Byla A2.2.-805-927/2015
Dėl byla išnagrinėta jam nedalyvaujant (ATPK 272 str.)

1Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėja Jolanta Bagdonienė, nedalyvaujant V. U., išnagrinėjusi V. U. (V. U., a. k. ( - ) gim. ( - ), Lietuvos Respublikos piliečio, bausto administracine tvarka, gyv. Vilniaus r., ( - ), administracinio teisės pažeidimo bylą

Nustatė

2V. U. 2015 m. balandžio 4 d., 15.50 val., Vilniaus r., Avižienių k., Sudervės g. 17 A, iš UAB „Palink“ parduotuvės „IKI Nr. 1190“ pavogė 0,7 l talpos butelį degtinės ,,Finlandia“, kurio vertė 14,99 Eur,

3t. y. padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 50 str.

4V. U. į bylos nagrinėjimą vengia atvykti. Apie jos nagrinėjimo vietą ir laiką buvo pranešta tinkamai. Pašymas atidėti bylos nagrinėjimą negautas ir nepateikti dokumentai, galintys pateisinti neatvykimą, todėl byla išnagrinėta jam nedalyvaujant (ATPK 272 str.).

5Pažeidimas įrodytas: V. U. paaiškinimu pažeidimo tyrimo metu, kad įvykdęs pažeidimą pripažįsta ir gailisi, prašo skirti minimalią baudą; administracinio teisės pažeidimo protokolu, UAB „Palink“ parduotuvės Nr. 1190 vedėjos pareiškimu, tarnybiniais pranešimais, pažyma apie baustumą, kurie patvirtina, kad V. U. parduotuvėje nesumokėjęs už degtinės butelį praėjo pro kasą, tačiau buvo sulaikytas. 0,7 l talpos butelis degtinės ,,Finlandia“ grąžintas į apyvartą ir dėl to V. U. parduotuvės administracija pretenzijų nereiškia.

6V. U. prisipažino padaręs pažeidimą, nuoširdžiai gailisi, ir tai lengvina jo atsakomybę (ATPK 1 d. 1 p.), o atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra.

7Skiriant nuobaudą atsižvelgta į padaryto administracinio teisės pažeidimo pobūdį, jo padarymo aplinkybes, pažeidėjo asmenybę ir turtinę padėtį, kuris baustas administracine tvarka 1 kartą, į tai, kad nėra jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių ir yra viena lengvinanti, todėl jam skirtina minimali sankcijoje už padarytą pažeidimą numatyta piniginė nuobauda.

8Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos ATPK 287 str. 1 d. 1 p.,

Nutarė

9V. U. (V. U.) pripažinti kaltu, padarius administracinį teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 50 str. ir skirti 86 (aštuoniasdešimt šešių) Eur baudą.

10Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus rajono apylinkės teismą.

11Išaiškinti pažeidėjui, kad bauda turi būti sumokėta per 40 dienų nuo šio nutarimo įteikimo dienos, o apskundus nutarimą – ne vėliau kaip per 40 dienų nuo pranešimo apie skundo nepatenkinimą dienos, į AB banką „Swedbank”, Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą Nr. ( - ), kodas 73000, įmokos kodas 6030. Pildant įmokos kvitą, jame būtina nurodyti nutarimo, kuriuo paskirta bauda, datą bei numerį.

Proceso dalyviai