Byla 2A-866-357/2015
Dėl išlaikymo nepilnamečiui vaikui padidinimo

1Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Rasos Bartašienės (pirmininkė ir pranešėja), Egidijaus Mockevičiaus ir Vilijos Valantienės, teismo posėdyje, apeliacine rašytinio proceso tvarka, išnagrinėjo atsakovo V. P. apeliacinį skundą dėl Akmenės rajono apylinkės teismo 2015 m. gegužės 5 d. sprendimo civilinėje byloje pagal ieškovės D. K. ieškinį atsakovui V. P. dėl nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos pakeitimo, išlaikymo priteisimo bei ieškovo V. P. ieškinį atsakovei G. K. dėl išlaikymo nepilnamečiui vaikui padidinimo

2Teisėjų kolegija, išnagrinėjusi bylą,

Nustatė

3I. Ginčo esmė

4Ieškovė D. K. kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydama nustatyti nepilnamečio sūnaus J. D. P., gim. ( - ), gyvenamąją vietą su ieškove, priteisti iš atsakovo išlaikymą nepilnamečiam sūnui kas mėnesį po 72,41 Eur nuo ieškinio padavimo dienos iki vaiko pilnametystės, bylos nagrinėjimo metu išlaikymą prašė padidinti iki 100 Eur per mėnesį, paskirti ieškovę uzufrukto teise tvarkyti nepilnamečiam sūnui priteistą išlaikymą, priteisti iš atsakovo bylinėjimosi išlaidas. Ieškovas V. P. kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas padidinti Šiaulių miesto apylinkės teismo 2013 m. kovo 26 d. nutartimi iš G. K. priteistą išlaikymą nepilnamečiui sūnui D. P. iki 115,85 Eur. Šiaulių apygardos teismo 2014 m. vasario 24 d. nutartimi bylos pagal V. P. ir G. K. ieškinius sujungtos.

5Ieškovė D. K. nurodė, kad su atsakovu santuokos nebuvo sudarę, gimus sūnui pragyveno apie 5 metus kartu. 2013 m. jai buvo labai sunku susitvarkyti su sūnumi, vaikas norėjo gyventi pas tėvą, ji tam neprieštaravo, su atsakovu sudarė taikos sutartį pagal kurią sūnus gyveno pas tėvą, o ieškovė jį tik lankė, vaikas atvažiuodavo per atostogas. Per rudens atostogas sūnus ėmė kalbėti, kad nori gyventi pas ieškovę. Ieškovei sužinojus, kad buvo smurtas, kad atsakovui dėl to iškelta baudžiamoji byla, sūnus pradėjo gyventi pas ją. Su sūnaus auklėjimu ir ugdymu tvarkytis jai sekasi ne itin gerai, sūnus jos nelabai klauso.

6Atsakovas V. P. su ieškiniu nesutiko, paaiškino, kad sūnus nenori su juo gyventi dėl jo namuose nustatytos tvarkos. Gyvendamas su juo, nors sūnus ir nemėgo to, mokėsi, darydavo namų darbus. Pripažįsta, kad pakeldavo prieš sūnų balsą. Jei sūnus būtų grąžintas gyventi pas jį, mano, kad reiktų laiko jiems vėl normaliai bendrauti. Jis šiuo metu gyvena su sutuoktine, turi du nepilnamečius vaikus, šeimos pajamos apie 700 Eur. Sūnui gyvenant su motina, išlaikymo sūnui neteikia, neturi tam galimybės.

7Bylos šalių vaikas D. P. teismo posėdžio metu paaiškino, kad su tėvu gyventi nepatiko, jis nuolat buvo piktas, šaukdavo, jam darant namų darbus, su knyga duodavo per galvą. Aprėkdavo be priežasties ar dėl nesvarbios priežasties. Gaudavo su batu, jei nusiaudavo juos neatsirišęs. Šiuo metu su tėčiu nebendrauja ir nenori bendrauti. Norėtų mokytis gerai, žino, kad tam reikia pasistengti. Mama liepia ruošti pamokas, bet jis nenori. Gyvenant pas tėtį, namų darbus padarydavo, nes tėtis liepdavo. Savo namais laiko mamos namus ir nori gyventi su mama.

8Išvadą teikianti institucija, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius, nurodė, kad reikia vadovautis ekspertizės išvadomis. Pagrindo neatsižvelgti į vaiko nuomonę ir nepaisyti ekspertų rekomendacijų, nėra. Siūlo tenkinti ieškovės reikalavimą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo su ieškove.

9Išvadą teikianti institucija, Akmenės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius, nurodė, kad G. K. ieškinys atitinka vaiko interesus, tačiau prašomas priteisti išlaikymas (72 Eur) yra per mažas ir neleistų patenkinti minimalių vaiko poreikių, nepriklausomai nuo to, su kuriuo iš tėvų bus nustatyta vaiko gyvenamoji vieta. Minimaliems vaiko poreikiams tenkinti reikalinga po 100 Eur iš kiekvieno iš tėvų.

10II. Pirmosios instancijos teismo sprendimo esmė

11Akmenės rajono apylinkės teismas 2015 m. gegužės 5 d. sprendimu tenkino ieškovės G. K. ieškinį, nepilnamečio vaiko D. P. gyvenamąją vietą nustatė su jo motina G. K. jos gyvenamojoje vietoje, priteisė iš atsakovo V. P. išlaikymą sūnui D. P. periodinėmis išmokomis po 100 Eur nuo ieškinio teismui padavimo dienos iki vaiko pilnametystės, nepilnamečiam vaikui D. P. priteisto išlaikymo tvarkytoja uzufrukto teise paskyrė ieškovę G. K., atsakovo V. P. ieškinį atsakovei G. K. atmetė.

12Teismas vertino, kad atsižvelgiant į šalių, jų nepilnamečio sūnaus paaiškinimus, išvadą teikiančių institucijų poziciją, kitus byloje pateiktus įrodymus, įvertinus teismo ekspertizės išvadą, kurioje nurodoma, jog gyvenamosios vietos nustatymas su tėvu D. P. paveiktų neigiamai, galimai net žalojančiai, o tinkamesnes sąlygas gyventi, augti, lavintis ir vystytis, saugesnę aplinką gali sudaryti motina, nepilnamečio šalių sūnaus D. P. gyvenamoji vieta nustatytina su jo motina G. K.. Ieškovės prašomas priteisti išlaikymo dydis, teismo vertinimu, nėra per didelis, atitinka abiejų tėvų turtinę padėtį, neprieštarauja proporcingumo principui, tenkina nepilnamečio vaiko poreikius, todėl iš atsakovo priteistinas išlaikymas nepilnamečiam sūnui D. P. kas mėnesį periodinėmis išmokomis po 100 Eur iki vaiko pilnametystės.

13III. Apeliacinio skundo ir atsiliepimo į apeliacinį skundą argumentai

14Apeliaciniu skundu atsakovas V. P. prašo panaikinti Akmenės rajono apylinkės teismo 2015 m. gegužės 5 d. sprendimą ir priimti naują sprendimą - ieškovės G. K. ieškinį dėl nepilnamečio sūnaus D. P., gim. ( - ), gyvenamosios vietos pakeitimo ir išlaikymo sūnui iš atsakovo priteisimo atmesti, o atsakovo ieškinį patenkinti ir padidinti iš G. K. sūnui D. P. priteistą išlaikymą iki 115,85 Eur.

15Apeliacinis skundas grindžiamas šiais argumentais:

161. Nors G. K. ir turi reikalingą buitinę techniką, yra labai netvarkinga, namuose jaučiasi nemalonus kvapas, nuolatinė betvarkė, ką patvirtina ir pateikta Akmenės vaiko teisių apsaugos išvada, ieškovė tinkamai nesugeba realizuoti motinos valdžios sūnaus atžvilgiu. Kaip pati ieškovė pripažino bylos nagrinėjimo teisme metu, su vaiko auklėjimo pareigomis ji nesusitvarko, vaikas jos neklauso, daro ką nori ir kada nori, ir dabar nelanko mokyklos, o jei ir lanko, tai beveik niekada neatlieka namų darbų, pasiekimai nesiekia net pagrindinio lygio, įvertinimai labai blogi - neigiami. Nuo 2015-05-05 vaikas mokykloje buvo apsilankęs vos 3 ar 4 kartus, kurioje yra charakterizuojamas neigiamai, pažymiai atspindi net minimalių pastangų stygių mokymosi rezultatams pasiekti.

172. Sūnui D. P. atvykus gyventi iš motinos G. K. namų pas atsakovą, vaikas turėjo mažai svorio pagal jo amžių. Tai užfiksuota jo medicininėje kortelėje. Augdamas su atsakovu vaikas priaugo svorio iki normalaus kūno masės indekso, pradėjo žymiai geriau mokytis, ko nedarydavo gyvendamas pas ieškovę. Sūnui buvo suformuoti elementarūs higienos įgūdžiai, vaikas pradėjo laikytis tvarkos, švaros. Tuo tarpu G. K. nuo 2011-12-16 yra įrašyta į Savivaldybės socialinės rizikos šeimų apskaitą, o atsakovo šeima į minėtą rizikos grupę nepatenka. Sūnus, gyvendamas pas motiną, ne kartą buvo apsinuodijęs vaistais, kas turėjo įtakos jos psichinei-psichologinei būklei medikamentinės intoksikacijos pasėkoje.

183. Vaiko noras gyventi su motina turi būti vertinamas kritiškai, kadangi tai sąlygota vaiko siekio gyventi neatsakingą ir laisvą gyvenimą.

19Ieškovė G. K. pateiktu atsiliepimu prašo atmesti apeliacinį skundą.

20Atsiliepimas grindžiamas šiais argumentais:

211. Teismo 2015 m. gegužės 5 d. sprendimas civilinėje byloje Nr. 2-5-672/2015 buvo objektyvus ir teisėtas, buvo atsižvelgta į vaiko interesus ir į vaiko norą, todėl nėra pagrindo jo naikinti.

222. Vaikui sudarytos sąlygos gyventi su ieškove, jos vis gerėja. Atsakovas teistas dėl smurto prieš nepilnametį sūnų.

233. Sūnus nori gyventi su ieškove.

244. Sūnui gyvenant su ieškove, atsakovas jam neskambina ir juo nesidomi.

25IV. Apeliacinio teismo nustatytos bylos aplinkybės, teisiniai argumentai ir išvados

26Apeliacinis skundas netenkintinas.

27Apeliacinio proceso paskirtis, laikantis CPK 320 straipsnyje įtvirtintų bylos nagrinėjimo ribų, patikrinti pirmosios instancijos teismo procesinį sprendimą tiek jo teisėtumo, tiek jo pagrįstumo aspektu. Tai atliekama nagrinėjant ir faktinę, ir teisinę bylos puses, tai yra, tiriant byloje surinktus įrodymus, tarp jų ir priimtus CPK 314 straipsnio tvarka, patikrinama, ar pirmosios instancijos teismas teisingai nustatė faktines bylos aplinkybes ir ar teisingai nustatytoms faktinėms aplinkybėms taikė materialinės teisės normas. Neatsižvelgdamas į apeliacinio skundo ribas, apeliacinės instancijos teismas taip pat patikrina, ar nėra CPK 329 straipsnyje nurodytų absoliučių sprendimo negaliojimo pagrindų. Nenustačius absoliučių sprendimo negaliojimo pagrindų, pasisakoma dėl apeliacinio skundo faktinių bei teisinių pagrindų.

28Nagrinėjamoje byloje kilo ginčas dėl pirmosios instancijos teismo sprendimo, kuriuo nustatyta nepilnamečio vaiko gyvenamoji vieta, priteistas išlaikymas, pagrįstumo ir teisėtumo.

29Nagrinėjamoje byloje sprendžiamo šalių ginčo santykių teisinis reglamentavimas grindžiamas prioritetinės vaiko teisių bei interesų apsaugos ir gynimo principu (Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos 3 str. 1 d., CK 3.3 str. 1 dalis, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 4 str. 1 punktas). Tai reiškia, kad teismas, spręsdamas šio pobūdžio ginčą, turi nustatyti, su kuriuo iš tėvų vaiko gyvenamosios vietos nustatymas geriau atitiktų vaiko interesus. Dėl šios atitikties sprendžiama, įvertinant kiekvieno iš tėvų pastangas bei galimybes užtikrinti teisės normose įtvirtintų pagrindinių vaiko teisių ir pareigų įgyvendinimą, tėvo ir motinos asmeninius bruožus ir kiekvieno iš jų realią galimybę sudaryti vaikui tinkamas sąlygas augti ir vystytis, vaiko ir tėvo ar motinos tarpusavio santykius bei jų pobūdį, vaiko norus ir kt. Vaiko interesus kiekvienoje byloje yra būtina individualizuoti. Juos nulemia vaiko raida, jo poreikiai turėti saugią asmeninę aplinką, kurioje jis galėtų būti, užsiimti jo vystymuisi reikalingais dalykais, būti apsaugotas nuo suaugusių asmeninių rūpesčių ir pan. Teismo sprendimo negali nulemti tėvų lytis, būtina įvertinti kiekvieno iš tėvų šeimos aplinkos sąlygas. Kiekvienai iš šalių teko pareiga įrodyti (CPK 12, 178 straipsniai), kad vaikų gyvenamosios vietos nustatymas su juo užtikrins vaikams labiausiai jų interesus visapusiškai vystytis užtikrinančią aplinką. Teisėjų kolegija pažymi, kad teismas, spręsdamas vaiko gyvenamosios vietos nustatymo klausimą, be kitų aplinkybių, turi įvertinti kiekvieno iš tėvų pastangas bei galimybes užtikrinti teisės normose įtvirtintų pagrindinių vaiko teisių ir pareigų įgyvendinimą, kiekvieno tėvo šeimos aplinkos sąlygas. Aiškindamasis šeimos aplinkos sąlygas, teismas turi nustatyti vaiko santykius su kiekvienu iš tėvų, šių dorovinius ir kitokius asmenybės bruožus, požiūrį į vaiko auklėjimą, augimą ir tobulėjimą, dalyvavimą jį išlaikant ir prižiūrint iki ginčo atsiradimo, galimybes sudaryti jam tinkamas gyvenimo, auklėjimo ir raidos sąlygas (įvertinant tėvų darbo pobūdį, darbo režimą, turtinę tėvų padėtį) ir kt. (žr., pvz., Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2010 m. vasario 8 d. nutartį, priimtą civilinėje byloje Ž. S. v. V. S. , bylos Nr. 3K-3-41/2010; 2012 m. gruodžio 14 d. nutartį, priimtą civilinėje byloje G. B. v. E. B. , bylos Nr. 3K-3-569/2012; 2013 m. balandžio 26 d. nutartį, priimtą civilinėje byloje B. M. v. M. M. , bylos Nr. 3K-3-269/2013).

30Pirmosios instancijos teismas teisingai nustatė faktines bylos aplinkybes. Nepilnamečio D. P., gim. ( - ), vaiko tėvas yra atsakovas V. P., o motina ieškovė D. K.. Šiaulių miesto apylinkės teismo 2013 m. kovo 23 d. nutartimi patvirtina D. K. ir V. P. taikos sutartis, kurios pagrindu šalių vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su tėvu, o ieškovė sūnaus išlaikymui per mėnesį moka 36,20 Eur. Bylos šalių nepilnametis sūnus D. P. teismo posėdžio pirmosios instancijos teisme metu išreiškė norą gyventi su savo mama – ieškove, tas pats užfiksuota ir teismo psichiatrijos ekspertizės akto Nr. 103MS-171/2014 išvadose. Teismo psichiatrijos ekspertizės išvadose yra nurodyta, kad vaiko emocinis ryšys su mama yra emociškai palankus. Kad savo namais nepilnametis laiko motinos gyvenamąją vietą, jis patvirtino ir teismo posėdžio metu. Tuo tarpu iš teismo psichiatrijos ekspertizės išvadų matyti, kad vaiko emocinis ryšys su tėvu yra neigiamas. Išvadą teikianti institucija Akmenės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius nurodė, kad ieškovės namuose kiek trūksta švaros ir tvarkos, tačiau šiuo metu sąlygos yra pasikeitusios, jos pagerėjo, todėl teismas vertina, kad sąlygos vaikui gyventi motinos gyvenamojoje vietoje yra tinkamos. Byloje nėra duomenų, kad atsakovo būsto gyvenimo sąlygos būtų netinkamos vaikui. Atsakovas pagrįstai nurodo, kad laikotarpiu, kai vaikas gyveno su tėvu, jo mokymosi pasiekimai buvo ženkliai geresni. Vaikui gyvenant su motina mokymosi rezultatai pablogėjo kai kurių mokymosi dalykų pažymių vidurkis yra neigiamas. Taigi, mokymosi atžvilgiu atsakovas vaikui suteikė geresnes sąlygas, tačiau atsakovo elgesys su nepilnamečiu vaiku nėra tinkamas, kaip jau pabrėžė pirmosios instancijos teismas, Šiaulių apylinkės teismo 2014 m. gegužės 9 d. nuosprendžiu V. P. nuteistas už tai, kad 2013 m. gruodžio 3 d., apie 17.30 val., sudavė vieną smūgį ranka mažamečiui D. P. į galvos sritį, taip padarė jam odos nubrozdinimą kairėje kaktos pusėje, t. y. nežymų sveikatos sutrikdymą. Atsakovas neigia, kad smurtauja prieš sūnų, nors tą teismo posėdžio metu patvirtinimo ir nepilnametis. Byloje nėra ginčo dėl to, kad ieškovei sunku tvarkytis su vaiko auklėjimu ir ugdymu, kadangi vaikas jos neklauso, tačiau ieškovė deda visas galimas pastangas šiai problemai išspręsti, ji priima jai teikiamą socialinių darbuotojų ir psichologų pagalbą, ieško jos savo iniciatyva, išklausė pozityvios tėvystės kursus. Pirmosios instancijos teismas pagrįstai vertino, kad pasitelkiant socialinius darbuotojus, mokyklos pedagogus, problemas dėl vaiko auklėjimo ir jo mokymosi ieškovė gali įveikti.

31Teisėjų kolegija konstatuoja, kad pirmosios instancijos teismas pagrįstai nepilnamečio vaiko gyvenamąją vietą nustatė su jo motina, kadangi gyvenimas su tėvu, kaip nustatyta teismo ekspertizės išvadoje, galimai žalotų vaiką, pats vaikas išreiškė norą gyventi su motina, į ką teismas taip pat pagrįstai atsižvelgė. Vien aplinkybė, kad gyvenant pas atsakovą vaikas buvo tvarkingesnis ir geriau mokėsi nepaneigia fakto, kad gyvenant su tėvu vaikas jautėsi emociškai neigiamai, ką patvirtina ir aplinkybė, kad vaikas nenori bendrauti su tėvu.

32Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnyje 6 dalyje nustatyta tėvų teisė ir pareiga auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti. Ši Konstitucijos norma iš esmės atitinka Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos 27 straipsnio 2 dalies nustatančios tėvų didžiausią atsakomybę už gyvenimo sąlygų, būtinų vaikui vystytis, sudarymą pagal tėvų sugebėjimus ir finansines galimybes. Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 21 straipsnio 2 dalies, įtvirtinančios abiejų tėvų pareigą vienodai rūpintis vaiko auklėjimu, tinkamai jį prižiūrėti, materialiai išlaikyti, aprūpinti gyvenamuoju būstu, bei Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.192-3.203 straipsnių, įtvirtinančių tėvų pareigą išlaikyti savo nepilnamečius vaikus, nuostatas. Tėvai, siekdami garantuoti, jog vaikas turėtų materialines sąlygas fiziškai ir socialiai vystytis, realizuoti ir tenkinti savo įgimtus ir įgytus gebėjimus, privalo šias pareigas vykdyti tinkamai. Materiali tėvų pareigų vaikams atlikimo išraiška yra tinkamo išlaikymo forma ir dydis, tai yra esminiai vaiko išlaikymo pareigos vykdymo tinkamumo vertinimo kriterijai. Pagrindiniai priteistino vaiko išlaikymo kriterijai įtvirtinti CK, yra vaiko poreikiai ir tėvų turtinė padėtis (CK 3.192 straipsnio 1, 2 dalys). Šių kriterijų pusiausvyrą padeda išlaikyti CK 3.3 straipsnio 1 dalyje įtvirtintas prioritetinis vaiko teisių ir interesų apsaugos principas, kuriuo visais atvejais privalo vadovautis teismas, spręsdamas ne tik vaikų išlaikymo, bet ir kitus su vaiku susijusius klausimus. Kiekvienam vaikui būdingi individualūs dvasiniai, psichologiniai, kultūriniai, moraliniai, turtiniai ir kitokie poreikiai, kuriuos patenkinti yra ne tik moralinė, bet ir teisinė abiejų vaiko tėvų pareiga.

33Nagrinėjamoje byloje nustatyta, kad abi šalys be sūnaus D. P. dar turi po vieną išlaikytinį: ieškovė G. K. be sūnaus D. P. dar augina nepilnametę dukrą, o atsakovo V. P. šeimoje auga jo ir žmonos nepilnametė dukra, bei atsakovo sutuoktinės nepilnametis sūnus. Ieškovė turi nuosavybės teise jai priklausantį būstą, atsakovo vardu registruotos kelios transporto priemonės. Ieškovei nustatytas 40 procentų darbingumas, bylos šalys yra nedirbantys. Teisėjų kolegija konstatuoja, kad pirmosios instancijos teismas pagrįstai vertino, kad bylos šalių turtinė padėtis yra panaši. Teismo iš atsakovo priteistas 100 Eur per mėnesį išlaikymas nepilnamečiui vaikui laikytas proporcingas tėvų turtinei padėčiai ir nepilnamečio vaiko interesams. Atkreiptinas dėmesys, kad pats atsakovas iš ieškovės prašė didesnio išlaikymo nepilnamečiui sūnui – 115,85 Eur.

34Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, daroma išvada, kad pirmosios instancijos teismas tinkamai nustatė faktines bylos aplinkybes, teisingai aiškino ir taikė teisės normas, todėl priėmė teisėtą ir pagrįstą sprendimą, kurį atsakovo apeliacinio skundo motyvais keisti arba naikinti nėra pagrindo (CPK 326 straipsnio 1 dalies 1 punktas). Apelianto V. P. apeliacinis skundas dėl Akmenės rajono apylinkės teismo 2015 m. gegužės 5 d. sprendimo atmestinas, o skundžiamas teismo sprendimas paliktinas nepakeistas.

35Apeliacinės instancijos teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 326 straipsnio 1 dalies 1 punktu

Nutarė

36Akmenės rajono apylinkės teismo 2015 m. gegužės 5 d. sprendimą palikti nepakeistą.

Proceso dalyviai
Ryšiai
1. Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija,... 2. Teisėjų kolegija, išnagrinėjusi bylą,... 3. I. Ginčo esmė... 4. Ieškovė D. K. kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydama nustatyti... 5. Ieškovė D. K. nurodė, kad su atsakovu santuokos nebuvo sudarę, gimus sūnui... 6. Atsakovas V. P. su ieškiniu nesutiko, paaiškino, kad sūnus nenori su juo... 7. Bylos šalių vaikas D. P. teismo posėdžio metu paaiškino, kad su tėvu... 8. Išvadą teikianti institucija, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos... 9. Išvadą teikianti institucija, Akmenės rajono savivaldybės administracijos... 10. II. Pirmosios instancijos teismo sprendimo esmė... 11. Akmenės rajono apylinkės teismas 2015 m. gegužės 5 d. sprendimu tenkino... 12. Teismas vertino, kad atsižvelgiant į šalių, jų nepilnamečio sūnaus... 13. III. Apeliacinio skundo ir atsiliepimo į apeliacinį skundą argumentai... 14. Apeliaciniu skundu atsakovas V. P. prašo panaikinti Akmenės rajono apylinkės... 15. Apeliacinis skundas grindžiamas šiais argumentais:... 16. 1. Nors G. K. ir turi reikalingą buitinę techniką, yra labai netvarkinga,... 17. 2. Sūnui D. P. atvykus gyventi iš motinos G. K. namų pas atsakovą, vaikas... 18. 3. Vaiko noras gyventi su motina turi būti vertinamas kritiškai, kadangi tai... 19. Ieškovė G. K. pateiktu atsiliepimu prašo atmesti apeliacinį skundą.... 20. Atsiliepimas grindžiamas šiais argumentais:... 21. 1. Teismo 2015 m. gegužės 5 d. sprendimas civilinėje byloje Nr. 2-5-672/2015... 22. 2. Vaikui sudarytos sąlygos gyventi su ieškove, jos vis gerėja. Atsakovas... 23. 3. Sūnus nori gyventi su ieškove.... 24. 4. Sūnui gyvenant su ieškove, atsakovas jam neskambina ir juo nesidomi.... 25. IV. Apeliacinio teismo nustatytos bylos aplinkybės, teisiniai argumentai ir... 26. Apeliacinis skundas netenkintinas.... 27. Apeliacinio proceso paskirtis, laikantis CPK 320 straipsnyje įtvirtintų bylos... 28. Nagrinėjamoje byloje kilo ginčas dėl pirmosios instancijos teismo sprendimo,... 29. Nagrinėjamoje byloje sprendžiamo šalių ginčo santykių teisinis... 30. Pirmosios instancijos teismas teisingai nustatė faktines bylos aplinkybes.... 31. Teisėjų kolegija konstatuoja, kad pirmosios instancijos teismas pagrįstai... 32. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnyje 6 dalyje nustatyta tėvų... 33. Nagrinėjamoje byloje nustatyta, kad abi šalys be sūnaus D. P. dar turi po... 34. Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, daroma išvada, kad pirmosios... 35. Apeliacinės instancijos teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio... 36. Akmenės rajono apylinkės teismo 2015 m. gegužės 5 d. sprendimą palikti...