laba diena, yra tokia situacija pries 3 metus pasirasem panaudos sutarti butui 9 metams, dabar seimininke sugalvojo, kad nori ja nutraukti ir bande ikalbeti nutraukti sutarti abipusiu susitarimu, mes nesutikom, tai mus sake paduos i teisma ir teismas nutrauks sutarti jos manimu. visi mokesciai saziningai sumoketi, naudojame pagal paskirti, gyvename tame bute. ir jei reikia pasiremontuojam. sutarties salygu nepazeidziam. ko mums tiketis jei iskels byla ir gausim saukima? gali nutraukti sutarti ar nelabai? kas tures apmoketi teismo islaidas? Aciu uz atsakyma
Terminuota panaudos sutartis gali būti nutraukta prieš terminą įstatyme numatytais atvejais. Panaudos davėjas turi teisę reikalauti sutartį nutraukti prieš terminą, jeigu panaudos gavėjas: 1) naudoja daiktą ne pagal paskirtį; 2) nevykdo pareigos išlaikyti ir saugoti daiktą; 3) iš esmės pablogina daikto būklę; 4) be panaudos davėjo sutikimo perduoda daiktą trečiajam asmeniui. 5) jeigu dėl nenumatytų ir nepaprastų aplinkybių tas daiktas yra skubiai ir neišvengiamai reikalingas pačiam panaudos davėjui.
Panaudos gavėjas turi teisę reikalauti nutraukti sutartį prieš terminą, jeigu:
1) nustatomi daikto trūkumai, dėl kurių normaliai naudotis daiktu neįmanoma arba pasidaro labai sunku, o apie tuos trūkumus sutarties sudarymo metu jis nežinojo ir negalėjo žinoti; 2) daiktas dėl aplinkybių, už kurias panaudos gavėjas neatsako, tampa negalimu naudoti pagal paskirtį; 3) sutarties sudarymo metu panaudos davėjas neįspėjo jo apie trečiųjų asmenų teises į tą daiktą; 4) panaudos davėjas neperduoda daikto priklausinių ar dokumentų.