Byla L2-2023-207/2011
Dėl skolos, delspinigių ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo bei laikinųjų apsaugos priemonių taikymo

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Virginija Kazlauskienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi kreditoriaus UAB „Emora“ pareiškimą skolininkui Butvido TŪB „Emo“ dėl skolos, delspinigių ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo bei laikinųjų apsaugos priemonių taikymo,

Nustatė

2Teisme gautas kreditoriaus UAB „Emora“ pareiškimas skolininkui Butvido TŪB „Emo“ dėl skolos, delspinigių ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo bei laikinųjų apsaugos priemonių taikymo. Kreditorius pateikė teismui pareiškimą, neatitinkantį LR CPK 80 str. 1 d. 3 p., 434 str. 1 d. numatytų reikalavimų, nes paduodant teismui pareiškimą dėl įsakymo išdavimo netinkamai sumokėtas žyminis mokestis. Vadovaujantis teismų praktika, žyminis mokestis turi būti sumokamas kiekvienoje atskiroje byloje, grafoje „įmokos pavadinimas“ nurodant, kad tai yra žyminis mokestis civilinėje byloje su konkrečiu skolininku- šiuo atveju- Butvido TŪB „Emo“. Iš pateikto pareiškimo priedo- 2011-02-17 įmokos mokėjimo kvito nėra aišku, kokioje byloje žyminį mokestį sumokėjo kreditorius, nes grafoje „įmokos pavadinimas“ yra nurodyta, kad tai yra žyminis mokestis, tačiau nenurodytas konkretus skolininkas.

3Atsižvelgiant į tai, kreditoriaus pareiškimą atsisakytina priimti (LR CPK 435 str. 2 d. 1 p.). Išaiškintina kreditoriui, kad teismo nutartis atsisakyti priimti pareiškimą yra galutinė ir neskundžiama, tačiau tai neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal ginčo teisenos taisykles. Pažymėtina, kad paduoti pakartotinį pareiškimą LR CPK XXIII skyriuje nustatyta tvarka kreditorius gali tik tuo atveju, jei yra pašalintos kliūtys, sudariusios pagrindą atsisakyti priimti ankstesnį pareiškimą.

4Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 114 str. 1 d., 435 str. 2 d. 1 p., teismas

Nutarė

5Atsisakyti priimti kreditoriaus UAB „Emora“ pareiškimą skolininkui Butvido TŪB „Emo“ dėl skolos, delspinigių ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo bei laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, jį su priedais grąžinti kreditoriui.

6Nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Proceso dalyviai