Byla 2A-113/2010

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Virginijos Čekanauskaitės (pranešėja), Artūro Driuko (kolegijos pirmininkas) ir Egidijaus Žirono, sekretoriaujant Jūratei Česnulevičienei, dalyvaujant atsakovo BUAB ,,Revi“ atstovui administratoriui M. K. , trečiojo asmens UAB ,,Vevira“ direktoriui R. S. , viešame teismo posėdyje apeliacine tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal kreditoriaus uždarosios akcinės bendrovės ,,Vevira“ apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2009 m. kovo 18 d. sprendimo, kuriuo uždaroji akcinė bendrovė ,,Revi“ pripažinta pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir nutarta išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

2Teisėjų kolegija

Nustatė

3Vilniaus apygardos teismas 2005 m. kovo 17 d. nutartimi iškėlė UAB „Revi“ bankroto bylą, administratoriumi paskyrė UAB ,,Būrai“, o 2006 m. birželio 28 d. nutartimi minėtą bendrovę pripažino bankrutavusia ir paskelbė likviduojama dėl bankroto. Teismo 2008 m. birželio 20 d. nutartimi, tenkinant bankroto administratoriaus prašymą, paskelbtas supaprastintas bankroto procesas bei nustatytas jam 6 mėnesių terminas. Lietuvos apeliacinis teismas 2008 m. rugpjūčio 21 d. nutartimi minėtą teismo nutartį paliko nepakeistą.

4Įmonės administratorius UAB ,,Būrai“ 2009 m. vasario 11 d. kreipėsi į teismą, prašydamas pratęsti supaprastinto bankroto proceso terminą iki 2009 m. rugpjūčio 21 d.

5Kreditoriai UAB „Vevira“ ir V. P. 2009 m. vasario 21 d. kreipėsi į teismą, prašydami priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

6Vilniaus apygardos teismas 2009 m. kovo 18 d. sprendimu minėtus prašymus patenkino iš dalies: pripažino BUAB ,,Revi“ pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir nusprendė išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro, panaikino areštus bei visus su areštais susijusius apribojimus bendrovės turtui, o kitus prašymus atmetė. Dėl šio teismo sprendimo kreditorius UAB ,,Vevira“ padavė apeliacinį skundą, kuriuo prašė minėtą teismo sprendimą panaikinti ir perduoti bylą pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.

7Apeliantas UAB ,,Vevira“ Lietuvos apeliaciniam teismui pateikė pareiškimą dėl apeliacinio skundo atsisakymo. Nurodė, kad bylos šalys ir kiti suinteresuoti asmenys 2010 m. vasario 8 d. sudarė taikos sutartį, kuria išsprendė tarp jų bei su jomis susijusių, jų pavedimu ar kitais pagrindais kartu su jomis veikiančių asmenų tarpusavio teisinius ginčus. Ši taikos sutartis buvo patvirtinta Vilniaus miesto 1 apylinkė teismo 2010 m. vasario 17 d. nutartimi, kuri yra įsiteisėjusi. Apeliantas patvirtino, kad jam yra žinomi apeliacinio skundo atsisakymo padariniai (CPK 308 str. 3 d.).

8Apeliacinis procesas nutrauktinas.

9Civilinio proceso kodekso 308 straipsnio pirmoji dalis nurodo, jog apeliacinį skundą padavęs asmuo turi teisę šio skundo atsisakyti iki baigiamųjų kalbų. Teismas gali nepriimti apeliacinio skundo atsisakymo, jei yra CPK 42 straipsnio antrojoje dalyje numatytos sąlygos, tai yra, jei atsisakymas prieštarauja imperatyvioms įstatymo nuostatoms ar viešajam interesui. Apeliacinio skundo atsisakęs asmuo jį paduoti pakartotinai neturi teisės (CPK 308 str. 3 d.).

10Teisėjų kolegija konstatuoja, kad apelianto UAB ,,Vevira“ apeliacinio skundo atsisakymas įstatymui neprieštarauja, jis pateiktas iki baigiamųjų kalbų. Bylos medžiagoje nėra duomenų, kad toks atsisakymas pažeidžia kieno nors teises ar įstatymo saugomus interesus arba prieštarauja viešajam interesui. Apeliacinio skundo atsisakyme nurodyta, kad šio procesinio veiksmo pasekmės apeliantui yra žinomos, todėl teisėjų kolegija sprendžia, kad šis atsisakymas priimtinas, o apeliacinis procesas nutrauktinas (CPK 308 str.).

11Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 308 straipsnio antrąja dalimi,

Nutarė

12Apeliacinio skundo atsisakymą priimti ir apeliacinį procesą pagal kreditoriaus uždarosios akcinės bendrovės ,,Vevira“ apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2009 m. kovo 18 d. sprendimo civilinėje byloje Nr. B2-584-258/2009 nutraukti.

Proceso dalyviai