Byla B2-2062-577/2018
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Jadvyga Mardosevič, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi BUAB „Visagino energetikos remontas“ bankroto administratoriaus UAB „Admivita“ įgalioto asmens M. Š. prašymą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2teisme gautas bankrutavusios UAB „Visagino energetikos remontas“ bankroto administratoriaus UAB „Admivita“ įgalioto asmens M. Š. prašymas dėl įmonės pabaigos. Bankroto administratorius teismui pateikė LR Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Ignalinos agentūros pažymą, kreditorių susirinkimo protokolą, įmonės likvidacinį balansą. Administratorius teismui pateiktame prašyme nurodė, jog buvo atliktos visos įmonės likvidavimo procedūros, todėl yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos. Be to, teismui buvo pateikti įrodymai, kad įmonės kreditoriai buvo informuoti apie posėdį.

3Prašymas tenkintinas.

4Vilniaus apygardos teismo 2012 m. kovo 15 d. nutartimi UAB „Visagino energetikos remontas“ iškelta bankroto byla, bankroto administratoriumi paskirta UAB „Admivita“. Lietuvos apeliacinis teismas 2012 m. gegužės 17 d. nutartimi Vilniaus apygardos teismo nutartį dėl bankroto bylos iškėlimo paliko galioti nepakeistą. 2012 m. rugsėjo 11 d. nutartimi patvirtintas BUAB „Visagino energetikos remontas“ kreditorių bei jų finansinių reikalavimų sąrašas, kuris vėliau buvo tikslinamas. 2013 m. gruodžio 17 d. įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

5Bylos medžiaga patvirtina, kad įmonė veiklos nebevykdo, jos mokumas neatstatytas. Bylos duomenimis įmonė neturi jokio turto. Iš Lietuvos teismų informacinės duomenų bazės LITEKO matyti, kad bylų, susijusių su bankrutavusia įmone, kituose teismuose nėra. LR Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Ignalinos agentūros pažymoje nurodyta, kad Agentūra pretenzijų likviduojamai įmonei neturi.

6Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

7Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismas laiko, kad LR Įmonių bankroto įstatymo nustatytos bankroto procedūros bendrovės atžvilgiu iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos.

8Esant tokioms aplinkybėms, pripažintina, kad yra įvykdyti Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. reikalavimai, ir yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. ir 5 d., CPK 259 str. – 268 str., teismas

Nutarė

10bankrutavusios UAB „Visagino energetikos remontas“ bankroto administratoriaus UAB „Admivita“ įgalioto asmens M. Š. prašymą dėl įmonės pabaigos tenkinti.

11Bankrutavusią UAB „Visagino energetikos remontas“ (į.k. 110089482, registracijos adresas- Drūkšinių k., Visagino sav.) pripažinti pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

12Pavesti bankrutavusios UAB „Visagino energetikos remontas“ bankroto administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

13Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti apskųstas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai