Byla S2-9317-207/2010

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Virginija Kazlauskienė,

2sekretoriaujant Virginijai Matiušovienei,

3dalyvaujant pareiškėjai J. B.,

4suinteresuotos institucijos atstovei Laimai Žukienei,

5viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjos J. B. prašymą išduoti teismo leidimą parduoti neveiksnaus asmens turtą, ir

Nustatė

6Pareiškėja J. B. prašė išduoti teismo leidimą parduoti neveiksnios globotinės - mamos S. K. 4,100 ha žemės dalį, esančią ( - ) bendroje dalinėje nuosavybėje su kitais asmenimis.

7Pareiškėja paaiškino, kad jos neveiksniai mamai S. K. nustatyta globa ir ji paskirta jos globėja ir turto administratore. Globotinė gyvena kartu su pareiškėja, nes dėl savo sveikatos būklės viena gyventi negali. Pareiškėja dėl būtinos nuolatinės mamos priežiūros dirbti negali, pajamų negauna, o gaunamų valstybės išmokų neveiksniosios nuolatinei priežiūrai nepakanka, todėl nori parduoti jai priklausančią žemės dalį bendroje su kitais asmenimis nuosavybėje ir gautas lėšas panaudoti neveiksnios globotinės poreikiams patenkinti bei jos gyvenimui pagerinti, tai yra papildomai pirktų brangiai kainuojančias jos maudymui priemones, nupirktų naują brangų čiužinį ir kitas priemones, kurios pagerintų ligonei gyvenimą.

8Suinteresuotos institucijos Viešosios įstaigos Šiaulių centro poliklinika atstovė Laima Žukienė prašymą siūlė patenkinti ir paaiškino, kad šią šeimą ji pažįsta, yra lankiusis jų namuose, neveiksni S. K. prižiūrėta tinkamai ir mano, kad gautos lėšos už parduotą turtą bus naudojamos neveiksnaus asmens poreikiams patenkinti.

9Suinteresuoto asmens Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus atstovas į posėdį neatvyko, pranešta tinkamai, prašymų ar atsiliepimo dėl pateikto prašymo negauta.

10Liudytoja Vanda K. S. siūlė teismui išduoti pareiškėjos prašomą teismo leidimą ir paaiškino, kad ji yra pareiškėjos sesuo, kuri paskirta neveiksnios jų mamos globėja ir turto administratore. Žemė mamai nereikalinga, o ją pardavus, pinigus galima būtų naudoti mamos gyvenimo sąlygų pagerinimui.

11Prašymas tenkintinas.

12Iš sprendimo matyti, kad 2002-11-14 Šiaulių miesto apylinkės teismas pripažino S. K. neveiksnia (b.l.6) ir 2002-12-03 nutartimi (b.l.7) jos globėja ir turto administratore paskyrė dukrą J. B.. Iš Nekilnojamojo turto registro pažymėjimo (b.l.13-14) matyti, kad neveiksniai S. K. nuosavybės teise priklauso 410/1639 ha žemės sklypo dalis ( - ). Kadangi neveiksni S. K. pagal savo sveikatos būklę atlikti jokių fizinių darbų negali, o globėja J. B., slaugydama neveiksnią globotinę, prižiūrėti ir dirbti jos žemės ūkio paskirties žemę taip pat neturi galimybės, todėl pareiškėjai leistina parduoti neveiksniai S. K. priklausančią 410/1639 ha žemės sklypo dalį, esančią ( - ), nes, kaip nurodė, pareiškėja, gauti pinigai už parduotą neveiksnaus asmens turtą bus panaudoti išimtinai jos poreikių tenkinimui. Institucija sutiko, kad neveiksnaus asmens turtas būtų parduotas. Iš visumos šių duomenų teismas sprendžia, kad pareiškėjos prašymas yra pagrįstas ir tenkintinas, ir turto administratorei J. B. leistina parduoti neveiksnios globotinės S. K. 410/1639 ha žemės sklypo dalį esančią ( - ) (LR CK 4.237, 3.244 str. str.).

13Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 580- 582 str., str. teismas,

Nutarė

14Prašymą patenkinti.

15Leisti pareiškėjai ir neveiksnaus asmens turto administratorei J. B. a.k. ( - ) parduoti neveiksniai globotinei S. K. a.k( - ) priklausantį turtą - 410/1639 ha žemės sklypo dalį, esančią ( - ) ( kadastro Nr. ( - )).

16Nutartis neskundžiama ir įsiteisėja nuo priėmimo dienos.

Proceso dalyviai