Byla e2-5954-902/2017
Dėl skolos priteisimo

1Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Ingrida Kirsnytė, rašytinio proceso tvarka nagrinėdama civilinę bylą pagal ieškovės VšĮ „Velžio komunalinis ūkis“ ieškinį atsakovui A. P. dėl skolos priteisimo, ir

Nustatė

2Panevėžio miesto apylinkės teisme iškelta civilinė byla pagal ieškovės ieškinį (priimtą panaikinus teismo įsakymą dėl skolos) dėl skolos priteisimo iš atsakovo.

32017 m. rugsėjo 5 d. nutartimi byla sustabdyta iki atsiras mirusio atsakovo teisių ir pareigų perėmėjai, ar paaiškės aplinkybės, dėl kurių teisių perėmimas neįvyko; ieškovei nustatytas terminas iki 2017 m. lapkričio 5 d. pateikti teismui duomenis apie atsakovo teisių perėmėjus. Nustatytu terminu ieškovė nepateikė teismui duomenų apie mirusio atsakovo teisių perėmėjus, nepateikė prašymo pratęsti terminą.

4Byloje nėra duomenų apie atsakovo A. P. surašytą testamentą bei jo turto paveldėtojus pagal įstatymą (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 5.11 straipsnis). Nuo atsakovo mirties praėjo daugiau nei 3 mėnesiai. Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 7 straipsnis įpareigoja teismą imtis įstatymų nustatytų priemonių proceso vilkinimui užkirsti. Atsakovo turto paveldėjimo ar jo perėjimo valstybei procesas gali ilgai užtrukti, kas neišvengiamai užvilkintų procesą nagrinėjamoje byloje, atsižvelgiant į bylos pobūdį (byla dėl 243,59 Eur skolos priteisimo).

5Esant minėtoms aplinkybėms, civilinė byla atnaujintina ir nutrauktina.

6Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 294 straipsnyje nustatyta, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama. Nagrinėjamos bylos atveju, ieškinys dėl skolos priteisimo gali būti reiškiamas tik atsakovo A. P. turto paveldėtojams, todėl tai nebus ginčas tarp tų pačių šalių ir bylos nutraukimas, neužkerta galimybės ieškovei apginti savo pažeistas teises pareiškiant ieškinį skolininko teisių perėmėjams.

7Bylą nutraukus sumokėtas žyminis mokestis grąžintinas ieškovei (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 87 straipsnio 1 dalies 8 punktas).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 167, 293, 294, 295 straipsniais, teismas

Nutarė

9Atnaujinti bylos nagrinėjimą.

10Nutraukti civilinę bylą pagal ieškovės VšĮ „Velžio komunalinis ūkis“ ieškinį atsakovui A. P. dėl skolos priteisimo.

11Bylos nutraukimas, neužkerta galimybės ieškovei apginti savo pažeistas teises pareiškiant ieškinį skolininko teisių perėmėjams.

12Grąžinti ieškovei VšĮ „Velžio komunalinis ūkis“, įmonės kodas 168967899, 3,00 Eur (trijų eurų 00 centų) žyminį mokestį, sumokėtą 2017-05-15, ir 12,00 Eur (dvylikos eurų 00 centų) žyminį mokestį, sumokėtą 2017-06-08, iš viso 15,00 Eur (penkiolikos eurų 00 centų) žyminį mokestį.

13Žyminio mokesčio grąžinimą pavesti VMI prie FM.

14Nutartį per 7 dienas nuo jos kopijos gavimo galima skųsti atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Panevėžio miesto apylinkės teisme.

Proceso dalyviai