Byla B2-1098-794/2016
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Vaclovas Paulikas, sekretoriaujant Giedrei Jegorovaitei, šalims nedalyvaujant, viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjęs bankrutuojančios UAB „Mukis“ bankroto administratoriaus UAB „Juniver“ prašymą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismo 2015 m. rugpjūčio 6 d. nutartimi UAB „Mukis“ iškelta bankroto byla. Vilniaus apygardos teismo 2015 m. lapkričio 3 d. nutartimi patvirtintas UAB „Mukis“ kreditorių bei jų finansinių reikalavimų sąrašas. Vilniaus apygardos teismas 2016 m. vasario 23 d. nutartimi įmonę pripažino bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

3Bankroto administratorius pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos ir jos išregistravimo iš Juridinių asmenų registro. Nurodo, kad per bankroto ir likvidavimo laikotarpį buvo užbaigtos įmonės bankroto ir likvidavimo procedūros. Turto, iš kurio galėtų būti tenkinami kreditorių reikalavimai, nėra.

4Bankroto administratoriui ir kreditoriams apie teismo posėdį praneštą tinkamai, tačiau į posėdį niekas neatvyko.

5Prašymas tenkintinas.

6Įmonės administratorius pateikė teismui 2016 m. gegužės 6 d. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pažymą, kurioje nurodyta, kad agentūra duomenų apie bankrutavusioje UAB „Mukis“ sukauptas atliekas ir užterštą dirvožemį ar gruntą neturi. Bankroto procedūros baigtos. Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis, teismuose kitų bylų, kuriose bankrutuojanti įmonė būtų dalyvaujančiu asmeniu, nėra.

7Pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau tekste – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

8Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, konstatuotina, kad ĮBĮ nustatytos įmonės bankroto procedūros iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos, todėl vadovaujantis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi, yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

9Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsniu, Civilinio proceso kodekso 259, 260, 265, 270 str. teismas

Nutarė

10prašymą tenkinti.

11Pripažinti bankrutavusią UAB „Mukis“ (įm. kodas 302514149, buveinės adresas: Vilniaus r. sav. Pakonių k. Paribio g. 3) veiklą pasibaigusia ir išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

12Pavesti bankroto administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

13Įpareigoti bankroto administratorių per 3 dienas nuo sprendimo kopijos gavimo dienos, informuoti kreditorius apie priimtą teismo sprendimą, pateikiant teismui tai patvirtinančius įrodymus.

14Sprendimas per trisdešimt dienų nuo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai