Byla B2-1806-866/2018
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Asta Pikelienė susipažinusi su bankrutavusios UAB „Sodo langas“ bankroto administratoriaus prašymu priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismas 2017 m. sausio 26 d. nutartimi UAB „Sodo langas“ iškelta bankroto byla, administratoriumi paskirtas UAB „Vadybos apskaita“ (bankroto administravimo paslaugas teikiančių asmenų sąrašo Nr. B-JA014). Nutartis įsiteisėjo 2017 m. vasario 7 d.

32017 m. kovo 9 d. nutartimi patvirtinta administravimo išlaidų sąmata.

42017 m. balandžio 25 d. nutartimi patvirtinti kreditoriniai reikalavimai.

52017 m. liepos 24 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

62018 m. kovo 22 d. nutartimi patikslinti kreditoriniai reikalavimai.

7Bankroto administratorius prašo priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos. Paaiškino, kad visos įmonės bankroto procedūros yra baigtos, 2018 m. vasario 19 d. įvykusio kreditorių susirinkimo metu priimtas nutarimas užbaigus visas bankroto procedūras kreiptis į teismą dėl įmonės pabaigos.

8Prašymas tenkintinas.

9Įmonės administratorius pateikė teismui 2018 m. kovo 13 d. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pažymą, kurioje nurodyta, kad agentūra duomenų apie bankrutavusioje UAB „Sodo langas“ sukauptas atliekas ir užterštą dirvožemį ar gruntą neturi. Bankroto administratorius taip pat pateikė likvidavimo balansą. Bankroto procedūros baigtos.

10Pagal Įmonių bankroto įstatymo (toliau tekste – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

11Įvertinus pateiktus duomenis ir bankroto proceso metu nustatytas aplinkybes konstatuotina, kad ĮBĮ nustatytos įmonės bankroto procedūros iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos, todėl vadovaujantis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi, yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

12Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsniu, teismas

Nutarė

13prašymą tenkinti.

14Pripažinti bankrutavusios UAB ,,Sodo langas“ (įm. kodas 303260134), veiklą pasibaigusia ir išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

15Pavesti bankroto administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

16Įpareigoti bankroto administratorių per 3 dienas nuo sprendimo kopijos gavimo dienos, informuoti kreditorius apie priimtą teismo sprendimą, pateikiant teismui tai patvirtinančius įrodymus.

17Sprendimas per trisdešimt dienų nuo priėmimo skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai