Byla eB2-552-459/2018
Dėl bankroto bylos iškėlimo, trečiasis asmuo A. K., išnagrinėjo bankrutavusios A. K. individualios įmonės (toliau-ir IĮ) administratorės uždarosios akcinės bendrovės (toliau – ir UAB) „Vorulis“ pareiškimą dėl bankroto bylos nutraukimo

1Klaipėdos apygardos teismo teisėja Raimonda Andrulienė rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovės Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus pareiškimą atsakovei A. K. individualiai įmonei dėl bankroto bylos iškėlimo, trečiasis asmuo A. K., išnagrinėjo bankrutavusios A. K. individualios įmonės (toliau-ir IĮ) administratorės uždarosios akcinės bendrovės (toliau – ir UAB) „Vorulis“ pareiškimą dėl bankroto bylos nutraukimo ir,

Nustatė

21.

32018-09-27 teisme gautas bankrutavusios A. K. individualios įmonės administratorės uždarosios akcinės bendrovės „Vorulis“ pareiškimas dėl bankroto bylos nutraukimo A. K. individualiai įmonei ĮBĮ 27 straipsnio 1 dalies 2 punkto pagrindu.

4Prašymas tenkintinas

52.

62017 m. gegužės 23 d. Klaipėdos apygardos teismo nutartimi A. K. individualiai įmonei iškelta bankroto byla, bankroto administratoriumi paskirta UAB „Vorulis“. Administratorės įgaliotas asmuo nurodė, kad apie bankroto bylos iškėlimą įstatymų nustatyta tvarka pranešta Juridinių asmenų registrui, pateiktas prašymas apie tai paskelbti Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos prie Finansų ministerijos interneto svetainėje. 2017-10-31 įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama.

73.

82018-09-27 bankrutavusios A. K. individualios įmonės administratorė pateikė teismui pareiškimą dėl bankroto bylos nutraukimo A. K. individualiai įmonei ĮBĮ 27 straipsnio 1 dalies 2 punkto pagrindu. Nurodė, kad 2018-05-07 antrose el. varžytynėse už 45 626 Eur buvo parduotas A. K. IĮ savininkei A. K. priklausantis 3-jų kambarių butas su rūsiu, Un. Nr. 2196-7004-2019:0018, 59,01 m2, esantis Šilutės pl. 20-18, Klaipėdoje. Iš už parduotą turtą gautų lėšų visiškai atsiskaityta su visais A. K. IĮ kreditoriais, kurių kreditoriniai reikalavimai patvirtinti Klaipėdos apygardos teismo nutartimis. Nurodytoms aplinkybėms pagrįsti administratorės įgaliotas asmuo pateikė kreditorių, kurių kreditiniai reikalavimai patvirtinti A. K. IĮ bankroto byloje, sąrašą ir AB „Swedbank“ banko išrašą, iš kurių akivaizdu, kad su visais kreditoriais visiškai atsiskaityta.

94.

10Bankroto bylos nagrinėjimo metu paaiškėjus, jog įmonė yra pajėgi įvykdyti prievoles, bankroto byla bet kurioje stadijoje gali būti nutraukta pagrindais, nurodytais ĮBĮ 27 straipsnio 1 dalyje (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2008 m. spalio 13 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-358/2008). ĮBĮ 27 straipsnio 1 dalies 2 punktas nustato atvejį, kai nutraukiama įmonei iškelta bankroto byla, t. y. kai bankrutuojanti įmonė atsiskaito su visais kreditoriais (kreditoriumi) ir administratorius teismui pateikia tai įrodančius dokumentus. Taigi, ĮBĮ 27 straipsnio 1 dalies 2 punktas, reglamentuojantis bylos nutraukimą, kai bankrutuojanti įmonė atsiskaito su visais kreditoriais, reiškia, jog bankrutuojanti įmonė atsiskaito su visais kreditoriais, kurių reikalavimai buvo pareikšti ir patvirtinti bankroto byloje, t. y. buvo įvykdytas pagrindinis bankroto proceso tikslas – kreditorių reikalavimai, kurių pagrindu buvo konstatuotas įmonės nemokumas, patenkinti ir išnyko teisinis pagrindas likviduoti įmonę bankroto keliu. ĮBĮ normos nenustato, kurios bankroto bylos stadijos metu ar iki kurios bankroto bylos nagrinėjimo stadijos gali būti atsiskaitoma su kreditoriais ir bankroto byla nutraukiama, todėl šiuo pagrindu byla gali būti nutraukiama bet kuriuo bankroto proceso metu, svarbiausia, kad būtų patenkinti visų kreditorių reikalavimai. Kadangi svarbiausias bankroto bylos atsiskaičius su kreditoriais nutraukimo pagrindas yra tiesiogiai susijęs su bankroto proceso tikslu – siekiu patenkinti visų įmonės kreditorių reikalavimus, nes būtent šis tikslas yra galutinis bankroto procedūrų rezultatas, nes bankroto bylos užbaigimas ĮBĮ 27 straipsnio 1 dalies 2 punkto pagrindu visiškai atkuria teisinę taiką, patenkinant visų kreditorių reikalavimus ir išsaugant įmonę rinkoje, todėl nustačius atsiskaitymo su bankrutuojančios įmonės kreditoriais faktą, yra pakankamas teisinis pagrindas nutraukti bankroto bylą pagal ĮBĮ 27 straipsnio 1 dalies 2 punktą, nes įstatymas nereikalauja nustatyti jokių kitų (papildomų) bankroto bylos nutraukimo sąlygų.

115.

12Atsižvelgiant į aptartas aplinkybes, darytina išvada, kad byla nutrauktina, kadangi bankrutuojanti įmonė atsiskaitė su visais kreditoriais bei administratoriumi ir administratorius teismui pateikė tai įrodančius dokumentus (CPK 293 str. 1 d. 9 p. ir ĮBĮ 27 str. 1 d. 2 p.).

13Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 293, 294, 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

14bankrutavusios A. K. individualios įmonės administratorės UAB „Vorulis“ įgalioto asmens M. V. prašymą tenkinti.

15Bankroto bylą Nr. eB2-552-459/2018 A. K. individualiai įmonei, įmonės kodas ( - ), adresas ( - ), nutraukti įmonei atsiskaičius su visais kreditoriais.

16Nutarties kopiją išsiųsti bylos šalims.

17Apie bylos nutraukimą informuoti VĮ Registrų centrą, išsiunčiant šios nutarties kopiją.

18Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai