Byla B2-141-555/2017
Dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Milnesta“ veiklos pripažinimo pasibaigusia

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Egidijus Tamašauskas, viešame teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Milnesta“ veiklos pripažinimo pasibaigusia,

Nustatė

2bankroto administratoriaus įgaliotas asmuo, pateikdamas teismui Įmonių bankroto įstatymo 31 straipsnio 8 punkte, 32 straipsnio 4 dalyje numatytus dokumentus, prašo priimti sprendimą dėl UAB „Milnesta“ pabaigos, bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka.

3Kreditoriams apie teismo posėdžio datą, laiką, vietą ir teismo sudėtį paskelbta specialiame interneto tinklalapyje, prašymų ir pareiškimų iki bylos nagrinėjimo negauta (CPK 133 straipsnio 3 dalis, 235 straipsnio 6 dalis).

4Prašymas tenkintinas.

5Pagal Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

6Bylos duomenimis nustatyta, kad Kauno apygardos teismo 2013 m. rugsėjo 12 d. nutartimi UAB „Milnesta“ iškelta bankroto byla, bankroto administratoriumi paskirta UAB „Bankroto ir verslo konsultacijų centras“. Kauno apygardos teismo 2014 m. sausio 13 d. nutartimi patvirtintas UAB „Milnesta“ kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas, kuris patikslintas 2014 m. vasario 6 d., 2014 m. kovo 10 d., 2014 m. kovo 26 d., 2014 m. birželio 5 d., 2014 m. liepos 2 d., 2014 m. rugpjūčio 28 d., 2015 m. balandžio 21 d., 2015 m. liepos 1 d., 2015 m. rugpjūčio 19d., 2015 m. spalio 12 d. nutartimis. Kauno apygardos teismo 2014 m. kovo 27 d. nutartimi UAB „Milnesta“ pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

7Bankroto administratorius pateikė teismui Įmonių bankroto įstatymo 31 straipsnio 8 punkte ir 32 straipsnio 4 dalyje nurodytus dokumentus – Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą apie tai, kad įmonė su šia institucija yra atsiskaičiusi, 2017 m. spalio 24 d. likvidavimo aktą. Iš pateiktų teismui dokumentų matyti, kad bankroto proceso metu bankrutavusios UAB „Milnesta“ mokumas nebuvo atstatytas, taikos sutartis nesudaryta, įmonė turto neturi, kreditorių finansiniai reikalavimai liko nepatenkinti, likvidavimo procedūra baigta. Bankroto proceso metu gauta 169 437,84 Eur įplaukų (163 428,01 Eur gauta pardavus turtą, 500,00 Eur gauta iš reikalavimo teisių ir 5 509,83 Eur gauta iš Garantinio fondo), kurios buvo panaudotos atsiskaitymui su kreditoriais bei bankroto administravimo išlaidų dengimui. Bankroto administratorius pabaigė visas Įmonių bankroto įstatyme nustatytas likvidavimo procedūras, duomenų apie balanse apskaitomą turtą nėra, pinigų sąskaitose nėra. Šiuo metu įmonė veiklos nevykdo, iš teismų informacinės sistemos LITEKO duomenų nustatyta, kad teismuose nagrinėjamų bylų, kuriose šalimi yra bankrutavusi UAB „Milnesta“, nėra.

8Teismas pažymi, kad kreditoriai iki šios dienos nėra pateikę teismui jokių argumentų ar įrodymų, jog bankroto procedūra negali būti baigiama ir yra aplinkybių, dėl kurių ji turėtų būti tęsiama.

9Esant tokioms aplinkybėms yra pagrindas konstatuoti, jog administratorius atliko visus procedūrinius veiksmus, būtinus užbaigti bankroto procedūrą ĮBĮ 32 straipsnyje nustatytu pagrindu ir pripažinti įmonės veiklą pasibaigusia, o byloje esantys ir ištirti įrodymai nesudaro pagrindo konstatuoti, jog bankroto procedūrą būtų tikslinga tęsti. Kasacinis teismas yra nurodęs, kad pagrindinis bankroto proceso tikslas – patenkinti bankrutuojančios įmonės kreditorių reikalavimus. Tai yra galutinis rezultatas, kurio siekiama, o susidarius situacijai, kai įmonės turto bei dokumentų nėra, taip pat nėra galimybių juos surasti ir perimti, bankroto procedūros tęsimas nebūtų naudingas kreditoriams dėl didėjančių išlaidų ir tai neatitiktų bankroto procedūrų operatyvumo principo (žr., pvz., Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2005 m. gruodžio 12 d. nutartį, priimtą civilinėje byloje Nr. 3K-3-653/2005; 2007 m. spalio 17 d. nutartį, priimtą civilinėje byloje Nr. 3K-7-326/2007).

10Kadangi galimybių tęsti įstatuose numatytą atsakovės veiklą nėra, o bankroto administratorius pilnai įvykdė įstatyme numatytus veiksmus likviduojant ją, teismas sprendžia, kad yra pagrindas priimti sprendimą dėl atsakovės veiklos pabaigos (ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalis).

11Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259, 270 straipsniais, Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsniu, teisėjas

Nutarė

12pripažinti bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Milnesta“, j. a. k. ( - ), veiklą pasibaigusia, likvidavus ją dėl bankroto.

13Šio sprendimo patvirtintą kopiją išsiųsti uždarosios akcinės bendrovės „Milnesta“ bankroto administratoriui ir įpareigoti jį atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

14Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai