Byla B2-548-372/2012
Dėl ieškinio atsiėmimo

1Šiaulių apygardos teismo teisėja Birutė Simonaitienė rašytinio proceso tvarka išsprendė ieškovės UAB „Andopas“ ir trečiųjų asmenų, nepareiškusių savarankiškų reikalavimų, UAB „Baltic Agro“ ir AB DNB bankas pareiškimus dėl ieškinio atsiėmimo ir

Nustatė

2Ieškovė pateikė ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo, tačiau dabar jo atsisako. Analogiškus pareiškimus pateikė tretieji asmenys, nepareiškę savo reikalavimų, UAB „Baltic Agro“ ir AB DNB bankas.

3Atsakovės atstovas pateikė teismui sutikimus dėl ieškinio ir pareiškimų atsiėmimo.

4Prašymas tenkintinas.

5Ieškovas turi teisę atsisakyti pateikto ieškinio, kol teismas neišsiuntė ieškinio nuorašo atsakovui. Vėliau ieškinį atsiimti galima tik turint atsakovo sutikimą (CPK 139 straipsnio 1 dalis). Teismui yra pateiktas ieškovės UAB „Andopas“ pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo. Nors procesiniai dokumentai atsakovei UAB „Tritho“ jau buvo išsiųsti, tačiau ji taip pat pateikė teismui sutikimą dėl ieškinio atsiėmimo. Tokiu atveju galima tenkinti ieškovės prašymą ir ieškinį palikti nenagrinėtą. Tai neprieštarauja imperatyvioms įstatymo normoms ar viešajam interesui (CPK 42 straipsnio 2 dalis). Tretieji asmenys, nepareiškę savarankiškų reikalavimų, pareiškėjo pusėje taip pat pateikė pareiškimus, kuriais atsiima savo pareiškimus dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei. Tiek ieškovė, tiek tretieji asmenys, nepareiškę savarankiškų reikalavimų, nurodo, kad atsiima pareiškimus ne tik dėl bankroto bylos iškėlimo, tačiau ir dėl visų kitų pareiškimuose suformuluotų reikalavimų.

6Trečiojo asmens UAB „Baltic Agro“ prašymu Šiaulių apygardos teismo 2012 m. sausio 5 d. nutartimi buvo taikytos laikinosios apsaugos priemonės atsakovei UAB „Tritho“ – buvo areštuotas jos turtas, sustabdant jo realizavimą ir bet kokius išieškojimus, iki bus išspręstas klausimas dėl bankroto bylos iškėlimo ar atsisakymo tai daryti. Pareiškimus paliekant nenagrinėtus, laikinosios apsaugos priemonės naikintinos.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 139, 150, 290-291 straipsniais, 296 straipsnio 1 dalies 10 punktu, teismas

Nutarė

8Ieškovės UAB „Andopas“ ir trečiųjų asmenų, nepareiškusių savarankiškų reikalavimų UAB „Baltic Agro“ ir AB DNB banko pareiškimus dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „Tritho“ palikti nenagrinėtus.

9Nutarties kopiją išsiųsti UAB „Andopas“, UAB „Baltic Agro“, AB DNB bankas, UAB „Tritho“.

10Nutarčiai įsiteisėjus, panaikinti laikinąsias apsaugos priemones, taikytas atsakovei UAB „Tritho“ Šiaulių apygardos teismo 2012 m. sausio 5 d. nutartimi.

11Įsiteisėjusios nutarties kopiją išsiųsti Centrinei hipotekos įstaigai.

12Nutartis dalyje dėl laikinųjų apsaugos priemonių per 7 dienas nuo šios nutarties kopijos gavimo gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą. Likusioje dalyje nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai
Ryšiai