Byla 2-116-644/2012
Dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo

1Prienų rajono apylinkės teismas, pirmininkaujant teisėjui Audriui Grauželiui, sekretoriaujant J. M., dalyvaujant pareiškėjui J. J., viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo J. J. pareiškimą su suinteresuotais asmenimis Prienų rajono 3 notaro biuru, Kauno apskrities valstybine mokesčių inspekcija ir L. Č., dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo.

2Teismas, išnagrinėjęs bylą,

Nustatė

3Pareiškėjas J. J. pareiškimą palaikė ir prašė nustatyti juridinį faktą, kad jis tuoj po savo motinos M. J., a.k. ( - ) mirusios 2002-03-19, mirties priėmė jos palikimą pagal įstatymą (b.l. 2,3). Pareiškėjas paaiškino, kad 2002 m. kovo 19d. iki motinos mirties jis rūpinosi savo motina, ją slaugė, tvarkė visą jos turtą, savo lėšomis laidojo ir iki dabar prižiūri jos kapą. Taip pat nurodė, kad motina pas jį namuose gyveno nuo 1970 metų. Po motinos mirties rūpinosi jos palikimu, pasiėmė jai priklausančius daiktus, maldaknyges, paveikslus, drabužius. Po motinos mirties į notaro biurą dėl palikimo priėmimo nesikreipė, tačiau palikimą priėmė, pradėdamas jį faktiškai valdyti. Daugiau galimų pretendentų, išskyrus jo brolio dukrą L. Č., į motinos palikimą, nėra. Šį faktą prašo nustatyti tam, kad galėtų paveldėti atsiradusį palikimą.

4Suinteresuotas asmuo L. Č. su pareiškimu sutiko, prašė nustatyti faktą, jog J. J. palikimą po savo motinos mirties priėmė, pradėdamas jį faktiškai valdyti (b.l. 67,68).

5Suinteresuotas asmuo Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija pareiškimui iš esmės neprieštaravo (b.l. 20,21).

6Suinteresuotas asmuo Prienų rajono 3 notaro biuras atsiliepimo į pareiškimą neparašė.

7Pareiškimas tenkintinas.

8Iš byloje esančių dokumentų matyti, kad M. J. mirė 2002-03-19, o paveldėjimo byla į jos palikimą neužvesta (b.l. 6,11). Iš seniūnės pažymos matyti, kad M. J. iki mirties gyveno ( - ), kartu su sūnumi J. J. (b.l. 14).

9Teismas vertina, kad pareiškėjo paaiškinimai apie tai, jog motina su juo gyveno iki mirties ir po mirties jos visi asmeniniai daiktai liko jam bei byloje esantys duomenys (b.l. 5-14) patvirtina, jog J. J. priėmė savo motinos M. J. palikimą pradėdamas jį faktiškai valdyti, todėl pareiškėjo pareiškimas dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo yra tenkintinas.

10Pareiškėjas kita tvarka gauti reikiamų dokumentų negali, todėl šis faktas nustatytinas teismine tvarka.

11Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ( - ) str., 268 str. 4 d., 5 d. ir 448 str., teismas

Nutarė

12Pareiškimą patenkinti.

13Nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad J. J., a.k. ( - ) po savo motinos M. J., a.k. ( - ) mirties 2002 m. kovo 19 d., priėmė jos palikimą, pradėdamas jį faktiškai valdyti.

14Juridinę reikšmę turintis faktas nustatytas, kad pareiškėjas galėtų įgyvendinti savo teises į paveldimą turtą.

15Priteisti iš pareiškėjo J. J. 35,50 Lt. bylinėjimosi (pašto) išlaidų valstybei.

16Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui per Prienų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai