Byla 2-2646-637/2011
Dėl skolos priteisimo priėmimo klausimą

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Audronė Gaižutienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo UAB „Valeriza“ ieškinio atsakovui UAB „Autovestina“ dėl skolos priteisimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovas UAB „Valeriza“ kreipėsi į teismą su ieškiniu, kuriuo prašo priteisti iš atsakovo UAB „Autovestina“ 3107,52 Lt skolą bei bylinėjimosi išlaidas. Ieškinio įvykdymo užtikrinimui prašo taikyti laikinąsias apsaugos priemones.

3Teismas atsisako priimti ieškinį, kadangi jis neteismingas Klaipėdos miesto apylinkės teismui (Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktas).

4Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 29 straipsnyje nustatyta bendra taisyklė, kad juridiniam asmeniui ieškinys pareiškiamas pagal juridinio asmens buveinę, nurodytą juridinių asmenų registre. Ieškovas ieškinyje nurodė, kad atsakovo adresas yra Žiedų skg. 4 D, Klaipėda. Patikrinus atsakovo duomenis Juridinių asmenų registre nustatyta, kad UAB „Autovestina“ buveinės adresas, nurodytas juridinių asmenų registre, yra – Žiegždrių k., Kauno r. sav. Ieškovo nurodytas atsakovo adresas Klaipėdoje yra ne juridinio asmens buveinės, o veiklos vietos adresas.

5Byloje nėra duomenų, kad šalys tarpusavio susitarimu būtų pakeitusios teritorinį bylos teismingumą (LR CPK 32 str.). Kitų duomenų, suteikiančių įstatyminį pagrindą bylą nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkės teisme, ieškinyje nenurodyta.

6Ieškovui UAB „Valeriza“ išaiškintina, kad su ieškiniu atsakovui UAB „Autovestina“ dėl skolos priteisimo turi kreiptis į Kauno rajono apylinkės teismą, adresu – Kęstučio g. 29, Kaunas (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 3 dalis).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 2 p., 3 d., 5 d., 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

8atsisakyti priimti ieškovo UAB „Valeriza“ ieškinį atsakovui UAB „Autovestina“ dėl skolos priteisimo ir ieškinį grąžinti jį padavusiam asmeniui.

9Išaiškinti ieškovui, kad su ieškiniu atsakovui UAB „Autovestina“ dėl skolos priteisimo turi kreiptis į Kauno rajono apylinkės teismą.

10Nutartis per septynias dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai