendimu nustatyto teisinio santykio šalių pasitraukia iš bylos (fizinio asmens mirtis, juridinio asmens pabaiga ar pertvarkymas, reikalavimo perleidimas, skolos perkėlimas ir kiti įstatymų numatyti atvejai), teismas, jei yra pagrindas, rašytinio proceso tvarka tą šalį pakeičia jos teisių perėmėju, išskyrus atvejus, kai yra negalimas materialinių subjektinių teisių perėmimas. Teisių perėmimas galimas bet kurioje proceso stadijoje.

7Kreditoriui išaiškintina, kad LR CPK 596 str. 1 d. reglamentuoja, jog pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, fizinio asmens mirties, juridinio asmens reorganizavimo ar likvidavimo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. Atsižvelgiant į teisinį reglamentavimą, pažymėtina, kad remiantis LR CPK 596 str. šalys gali būti keičiamos tik vykdymo procese, o vykdomojo proceso pradžia – vykdomojo dokumento pateikimas antstoliui vykdyti.

8Vadovaujantis CPK 48, 290, 291 straipsniais, teismas

Nutarė

9antstolio prašymą tenkinti.

10Pakeisti pradinį išieškotoją AB DNB bankas jo teisių perėmėju SIA „B2Kapital“ dėl skolos išieškojimo iš M. J., vykdomojoje byloje Nr. 0010/10/03882.

11Nutarties patvirtintas kopijas išsiųsti byloje dalyvaujantiems asmenims.

12Nutartis per septynias dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai