Byla 2-306-531/2012
Dėl sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių dalyje dėl išlaikymo nepilnamečiui vaikui dydžio pakeitimo

1Visagino miesto apylinkės teismo teisėjas Valdas Ciesiūnas,

2sekretoriaujant Laimutei Bastytei,

3dalyvaujant ieškovei I. K.,

4atsakovui V. K.,

5išvadą teikiančios institucijos - Visagino savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovei J. M.,

6teismo posėdyje žodinio proceso tvarka nagrinėjant civilinę bylą pagal I. K. ieškinį atsakovui V. K., dėl sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių dalyje dėl išlaikymo nepilnamečiui vaikui dydžio pakeitimo,

Nustatė

7Ieškovė kreipėsi į teismą, prašydama pakeisti Visagino miesto apylinkės teismo 2011-05-sprendimu civilinėje byloje Nr. 2-472-758/2011patvirtintos šalių sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių sąlygas dalyje „Nepilnamečio vaiko išlaikymas“, ir padidinti jų dukrai J. K., gim. ( - ), priteisto išlaikymo dydį, nustatant, kad vaiko tėvas V. K. teiks kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis po 400 Lt per mėnesį iki J. pilnametystės.

8Atsakovas nustatytu terminu pateikė atsiliepimą į ieškinį, kuriame nurodė, jog su ieškiniu nesutinka.

9Teismo posėdyje šalys pareiškė, kad sutinka bylą baigti taikiai, pateikė pasiūlymus dėl taikos sutarties sudarymo sąlygų, susijusių su išlaikymo dydžiu, ir susitarimą dėl išlaikymo dydžio patvirtino savo parašais teismo posėdžio protokole. Prašo šią sutartį patvirtinti, o byla nutraukti.

10Visagino savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugo skyriaus atstovė nurodė, kad šalių susitarimui ir pareikštam prašymui neprieštarauja. Jų susitarimu nustatytos sąlygos nepilnametės interesų nepažeis.

11Prašymas dėl taikos sutarties patvirtinimo ir bylos nutraukimo tenkintinas.

12Lietuvos Respublikos CPK 42 str. numato, kad šalys gali baigti bylą taikos sutartimi. Ieškovė ir atsakovas pateikė teismui taikos sutarti, kuria nustato išlaikymo, teiktino jų nepilnametei dukrai dydį. Šalys prisiima visą atsakomybę už šios sutarties vykdymą, taip pat ieškovas atsisako savo reikalavimų, nurodytų pateikiame ieškinio pareiškime. Taikos sutartyje nustatyta išlaikymo teikimo tvarka ir sąlygos yra aptartos pačių šalių, kurias teismui pareiškė sutikimą dėl išdėstytų įsipareigojimų vykdymo. Todėl laikytina, kad šis susitarimas nepažeidžia šalių ir trečiųjų asmenų teisėtų interesų, jų nepilnametės dukros teisių, neprieštarauja įstatymai, todėl teismas jį priima.

13Šalims yra žinomos šių procesinių veiksmų pasekmės (Lietuvos Respublikos CPK 140 str. 3 d.), kas buvo išaiškinta ir teismo posėdžio metu. Taikos sutarties sudarymo ir patvirtinimo atveju civilinė byla yra nutrauktina (Lietuvos Respublikos CPK 293 str. 5 p.).

14Bylą nutraukiant taikos sutarties pagrindu, ir esant šalių susitarimui dėl bylinėjimosi išlaidų paskirstymo, taip pat į ieškovės pareikštą prašymą dėl bylinėjimosi išlaidų dalies grąžinimo (CPK 87 str. 2 d.), atsižvelgtina į šį susitarimą.

15Teismas, vadovaudamasis CPK 42 str., 140 str., 190 str. ir 293 str. 5 p.,

Nutarė

16Patvirtinti ieškovės I. K. a/k ( - ) gyv. ( - ), ir atsakovo V. K. a/k ( - ), gyv. ( - ), sudarytą taikos sutartį, kuria jie susitaria:

171.

18pakeisti Visagino miesto apylinkės teismo 2011-05-03 sprendimu civilinėje byloje Nr. 2-472-758/2011patvirtintos šalių sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių sąlygas dalyje „Nepilnamečio vaiko išlaikymas“, ir padidinti jų dukrai J. K., gim. ( - ), priteisto išlaikymo dydį, nustatant, kad vaiko tėvas V. K. teiks kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis po 300 Lt per mėnesį iki J. pilnametystės, pavedant I. K. disponuoti skiriamomis išlaikymui lėšomis uzufrukto teise.

192.

20Šalys prašo tokio turinio taikos sutartį patvirtinti ir šią civilinę bylą nutraukti.

213.

22Šalys sutaria, kad ieškovės patirtas bylinėjimosi išlaidas taip pat pašto išlaidas valstybei, sumoka atsakovas V. K..

234.

24Šalims yra aiškios taikos sutarties sudarymo pasekmės, t.y. kad, patvirtinus taikos sutartį byla bus baigta, šalys negalės Kreiptis į teismą su ieškiniu tarp tų pačių šalių tuo pačiu pagrindu, ir dėl to paties dalyko.

25Visagino miesto apylinkės teismo 2011-05-03 sprendimu patvirtintą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, sudarytą tarp ieškovės I. K. a/k ( - ) gyv. ( - ), ir atsakovo V. K. a/k ( - ), gyv. ( - ), dukrai J. K., gim. ( - ), priteisto 200 Lt dydžio išlaikymą padidinti, nustatant, kad nuo 2012-02-21 atsakovas V. K. savo dukrai J. teiks kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis po 300 Lt per mėnesį iki J. pilnametystės, pavedant I. K. disponuoti skiriamomis išlaikymui lėšomis uzufrukto teise.

26Civilinę byla pagal I. K. ieškinį dėl išlaikymo nepilnamečiui vaikui dydžio pakeitimo nutraukti.

27Bylos nutraukimo pasekmės numatytos Lietuvos Respublikos CPK 294 str. 2 dalyje, jog nutraukus bylą vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama, šalims žinomos ir išaiškintos teismo posėdyje.

28Iš V. K. išieškoti 9,40 Lt pašto išlaidų valstybei, bei 36 Lt žyminio mokesčio ir 200 Lt teisinės pagalbos išlaidų I. K..

29Valstybinę mokesčių inspekciją įpareigoti grąžinti I. K. 75 % jos 2012-02-20 mokėjimo nurodymu sumokėto žyminio mokesčio dalį - 108 Lt.

30Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Visagino miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
1. Visagino miesto apylinkės teismo teisėjas Valdas Ciesiūnas,... 2. sekretoriaujant Laimutei Bastytei,... 3. dalyvaujant ieškovei I. K.,... 4. atsakovui V. K.,... 5. išvadą teikiančios institucijos - Visagino savivaldybės administracijos... 6. teismo posėdyje žodinio proceso tvarka nagrinėjant civilinę bylą pagal I.... 7. Ieškovė kreipėsi į teismą, prašydama pakeisti Visagino miesto apylinkės... 8. Atsakovas nustatytu terminu pateikė atsiliepimą į ieškinį, kuriame... 9. Teismo posėdyje šalys pareiškė, kad sutinka bylą baigti taikiai, pateikė... 10. Visagino savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugo skyriaus atstovė... 11. Prašymas dėl taikos sutarties patvirtinimo ir bylos nutraukimo tenkintinas.... 12. Lietuvos Respublikos CPK 42 str. numato, kad šalys gali baigti bylą taikos... 13. Šalims yra žinomos šių procesinių veiksmų pasekmės (Lietuvos Respublikos... 14. Bylą nutraukiant taikos sutarties pagrindu, ir esant šalių susitarimui dėl... 15. Teismas, vadovaudamasis CPK 42 str., 140 str., 190 str. ir 293 str. 5 p.,... 16. Patvirtinti ieškovės I. K. a/k ( - ) gyv. ( - ), ir atsakovo V. K. a/k ( - ),... 17. 1.... 18. pakeisti Visagino miesto apylinkės teismo 2011-05-03 sprendimu civilinėje... 19. 2.... 20. Šalys prašo tokio turinio taikos sutartį patvirtinti ir šią civilinę... 21. 3.... 22. Šalys sutaria, kad ieškovės patirtas bylinėjimosi išlaidas taip pat pašto... 23. 4.... 24. Šalims yra aiškios taikos sutarties sudarymo pasekmės, t.y. kad, patvirtinus... 25. Visagino miesto apylinkės teismo 2011-05-03 sprendimu patvirtintą sutartį... 26. Civilinę byla pagal I. K. ieškinį dėl išlaikymo nepilnamečiui vaikui... 27. Bylos nutraukimo pasekmės numatytos Lietuvos Respublikos CPK 294 str. 2... 28. Iš V. K. išieškoti 9,40 Lt pašto išlaidų valstybei, bei 36 Lt žyminio... 29. Valstybinę mokesčių inspekciją įpareigoti grąžinti I. K. 75 % jos... 30. Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per...