Byla 2-1488-356/2011
Dėl deklaracijos apie statybos užbaigimą panaikinimo ir nekilnojamojo daikto teisinės registracijos panaikinimo priėmimo klausimą

1Utenos rajono apylinkės teismo teisėja Vijolė Vitienė, išnagrinėjusi ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Utenos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus ieškinio atsakovams Valstybės įmonės „Registrų centras“ Utenos filialui ir A. G., tretiesiems asmenims P. G. ir antstoliui Leonui Jankauskui dėl deklaracijos apie statybos užbaigimą panaikinimo ir nekilnojamojo daikto teisinės registracijos panaikinimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovas prašo panaikinti 2011-04-08 atsakovės A. G. pateiktą deklaraciją apie statybos užbaigimą bei panaikinti šios deklaracijos pagrindu atliktą pastato-pirties teisinę registraciją. Ieškovo teigimu, atsakovės atlikta pastato-pirties statyba buvo neteisėta, Inspekcija nėra patvirtinusi deklaracijos apie statybos užbaigimą ir ši deklaracija negalėjo būti įregistruota nekilnojamojo turto registre.

3Sprendžiant bylos rūšinio teismingumo klausimą, svarbu tai, iš kokių teisinių santykių – civilinių ar administracinių – suinteresuotas asmuo kelia savo reikalavimus. Vertinant ieškinio pagrindą ir dalyką darytina išvada, kad nuosavybės teisiniai santykiai šiuo atveju turi būti analizuojami ir vertinami ne civiliniu teisiniu požiūriu, o Statybos įstatymo, Nekilnojamojo turto registro įstatymo ir su jais susijusių kitų specialių norminių teisės aktų požiūriu. Ginčas nagrinėjamu atveju viešojo administravimo srities ribų neperžengia, todėl turi būti sprendžiamas administraciniame teisme (Administracinių bylų teisenos įstatymo 3 straipsnio 1 dalis, 15 straipsnio 1 dalies 1 punktas).

4Kadangi ieškinys neteismingas Utenos rajono apylinkės teismui, ieškinį atsisakytina priimti (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p.). Ieškovas ieškinį dėl pareikštų reikalavimų turi teisę pateikti Panevėžio apygardos administraciniam teismui.

5Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis LR CPK 137 str., 290-291 str., teismas

Nutarė

6Atsisakyti priimti ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Utenos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus ieškinį atsakovams Valstybės įmonės „Registrų centras“ Utenos filialui ir A. G., tretiesiems asmenims P. G. ir antstoliui Leonui Jankauskui dėl deklaracijos apie statybos užbaigimą panaikinimo ir nekilnojamojo daikto teisinės registracijos panaikinimo.

7Nutarties nuorašą įteikti ieškovui.

8Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo atskiruoju skundu gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Utenos rajono apylinkės teisme.

Proceso dalyviai