Byla 2-2382-570/2014
Dėl tėvystės nustatymo, gyvenamosios vietos, bendravimo su nepilnamečiu vaiku tvarkos nustatymo ir išlaikymo vaikui priteisimo

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja Rūta Neveckienė, sekretoriaujant Jolitai Šilinskienei nedalyvaujant ieškovei I. D., civilinėje byloje pagal ieškovės I. D. ieškinį atsakovui J. M. bei institucijai, teikiančiai išvadą byloje – Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos tarnybai dėl tėvystės nustatymo, gyvenamosios vietos, bendravimo su nepilnamečiu vaiku tvarkos nustatymo ir išlaikymo vaikui priteisimo

Nustatė

2Ieškovė I. D. pareiškė ieškinį atsakovui J. M. bei institucijai, teikiančiai išvadą byloje – Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos tarnybai dėl tėvystės nustatymo, gyvenamosios vietos, bendravimo su nepilnamečiu vaiku tvarkos nustatymo ir išlaikymo vaikui priteisimo.

3Ieškovė I. D. pateikė teismui prašymą ir duomenis, t.y. mirties liudijimą, iš kurio matyti, kad atsakovas J. M. mirė 2014-07-10.

4CPK 293 straipsnio 7 punkte numatyta, kad teismas bylą nutraukia, mirus fiziniam asmeniui, kuris buvo viena iš bylos šalių, atsižvelgiant į ginčo teisinius santykius, neleidžiamas teisių perėmimas. Mirus fiziniam asmeniui, dėl kurio tėvystės pripažinimo iškelta civilinė byla, procesinių ir materialiųjų teisių perėmimas neįmanomas.

5Esant šioms aplinkybėms byla nutrauktina.

6Kauno valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos 2013-12-23 sprendimu Nr.TP-2 (2.2)-13-T-4809-5581 ieškovei I. D. suteikta antrinė teisinė pagalba ir teismui pateikta pažyma Nr.TP-7-(2.10)-2491 dėl antrinės teisinės pagalbos 360 Lt valstybės išlaidų. Kadangi ieškovei suteikta antrinė teisinė pagalba, procesinių ir materialiųjų teisių perėmimas neįmanomas, todėl valstybės turėtos 360 Lt išlaidos už antrinės teisinės pagalbos suteikimą ieškovei ir susidariusios 14,52 Lt dydžio išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu šioje byloje iš ieškovės valstybei nepriteistinos.

7Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 140 str. 1 d., 291 str., 294 str., 295 str.,

Nutarė

8Civilinę bylą Nr. 2-2382-570/2014 pagal ieškovės I. D. ieškinį atsakovui J. M. bei institucijai, teikiančiai išvadą byloje – Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos tarnybai dėl tėvystės nustatymo, gyvenamosios vietos, bendravimo su nepilnamečiu vaiku tvarkos nustatymo ir išlaikymo vaikui priteisimo nutraukti.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai