Byla 2-955-267/2012
Dėl įpareigojimo įvykdyti sutartinę pareigą priėmimo klausimą

1Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Danutė Burbulienė, spręsdama BUAB „Sanvada“ bankroto administratoriaus UAB „Ius Positivum“ direktoriaus V. K. ieškinio atsakovei UAB „Apšildymo ir ventiliacijos automatizavimo centras“ dėl įpareigojimo įvykdyti sutartinę pareigą priėmimo klausimą,

Nustatė

2Šiaulių apygardos teisme 2012-06-22 gautas BUAB „Sanvada“ bankroto administratoriaus direktoriaus ieškinys atsakovei UAB „Apšildymo ir ventiliacijos automatizavimo centras“ dėl įpareigojimo įvykdyti sutartinę pareigą. Ieškinyje nurodoma, kad atsakovė yra UAB „Apšildymo ir ventiliacijos automatizavimo centras“, kurios buveinės adresas – Girelės g. 2A-12, Jonava.

3Ieškinį atsisakytina priimti.

4Pažymėtina, kad LR CPK 137 straipsnio 2 dalies 2 punkte nurodyta, jog teismas atsisako priimti ieškinį, jeigu ieškinys neteismingas tam teismui. Pagal LR CPK 29 straipsnį atsakovui juridiniam asmeniui ieškinys pareiškiamas pagal juridinio asmens buveinę, nurodytą juridinių asmenų registre. Pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo nuostatas, tik civilinės bylos, kuriose bankrutuojančiai ar bankrutavusiai įmonei pareikšti turtiniai reikalavimai, perduodamos bankroto bylą iškėlusiam teismui. Be to, pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 14 str. 3 d., tik ieškiniai dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir kiti administratoriaus reikalavimai bankrutuojančios ir bankrutavusios įmonės skolininkams nagrinėjami teisme pagal bankrutuojančios įmonės buveinės vietą.

5Esant šioms aplinkybėms, teismas konstatuoja, kad ieškovo pateiktas ieškinys atsakovei dėl įpareigojimo įvykdyti sutartinę pareigą nėra teismingas Šiaulių apygardos teismui. Pažymėtina, kad ieškovo pateiktas ieškinys yra teismingas Jonavos rajono apylinkės teismui arba Kauno apygardos teismui, atsižvelgiant į ieškinyje nurodytų neatliktų darbų vertę.

6Atsižvelgiant į prieš tai nurodytas aplinkybes, BUAB „Sanvada“ bankroto administratoriaus direktoriaus ieškinys nepriimtinas ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 3 dalimi, 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

8Atsisakyti priimti BUAB „Sanvada“ bankroto administratoriaus direktoriaus V. K. ieškinį atsakovei UAB „Apšildymo ir ventiliacijos automatizavimo centras“ dėl įpareigojimo įvykdyti sutartinę pareigą ir grąžinti jį ieškovui.

9Pasiūlyti ieškovui, patikslinus ieškinio reikalavimus, kreiptis į Jonavos rajono apylinkės teismą arba Kauno apygardos teismą.

10Nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.

Proceso dalyviai