Byla 2-5250-450/2010
Dėl organizuoto neteisėto turto prievartavimo ir konstitucinių teisių pažeidimo bei dėl to atsiradusios teisės į teisingą atlyginimą

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Asta Radzevičienė, susipažinusi su civiline byla pagal ieškovo A. B. ieškinį atsakovui Lietuvos Respublikai, atstovaujamai LR teisingumo ministerijos, tretieji asmenys Vilniaus apygardos teismas, Kauno miesto apylinkės teismas, Jonavos rajono apylinkės teismas, antstolė Ramunė Mikliušienė dėl organizuoto neteisėto turto prievartavimo ir konstitucinių teisių pažeidimo bei dėl to atsiradusios teisės į teisingą atlyginimą,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teisme buvo gautas ieškovo A. B. ieškinys atsakovui Lietuvos Respublikai, atstovaujamai LR teisingumo ministerijos, tretieji asmenys Vilniaus apygardos teismas, Kauno miesto apylinkės teismas, Jonavos rajono apylinkės teismas, antstolė Ramunė Mikliušienė dėl organizuoto neteisėto turto prievartavimo ir konstitucinių teisių pažeidimo bei dėl to atsiradusios teisės į teisingą atlyginimą. Iš ieškinio turtinio matyti, jog ieškovas tarp kitų, ieškinyje nurodytų aplinkybių, kurios jo nuomone sąlygojo žalos atsiradimą, nurodė ir neteisėtus Vilniaus apygardos teismo teisėjos Ritos Kisielienės veiksmus. Tuo pagrindu jis trečiuoju asmeniu be savarankiškų reikalavimų nurodė ir Vilniaus apygardos teismą.

3Vadovaujantis LR CPK 66 str. teisėjas privalo nusišalinti nuo bylos nagrinėjimo, jeigu yra aplinkybių, kurios kelia abejonių dėl jo nešališkumo. Kaip matyti iš pateiktos medžiagos, ieškinys buvo paskirtas Vilniaus apygardos teismo teisėjui Dainiui Rinkevičiui, kuris 2010-07-07 nutartimi nusišalino nuo civilinės bylos LR CPK 66 str. pagrindu, kadangi Vilniaus apygardos teismas, kuriame jis dirba teisėju, yra nurodytas byloje trečiuoju asmeniu.

4Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytas aplinkybes, bei vadovaujantis LR CPK 66 str., civilinėje byloje dalyvaujančiu byloje asmeniu patraukus Vilniaus apygardos teismą, kuriame dirbu ir aš, teisėja Asta Radzevičienė, kuriai yra paskirta nagrinėjimui civilinė byla, gali kilti abejonių dėl teisėjos nešališkumo, todėl yra pagrindas teisėjai nusišalinti nuo šios bylos nagrinėjimo.

5Vadovaudamasis CPK 66 str., 68 str., 291 str. teismas

Nutarė

6nusišalinti nuo civilinės bylos pagal ieškovo A. B. ieškinį atsakovui Lietuvos Respublikai, atstovaujamai LR teisingumo ministerijos, tretieji asmenys Vilniaus apygardos teismas, Kauno miesto apylinkės teismas, Jonavos rajono apylinkės teismas, antstolė Ramunė Mikliušienė dėl organizuoto neteisėto turto prievartavimo ir konstitucinių teisių pažeidimo bei dėl to atsiradusios teisės į teisingą atlyginimą nagrinėjimo.

7Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai