Byla 2-759-474/2011
Dėl vykdymo išlaidų priteisimo

1Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjas Valdas Alška,

2teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo antstolio Giedriaus Jonausko pareiškimą suinteresuotiems asmenims R. Ž., Klaipėdos apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai dėl vykdymo išlaidų priteisimo ir

Nustatė

3Antstolis savo pareiškime nurodo, kad jis vykdė bylą dėl 40 Lt išieškojimo iš skolininko R. Ž., a.k( - ) pagal nutarimą administracinėje byloje Nr. M453836, išduotą Klaipėdos apskrities VPK Kretingos rajono PK. Vykdomoji byla buvo užbaigta 2011-03-07 ir tą pačią dieną skolininkui buvo išsiųstas raginimas sumokėti vykdymo išlaidas per 7 dienas nuo pranešimo gavimo dienos. Vykdymo išlaidas sudaro: būtinosios vykdymo išlaidos- 40 Lt; papildomos vykdymo išlaidos- patvarkymo dėl arešto piniginėms lėšoms panaikinimo parengimas- 5 Lt; patvarkymo vykdyti vykdomąjį dokumentą parengimas- 5 Lt; patvarkymo areštuoti lėšas ir jas pervesti į antstolio depozitinę sąskaitą parengimas- 5 Lt; siūlymo sumokėti vykdymo išlaidas parengimas- 5 Lt; skolininko asmens ir kitų duomenų, susijusių su vykdomąja byla ar skolininko turtine padėtimi patikrinimas- 42 Lt; nuorašų darymas- 27 Lt; pašto išlaidos-25,35 Lt atlygis antstoliui už vykdomojo dokumento įvykdymą- 50 Lt; išlaidos, susijusios su pinigų pervedimu bankiniu pavedimu – 1,60 Lt; Išlaidos, sutinkamai su CPK 82 str. ir sprendimų vykdymo instrukcijos 32 p. indeksuojamos 127,40 dydžio ketvirčio vartojimo kainų indeksu ir viso indeksuotų vykdymo išlaidų 261,37 Lt. Skolininkas vykdymo išlaidų nesumokėjo, todėl prašo priteisti 165 Lt vykdymo išlaidų.

4Skolininkui ir suinteresuotam asmeniui apie posėdžio vietą ir laiką pranešta.

5Nustatyta, kad antstolis vykdė bylą NR.0091/09/00255 dėl 40 Lt išieškojimo iš skolininko R. Ž., a.k( - ) pagal nutarimą administracinėje byloje Nr. M453836, išduotą Klaipėdos apskrities VPK Kretingos rajono PK. Skolininkui R. Ž. 2011-03-07 buvo išsiųstas raginimas sumokėti vykdymo išlaidas per 7 dienas nuo pranešimo dienos. Vykdymo išlaidas sudaro: būtinosios vykdymo išlaidos- 40 Lt; papildomos vykdymo išlaidos- patvarkymo dėl arešto piniginėms lėšoms panaikinimo parengimas- 5 Lt; patvarkymo vykdyti vykdomąjį dokumentą parengimas- 5 Lt; patvarkymo areštuoti lėšas ir jas pervesti į antstolio depozitinę sąskaitą parengimas- 5 Lt; siūlymo sumokėti vykdymo išlaidas parengimas- 5 Lt; skolininko asmens ir kitų duomenų, susijusių su vykdomąja byla ar skolininko turtine padėtimi patikrinimas- 42 Lt; nuorašų darymas- 27 Lt; pašto išlaidos-25,35 Lt atlygis antstoliui už vykdomojo dokumento įvykdymą- 50 Lt; išlaidos, susijusios su pinigų pervedimu bankiniu pavedimu – 1,60 Lt; Išlaidos, sutinkamai su CPK 82 str. ir sprendimų vykdymo instrukcijos 32 p. indeksuojamos 127,40 dydžio ketvirčio vartojimo kainų indeksu ir viso indeksuotų vykdymo išlaidų 261,37 Lt. Skolininkas nesumokėjo vykdymo išlaidų.

6Sutinkamai su Lietuvos Respublikos CPK 611 str. antstolis dėl vykdymo išlaidų išieškojimo nusiunčia skolininkui raštišką siūlymą, kuriame nurodo išlaidų dydį ir pasiūlo per nustatytą terminą tą sumą pervesti į antstolio depozitinę sąskaitą. Skolininkas per antstolio nurodytą terminą vykdymo išlaidų nesumokėjo, todėl jos priteistinos iš skolininko.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 611 str. teismas

Nutarė

8Pareiškimą patenkinti ir priteisti iš skolininko R. Ž., a.k( - ) 165 Lt vykdymo išlaidų antstolio Giedriaus Jonausko naudai.

9Ši nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui, paduodant skundą Kretingos rajono apylinkės teisme.

Proceso dalyviai