Byla B2-2005-259/2014
Dėl suteiktų paslaugų, todėl bankroto administratoriui nėra aišku, kokiu pagrindu minėta sąskaita faktūra išrašyta UAB „USaltitude“

1Kauno apygardos teismo teisėjas Arvydas Žibas, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs pareiškėjos akcinės bendrovės „Eglės“ sanatorija prašymą patvirtinti kreditorinį reikalavimą bankrutavusios UAB „USaltitude“ bankroto byloje,

Nustatė

2Byloje sprendžiamas AB „Eglės“ sanatorija prašymo patvirtinti jos 2140,00 Lt kreditorinį reikalavimą BUAB „USaltitude“ bankroto byloje pagrįstumas. Prašymas grindžiamas atsakovės įmonės neapmokėta 2012 m. spalio 27 d. PVM sąskaita faktūra serija SEG Nr. 015711 už suteiktas paslaugas (sąskaitoje nurodoma už san. paslaugas dviv. kamb. E+MIDI, 2012.10.19-10.24) (b. l. 11-12).

3BUAB „USaltitude“ bankroto administratorius nesutinka su pareikštu prašymu. Nesutikimas grindžiamas tuo, kad AB „Eglės“ sanatorija pateikta sąskaita faktūra nėra pasirašyta UAB „USaltitude“ įgalioto asmens ar vadovo, paslaugos suteiktos nesusijusios su bankrutuojančios įmonės veikla, taip pat su įmone nesusijusiems asmenims. Be to, pareiškėja nepateikė sutarties dėl suteiktų paslaugų, todėl bankroto administratoriui nėra aišku, kokiu pagrindu minėta sąskaita faktūra išrašyta UAB „USaltitude“.

4Prašymas atmestinas.

5Byloje nustatyta, kad AB „Eglės“ sanatorija 2140,00 Lt kreditorinio reikalavimo pagrįstumą įrodinėja 2012 m. spalio 27 d. PVM sąskaita faktūra serija SEG Nr. 015711 (b. l.12). Teismas iš pareiškėjos pateiktos į bylą PVM sąskaitos faktūros turinio, kitų rašytinių įrodymų byloje, nustatė, jog AB „Eglės“ sanatorija suteikė sanatorines paslaugas dviviečiame kambaryje laikotarpiu nuo 2012 10 19 iki 2012 10 24 R. Š. ir R. R. (maitinimas, apgyvendinimas, procedūros), (b.l. 12, 14). Teismas iš UAB „USaltitude“ Juridinių asmenų registro išplėstino išrašo nustatė, kad registruota įmonės veikla nėra susijusi su fizinių asmenų R. Š. ir R. R. maitinimu, apgyvendinimu ir suteiktų procedūrų apmokėjimu sanatorines paslaugas teikiančiose įstaigose. Teismas, spręsdamas dėl pareikšto kreditorinio reikalavimo pagrįstumo, taip pat įvertina ir tą aplinkybę, kad AB „Eglės“ sanatorija nepateikė jokių leistinų įrodymų, kad UAB „USaltitude“ sudarė rašytinę sutartį dėl sąskaitoje nurodomų asmenų R. Š. ir R. R. maitinimo, apgyvendinimo ir procedūrų suteikimo, UAB „USaltitude“ nėra taip pat pasirašiusi 2012 m. spalio 27 d. PVM sąskaitos faktūros ar kitaip įsipareigojusi ją apmokėti.

6Esant šioms byloje nustatytoms aplinkybėms ir išdėstytų motyvų pagrindu pareiškėjos prašymas atmestinas kaip neįrodytas (LR CPK 178 str.)

7Teismas, vadovaudamasis LR CPK 290-291 str., LR ĮBĮ 26 str.,

Nutarė

8Pareiškėjos AB „Eglės“ sanatorija prašymą patvirtinti 2140,00 Lt kreditorinį reikalavimą bankrutavusios UAB „USaltitude“ bankroto byloje atmesti.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant Kauno apygardos teismui.

Proceso dalyviai