Byla 2-243-560/2016
Dėl žalos atlyginimo, tretieji asmenys UAB „E.L.L. Nekilnojamas turtas“, UAB „Vilniaus rentinys“, UAB DK „PZU Lietuva“, AB „Lietuvos draudimas“

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Dainius Rinkevičius, rašytinio proceso spręsdamas šalių prašymą patvirtinti tarp jų sudarytą taikos sutartį civilinėje byloje pagal ieškovo AAS „Gjensidige Baltic“, Lietuvoje veikiančio per AAS „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialą, ieškinį atsakovams UAB „Viltekta“, UAB „Versmių statyba“ dėl žalos atlyginimo, tretieji asmenys UAB „E.L.L. Nekilnojamas turtas“, UAB „Vilniaus rentinys“, UAB DK „PZU Lietuva“, AB „Lietuvos draudimas“,

Nustatė

2Ieškovas kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas jo naudai priteisti solidariai iš atsakovų 470 000 Lt žalos atlyginimo, 6 proc. dydžio metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas.

32016-11-09 vykusio teismo posėdžio metu buvo gautas ieškovo ir atsakovo UAB „Viltekta prašymas patvirtinti tarp jų sudarytą taikos sutartį ir bylą šioje dalyje nutraukti.

4Prašymas patvirtinti sudarytą taikos sutartį tenkintinas, civilinė byla dalyje nutrauktina.

5Kaip matyti iš pateiktų dokumentų, nuo 2016-10-31 visas AAS „Gjensidige Baltic“ teises ir pareigas reorganizavimo būdu perėmė ADB „Gjensidige“ (ankstesnis pavadinimas UAB DK „PZU Lietuva“), todėl toliau ieškovu byloje laikomas ADB „Gjensidige“.

6Teismas, susipažinęs su pateikta taikos sutartimi sprendžia, jog tarp šalių sudaryta taikos sutartimi kitų asmenų teisės ir įstatymo saugomi interesai bei įstatymai nepažeidžiami, todėl sudaryta taikos sutartis tvirtintina ir byla nutrauktina (CPK 42 str. 2d.).

7Taikos sutartyje šalys nurodė, kad civilinės bylos nutraukimo pasekmės, numatytos CPK 294 str., tai yra kad jos negali kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, tuo pačiu pagrindu ir dėl to paties dalyko, jiems yra žinomos.

8Vadovaudamasis LR CPK 167 str., 290-291 str., 294 str., teismas

Nutarė

9Byloje ieškovu laikyti ADB „Gjensidige“ (į. k. 110057869, adresas Konstitucijos pr. 7, Vilnius).

10Patvirtinti taikos sutartį, sudarytą tarp ieškovo ADB „Gjensidige“ (toliau – ir Ieškovas) ir atsakovo UAB „Viltekta“ (į.k. 122030381, adresas A. Goštauto g. 8, Vilnius, toliau – ir Atsakovas), tokiomis sąlygomis:

  1. Ieškovas atsisako ieškinyje nurodytų reikalavimų atsakovo UAB „Viltekta“ atžvilgiu šioje civilinėje byloje.
  2. Ieškovui atsisakius ieškinio reikalavimų atsakovo atžvilgiu, atsakovas reikalauja ieškovo atlyginti dalį, t.y. 4 000 Eur, jo patirtų bylinėjimosi išlaidų. Atsakovas patvirtina, jog atsisako kitų bylinėjimosi išlaidų ir kitų su bylos nagrinėjimo susijusių išlaidų ieškovo atžvilgiu.
  3. Ieškovas sutinka atlyginti atsakovo patirtas 4 000 Eur dydžio bylinėjimosi išlaidas per 10 kalendorinių dienų nuo šios nutarties priėmimo dienos.

11Civilinę bylą Nr. 2-243-560/2016 šioje dalyje, t. y. atsakovo UAB „Viltekta“ atžvilgiu, nutraukti.

12Nutartis per 7 dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai