Byla B2-726-278/2009
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Vilstuva“

1Panevėžio apygardos teismo teisėja Birutė Valiulienė, susipažinusi su uždarosios akcinės bendrovės (toliau UAB) „Lietuva Statoil“ ieškiniu dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Vilstuva“,

Nustatė

2UAB „Lietuva Statoil“ nurodo, kad UAB „Vilstuva“ yra skolinga įmonei 65 528,17 Lt, tačiau savo įsipareigojimų ieškovui nevykdo. Prašo teismą iškelti UAB „Vilstuva“ bankroto bylą, administratoriumi skirti UAB „Forum regis“.

3Priimti ieškinį atsisakytina.

4Panevėžio apygardos teismas 2009 m. birželio 25 d. nutartimi patenkino ieškovo UAB „Linavos servisas“ ieškinį ir atsakovei UAB „Vilstuva“ iškėlė bankroto bylą. Šia nutartimi teismas įmonei paskyrė administratorių UAB „Bankroto administravimo paslaugos“ bei nustatė 30 d. terminą kreditoriams pateikti bankrutuojančiai įmonei savo finansinius reikalavimus. Minėta nutartis įsiteisėjo 2009-07-07. Įmonių bankroto įstatymo (toliau ĮBĮ) 10 straipsnio 1 dalis nustato, kad bankroto bylos iškeliamos ir nagrinėjamos Civilinio proceso kodekso (toliau CPK) nustatyta ginčo teisenos tvarka, išskyrus šio įstatymo nustatytas išimtis. CPK 137 str. 2 d. 4 p. nustato, kad teismas atsisako priimti ieškinį jeigu yra įsiteisėjęs teismo sprendimas, priimtas dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu. Nors atsakovui bankroto byla iškelta ieškovo UAB „Linavos servisas“ reikalavimu, tačiau įvertinus aplinkybę, jog teismo procesinis sprendimas (nutartis) yra įsiteisėjęs ir privalomas visiems asmenims bei vadovaujantis protingumo kriterijumi, reikalavimas iškelti įmonei bankroto bylą, nors ir pareikštas kito bankrutuojančios įmonės kreditoriaus, pakartotinai negali būti sprendžiamas, nes kreditorius turi teisę bankrutuojančiai įmonei pareikšti tik savo finansinius reikalavimus ir tik esant ginčui, kreiptis į teismą dėl skolos priteisimo. Dėl paminėto, priimti ieškinį atsisakytina (CPK 3 str. 5 d., 18 str.).

5Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 10 str. 1 d., Civilinio proceso kodekso 3 str.5 d., 137 str. 2 d. 4 p.,

Nutarė

6atsisakyti priimti uždarosios akcinės bendrovės „Lietuva Statoil“ ieškinį atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „Vilstuva“ dėl bankroto bylos iškėlimo.

7Ieškovui išaiškinama jo teisė iki 2009 m. rugpjūčio 7 d. bankrutuojančiai UAB „Vilstuva“ pareikšti finansinius reikalavimus.

8Nutartis per 7 dienas nuo nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai