Byla 2-6045-800/2013
Dėl autorių teisių pažeidimo nutraukimo, kompensacijos priteisimo ir teisės į domeno registraciją perkėlimo

1Kauno apylinkės teismo teisėja Živilė Janavičienė, susipažinusi su ieškovės UAB „TC prekyba“ ieškiniu atsakovams UAB „Electronic trade“, G. B., dėl autorių teisių pažeidimo nutraukimo, kompensacijos priteisimo ir teisės į domeno registraciją perkėlimo,

Nustatė

2ieškovė 2013-02-21 pateikė Kauno apylinkės teismui ieškinį, kuriuo prašo: 1) įpareigoti atsakovę UAB „Electronic trade“ laikinai, iki teismo sprendimo įsiteisėjimo, nutraukti daromą ieškovės autoriaus teisių pažeidimą, t.y. nenaudoti jokio žymens, kuris būtų tapatus ar panašus pavadinimui bigbox, įskaitant, bet neapsiribojant subdomeno bigbox.lt bei prekių ženklo BIGBOX.LT naudojimą; 2) pripažinti teisę į subdomeną bigbox.lt ieškovei, o atsakovės UAB „Electronic trade“ vardu subdomeno bigbox.lt registraciją panaikinti; 3) iš atsakovų UAB „Electronic trade“ ir G. B., ieškovės UAB „TC prekyba“ naudai solidariai priteisti 130000,00 Lt už neteisėtą naudojimąsi kūriniu bei 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos, nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, nuo sumos dalies, kuri bus priteisiama iš atsakovo G. B. ir 6 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos, nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, nuo sumos dalies, kuri bus priteisiama iš atsakovės UAB „Electronic trade“; 4) iš atsakovų solidariai priteisti ieškovės patirtas bylinėjimosi išlaidas; 5) taikyti laikinąsias apsaugos priemones – atsakovų UAB „Electronic trade“ bei G. B. nekilnojamojo turto, kilnojamųjų daiktų, o jo nesant ar esant nepakankamai, piniginių lėšų ar turtinių teisių areštą 130000,00 Lt sumai.

3Ieškinį atsisakytina priimti Kauno apylinkės teisme, kaip neteismingą Kauno apylinkės teismui (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

4Susipažinus su pateiktu ieškiniu nustatyta, jog tarp šalių ginčas kyla dėl autorinių neturtinių teisių. Nors ieškovė ieškinyje nurodo, jog ginčas tarp ieškovės ir atsakovų yra turtinis, tačiau susipažinus su ieškinyje nurodytomis aplinkybėmis, ieškinio reikalavimais, nustatyta, jog ieškovė ginčija subdomeno sukūrimo faktą, pagrindiniu ieškinio reikalavimu prašo teismo pripažinti teisę į subdomeną bigbox.lt ieškovei UAB „TC prekyba“, o atsakovės UAB „Electronic trade“ vardu subdomeno bigbox.lt registraciją panaikinti. Ieškinio reikalavimas dėl 130000,00 Lt kompensacijos priteisimo iš atsakovų ieškovės naudai už neteisėtą naudojimąsi kūriniu, yra išvestinis reikalavimas ir tik nustačius, kad ieškinio reikalavimas dėl pripažinimo teisės į subdomeną bigbox.lt ieškovei UAB „TC prekyba“, atsakovės UAB „Electronic trade“ vardu subdomeno bigbox.lt registracijos panaikinimo, yra pagrįstas, teismas galėtų spręsti ieškinio reikalavimą dėl kompensacijos priteisimo iš atsakovų ieškovės naudai už neteisėtą naudojimąsi kūriniu.

5Autoriniams turtinio pobūdžio ginčams yra priskiriami ginčai dėl neišmokėto autorinio atlyginimo pagal autorines sutartis, kai nėra ginčo dėl pačios sutarties ar dėl kitų autoriaus pažeidimų, arba kai reikalavimus pareiškia kolektyvinio administravimo asociacijos dėl jų atstovaujamų autorių teisių ar gretutinių teisių subjektų interesų be atskiro jų įgaliojimo dėl išieškojimo autorinio atlyginimo iš kūrinių ar gretutinių teisių objektų naudotojų, kurie be kolektyvinio administravimo asociacijų naudoja kūrinius ar gretutinių teisių objektus.

6Vadovaujantis LR CPK 27 str. 2 p. civilines bylas dėl autorinių neturtinių teisinių santykių, kaip pirmosios instancijos teismai, nagrinėja apygardos teismai.

7Kai kartu yra pareiškiami neturtinis ir turtinis reikalavimas dėl autorinių teisinių santykių, bylą pirmąja instancija nagrinėja apygardos teismas (CPK 33 str. 4 d.).

8Esant nustatytoms aplinkybėms, jog ieškovė pareiškė reikalavimą dėl autorinių neturtinių teisinių santykių, darytina išvada, jog ieškovės ieškinys yra teismingas Kauno apygardos teismui.

9Teismo atsisakymas priimti ieškinį nekliudo vėl kreiptis į teismą su ieškiniu, jeigu yra pašalintos arba išnyko aplinkybės, kliudžiusios priimti ieškinį (LR CPK 137 str. 4 d.).

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos 290 str., 291 str., teismas

Nutarė

11atsisakyti priimti ieškovės UAB „TC prekyba“ ieškinį atsakovams UAB „Electronic trade“, G. B., dėl autorių teisių pažeidimo nutraukimo, kompensacijos priteisimo ir teisės į domeno registraciją perkėlimo.

12Ieškovui išaiškinti, kad jis turi teisę pateikti ieškinį atsakovams Kauno apygardos teisme.

13Nutarties kopiją siųsti ieškovo atstovui advokatui S. D..

14Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Proceso dalyviai