Byla 2-26995-534/2014
Dėl skolos, procesinių palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Audrius Žiedelis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovo UAB „Žirmūnų būstas“ ieškinį atsakovams V. K. ir A. K. dėl skolos, procesinių palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo,

Nustatė

2Ieškovas prašo priteisti solidariai iš atsakovų 538,39 Lt įsiskolinimą už suteiktas komunalines paslaugas, 5 procentų dydžio metines procesines palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas. Ieškinys buvo priimtas 2014-06-09 teisėjo rezoliucija. Ši diena laikoma bylos iškėlimo teisme diena (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 137 straipsnio 1 dalis).

3Ieškinio ir jo priedų kopijos bei teismo pranešimas apie atsiliepimo į ieškinį pateikimo tvarką ir terminus atsakovams įteikti CPK 142 straipsnyje nustatyta tvarka, tačiau atsakovai per teismo nustatytą 30 dienų terminą atsiliepimo į ieškinį nepateikė, todėl, ieškovui prašant, remiantis CPK 142 straipsnio 4 dalimi, 285 straipsniu, priimamas sprendimas už akių.

4Priimdamas sprendimą už akių, teismas atlieka formalų byloje pateiktų įrodymų vertinimą, t. y. įsitikina, kad pasitvirtinus šių įrodymų turiniui, būtų pagrindas priimti tokį sprendimą.

5Ieškinys tenkinamas.

6Byloje nustatyta, kad atsakovams bendrosios jungtinės sutuoktinių nuosavybės teise priklauso ieškovo administruojamo daugiabučio namo butas, esantis adresu Žirmūnų g. 98-97, Vilniuje (VĮ „Registrų centras“ Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašo 2014 m. balandžio 15 d. duomenys). Remiantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 4.76 straipsniu, kiekvienas iš bendraturčių proporcingai savo daliai turi teisę į bendro daikto duodamas pajamas, atsako tretiesiems asmenims pagal prievoles, susijusias su bendru daiktu, taip pat privalo apmokėti išlaidas jam išlaikyti ir išsaugoti, mokesčiams, rinkliavoms ir kitoms įmokoms. Atsakovas savo pareigos apmokėti už suteiktas komunalines paslaugas ir eksploatacines išlaidas tinkamai nevykdė, dėl ko laikotarpiu nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. iki 2014 m. balandžio 30 d. susidarė 538,39 Lt įsiskolinimas.

7Prievolės turi būti vykdomos tinkamai bei nustatytais terminais, pagal įstatymų arba sutarties nurodymus, o kai tokių nurodymų nėra, - vadovaujantis protingumo kriterijais (CK 6.38 straipsnis). Byloje nėra įrodymų, jog atsakovai būtų visiškai atsiskaitę su ieškovu, todėl iš atsakovų priteisiama 538,39 Lt skola ieškovo naudai (CPK 178 straipsnis).

8Vadovaujantis CK 6.37 straipsnio 2 dalimi skolininkas privalo mokėti įstatymų nustatyto dydžio palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Pagal CK 6.210 straipsnio 1 dalį įstatymas numato 5 procentų metines palūkanas, kai viena iš sandorio šalių yra fizinis asmuo, todėl tokio dydžio procesinės palūkanos priteistinos iš atsakovo nuo bylos iškėlimo teisme 2014 m. birželio 9 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

9CPK 93 straipsnio pagrindu iš atsakovų ieškovo naudai priteistinos pastarojo turėtos bylinėjimosi išlaidos - 54 Lt žyminio mokesčio, 3, 00 Lt už vieną VĮ „Registrų centras“ Nekilnojamojo turto registro duomenų paiešką duomenų bazėje ir registro išrašo peržiūrėjimą ekrane, 5, 80 Lt už Gyventojų registro tarnybos duomenų paiešką duomenų bazėje ir registro išrašo peržiūrėjimą ekrane bei 254,10 Lt išlaidų, patirtų už ieškovui suteiktas teisines paslaugas.

10Vadovaudamasis CPK 285-286 straipsniais, teismas

Nutarė

11Ieškinį patenkinti.

12Priteisti iš atsakovų V. K., asmens kodas ( - ) ir A. K., asmens kodas ( - ) gyvenančių adresu Dzūkų g. 15-83, Vilnius, 538,39 Lt (penkių šimtų trisdešimt aštuonių Lt ir 39 centų) skolą, 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme 2014 m. birželio 9 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ieškovo UAB „Žirmūnų būstas“, juridinio asmens kodas 121483222, buveinės adresas Kalvarijų g. 156, Vilnius, naudai.

13Atsakovai negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, bet per 20 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti pareiškimą, sprendimą už akių priėmusiam teismui dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

14Pareiškimas dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo turi atitikti CPK 287 straipsnio reikalavimus.

15Ieškovas turi teisę per 30 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos apskųsti sprendimą apeliaciniu skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai