Byla B2-1164-357/2013
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Rasa Bartašienė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo UAB „Rekovera“ pareiškimą atsakovui UAB „Betech“ dėl bankroto bylos iškėlimo, ir

Nustatė

2Pareiškėjas UAB „Rekovera“ kreipėsi į teismą, prašydamas iškelti bankroto bylą atsakovui UAB „Betech“ Ieškinys priimtas 2013-10-17.

3Šiaulių apygardos teisme 2013-10-21 gautas pareiškėjo UAB „Rekovera“ pareiškimas dėl ieškinio (pareiškimo) atsisakymo. Nurodo, kad atsakovas UAB „Betech“ pilnai atsiskaitė su kreditoriumi UAB „TOI-TOI Lietuva“, kurį atstovauja UAB „Rekovera“. Taip pat nurodo, kad UAB „Rekovera“ yra žinomos ieškinio (pareiškimo) atsisakymo pasekmės.

4Prašymas tenkintinas.

5Bankroto bylų nagrinėjimo procedūrą reglamentuoja specialusis teisės aktas – LR Įmonių bankroto įstatymas, kurio 10 straipsnio 3 dalies 1 punktas numato, kad teismas atsisako kelti bankroto bylą, jeigu įmonė iki nutarties iškelti bankroto bylą priėmimo patenkina kreditoriaus, kuris kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, reikalavimus.

6Atsižvelgiant į tai, kad atsakovas UAB „Betech“ patenkino pareiškėjo reikalavimus ir į tai, kad UAB „Rekovera“ dar iki nutarties iškelti bankroto bylą priėmimo atsisakė savo ieškinio (pareiškimo) reikalavimų, o pagal teismų informacinės sistemos „Liteko“ duomenis, nėra duomenų apie kitų atsakovo kreditorių kreipimąsi į teismą dėl bankroto bylos atsakovui iškėlimo, todėl atsisakytina kelti bankroto bylą atsakovui UAB „Betech“.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 10 str. 3 d. 1 p., Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 140 str. 1 d., 290 str. – 292 str., teismas

Nutarė

8Atsisakyti iškelti bankroto bylą atsakovui UAB „Betech“.

9Nutartis per 10 dienų nuo jos priėmimo gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.

Proceso dalyviai