Byla e2-4394-850/2018
Dėl skolos už patiektą šilumos energiją, karštą vandenį ir delspinigių priteisimo

1Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų teisėjas Egidijus Mockaitis,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės ,,Tauragės šilumos tinklai“ (toliau - UAB „Tauragės šilumos tinklai“ ir ieškovė) ieškinį atsakovei duomenys neskelbtini (toliau - atsakovė) dėl skolos už patiektą šilumos energiją, karštą vandenį ir delspinigių priteisimo.

3Teismas

Nustatė

4Ieškovė prašo priteisti atsakovės 2283,69 Eur skolos, 25,45 Eur delspinigių, 5 procentus metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki visiško teismo sprendimo įvykdymo ir 52 Eur bylinėjimosi išlaidų. Prašo priimti sprendimą už akių, jeigu atsakovė nepateiks atsiliepimo į ieškinį.

5Atsakovei procesiniai dokumentai įteikti tinkamai, viešo paskelbimo būdu. Atsakovė be pateisinamos priežasties per nustatytą 14 dienų terminą nepateikė atsiliepimo į ieškinį, todėl priimtinas sprendimas už akių (Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 142 straipsnio 4 dalis).

6Teismas

konstatuoja:

7Ieškinys tenkintinas visiškai.

8Formaliai įvertinus byloje esančius rašytinius įrodymus nustatyta, kad ieškovė sutartiniais pagrindais nuolat tiekė šilumos energiją ir karštą vandenį butui adresu, duomenys neskelbtini-Vaižganto g. 146-19, Tauragė. Butas nuosavybės teise priklauso Tauragės rajono savivaldybei. Atsakovė šiame bute gyveno nuomininko teisėmis ir vartojo šilumą. Atsakovė naudodama patiektą šilumos energiją, pripažino sandorį, todėl privalėjo vykdyti iš sandorio kylančią prievolę, t. y. už patiektą šilumos energiją mokėti nustatytais terminais, o už nesavalaikį atsiskaitymą mokėti delspinigius. Atsakovė įsipareigojimus vykdė netinkamai ir tokiu būdu nuo 2008 m. sausio 1 d. iki 2018 m. sausio 31 d. įsiskolino 2283,69 Eur už pateiktą šilumos energiją ir karštą vandenį. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. sausio 25 d. nutarimu Nr. 124 ,,Dėl delspinigių skaičiavimo tvarkos“, ieškovė paskaičiavo 25,45 Eur delspinigių. Duomenų apie tai, kad atsakovė būtų sumokėjusi nurodytas sumas byloje nėra.

9Nurodytas aplinkybes įrodo ir patvirtina pateikti teismui dokumentai: pažymos - skaičiuoklės, nekilnojamojo turto registro išrašas, Tauragės rajono mero gyvenamosios patalpos orderis, gyventojų registro išrašas, kiti bylos dokumentai.

10Atsakovė už suteiktas paslaugas geranoriškai neatsiskaito. Prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai ir nustatytais terminais, todėl ieškovės reikalavimas dėl skolos ir delspinigių priteisimo pagrįstas ir tenkintinas (Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso (toliau – CK) 6.59, 6.63, 6.245, 6.256 straipsniai).

11CK 6.37 straipsnio 2 dalis, 6.210 straipsnio 1 dalis numato, kad terminą įvykdyti piniginę prievolę praleidęs skolininkas privalo mokėti 5 procentų dydžio metines palūkanas už sumą, kurią sumokėti praleistas terminas nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Tuo pagrindu iš atsakovės, praleidusios terminą įvykdyti piniginę prievolę, priteistinos 5 procentų dydžio metinės palūkanos nuo priteistos sumos, nuo bylos iškėlimo teisme dienos, tai yra nuo 2018 m. rugpjūčio 31 d. iki prievolės visiško įvykdymo.

12Kadangi ieškinys tenkintinas visiškai, iš atsakovės ieškovei priteistinos jos sumokėtos bylinėjimosi išlaidos, tai yra 52 Eur žyminis mokestis.

13Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 259 straipsniu, 262 straipsnio 2 dalimi, 285 straipsniu, 286 straipsniu, teismas

Nutarė

14Ieškinį patenkinti visiškai.

15Priteisti iš atsakovės duomenys neskelbtini, asmens kodas ( - ) ieškovei UAB „Tauragės šilumos tinklai“ įmonės kodas 179478621, 2283,69 Eur skolos, 25,45 Eur delspinigių, 5 procentus metinių palūkanų nuo priteistos 2309,14 Eur sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos, tai yra nuo 2018 m. rugpjūčio 31 d., iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir 52 Eur bylinėjimosi išlaidų.

16Atsakovė negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmams pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

17Ieškovė per 20 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Klaipėdos apygardos teismui per Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmus.

Proceso dalyviai