Byla 2-9417-488/2015
Dėl skolos priteisimo, spręsdama priėmimo klausimą

1Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Ineta Baliukaitytė, rašytinio proceso tvarka, susipažinusi su ieškovės UAB „Nauji vėjai Lietuvoje“ ieškiniu atsakovei E. J. dėl skolos priteisimo, spręsdama priėmimo klausimą,

Nustatė

2Ieškovė kreipėsi į teismą ir prašė priteisti iš atsakovės 1000 Eur skolą, 5 proc. dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas. Ieškovė ieškinį grindžia rašytiniais įrodymais ir prašė bylą nagrinėti dokumentinio proceso tvarka.

3Ieškinį priimti atsisakytina.

4Lietuvos Respublikos CPK 424 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad ieškinys, kurio dalykas yra piniginiai reikalavimai (atsirandantys iš sutarties, delikto, darbo santykių, išlaikymo priteisimo ir kiti), kilnojamojo daikto, vertybinių popierių priteisimas ar reikalavimai iš nekilnojamojo daikto nuomos sutarčių dėl nuomininko iškeldinimo, ieškovo prašymu gali būti išspręstas dokumentinio proceso tvarka, jeigu visi reikalavimai yra pagrindžiami leistinais rašytiniais įrodymais. To paties straipsnio 4 dalis numato, kad dokumentinio proceso nustatyta tvarka ieškiniai nenagrinėjami, jei atsakovas gyvena užsienyje arba jeigu užsienyje yra atsakovo buveinė.

5Iš bylos duomenų matyti, jog atsakovės E. J. ieškinyje nurodyta gyvenamoji vieta yra užsienyje. Iš Gyventojų registro tarnybos prie LR Vidaus reikalų ministerijos duomenų matyti, kad atsakovė E. J. 2013-02-19 deklaravo išvykimą į Jungtinę Karalystę, todėl vadovaujantis CPK 424 str. 4 d., kad ieškiniai dokumentinio proceso tvarka nenagrinėjami, jei atsakovo gyvenamoji vieta yra užsienyje, ieškovės ieškinį atsisakytina priimti ir jis su priedais grąžintinas ieškovei (CPK 137 str. 2 d. 1 p.).

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 137, 290-292 straipsniais, teismas

Nutarė

7Atsisakyti priimti ieškovės UAB „Nauji vėjai Lietuvoje“ ieškinį atsakovei E. J. ir grąžinti jį su priedais ieškovei.

8Išaiškinti ieškovei, kad ji turi teisę kreiptis į teismą dėl ginčo nagrinėjimo pagal bendrąsias ginčo nagrinėjimo taisykles.

9UAB „Nauji vėjai Lietuvoje“, įm. k. 302598268, grąžinti 145 Eur (vieną šimtą keturiasdešimt penkis eurus) žyminį mokestį, sumokėtą 2015-10-26 AB Swedbank banke.

10Mokesčio grąžinimą pavesti Valstybinei mokesčių inspekcijai.

11Nutartis per 7 dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai