Byla e2-1303-272/2017
Dėl nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo bei išlaikymo įsiskolinimo nepilnamečiams vaikams priteisimo ir bendravimo su vaikais tvarkos nustatymo priėmimo klausimą

1Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Irena Stefanovič, rašytinio proceso tvarka spręsdama ieškovės R. M. ieškinio atsakovui P. R. dėl nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo bei išlaikymo įsiskolinimo nepilnamečiams vaikams priteisimo ir bendravimo su vaikais tvarkos nustatymo priėmimo klausimą,

Nustatė

2Trakų rajono apylinkės teismo 2017-03-03nutartimi, konstatavus, kad ieškinys neatitinka įstatymo nustatytų reikalavimų, ieškovei buvo nustatytas terminas iki 2017-03-17 ieškinio trūkumams pašalinti,o būtent: 1) prie ieškinio turi būti pridėti dokumentai ir kiti įrodymai, kuriais ieškovas grindžia savo reikalavimus (CPK 111 str. 2 d. 4 p., 135 str. 2 d.), tuo tarpu ieškovė, prašydama priteisti iš atsakovo išlaikymą šalių nepilnamečiams vaikams po 200,00 Eur per mėnesį kiekvienam vaikui, nepateikė visų reikiamų įrodymų apie jos turtinę padėtį, o būtent, nepateikė įrodymų apie jos turimas lėšas bankuose ir kitose kredito įstaigose, reikalingų išlaikymo dydžiui nustatyti (CK 3. 192 str.); nepateikė pažymos apie šeimos sudėtį. Be to, ieškovė ieškinyje nurodė, kad, be šalių dviejų vaikų, augina dar du vaikus iš pirmos santuokos, tačiau tai patvirtinančių įrodymų ieškovė nepateikė; 2) ieškovė nepateikė įrodymų, patvirtinančių šalių nepilnamečiams vaikams ieškovės nurodyto (po 200,00 Eur kiekvienam vaikui) reikalingo išlaikymo dydį (CPK 111 str. 2 d. 4 p., 135 str. 2 d.), todėl turi pateikti prašomos priteisti išlaikymo sumos paskaičiavimą; 3) prie ieškinio pridėtas ieškovės vardu surašytas „Aprašymas susipažinimo su P. R.“, tačiau ieškinyje nėra nurodyta, kokioms aplinkybėms pagrįsti jis yra pateikiamas, bei jis nėra nurodytas ieškinio prieduose.

3Ieškoveinustatytu terminu nepašalinus nutartyje nurodytų ieškinio trūkumų, ieškinys laikytinas nepaduotu ir grąžintinas ieškovei, tačiau tai neužkerta kelio ieškovei, pašalinus nurodytus ieškinio trūkumus, vėl kreiptis į teismą.

4Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 115 str. 3 d.,

Nutarė

5ieškovės R. M. ieškinį atsakovui P. R. dėl nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo bei išlaikymo įsiskolinimo nepilnamečiams vaikams priteisimo ir bendravimo su vaikais tvarkos nustatymo laikyti nepaduotu ir grąžinti ieškovei.

6Nutartis per septynias dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai