Byla II-5-715/2013
Dėl Administracinės komisijos prie Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2013-03-28 nutarimo

1Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėja Silva Plungienė,

2sekretoriaujant teismo posėdžių sekretorei Lilijai Drizgienei,

3dalyvaujant administracinėn atsakomybėn patrauktam V. R.,

4viešame teismo posėdyje išnagrinėjo administracinę bylą pagal administracinėn atsakomybėn patraukto V. R. skundą dėl Administracinės komisijos prie Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2013-03-28 nutarimo ir

Nustatė

5V. R. prašo panaikinti Administracinės komisijos prie Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2013-03-28 nutarimu paskirtą nuobaudą įspėjimą.

62013-03-28 nutarimu Administracinė komisija prie Mažeikių rajono savivaldybės tarybos V. R. pagal LR ATPK 110 str. 1 d. paskyrė administracinę nuobaudą įspėjimą, už tai, kad 2013-02-23 nuo 23 val. iki 2013-02-27 3 val. trys mišrios veislės šunys V. R. priklausančioje sodyboje Mažeikių r. ( - ) Akmenės g. 3 garsiai lojo, tuo keldami triukšmą ir trikdydami žmonių ramybę ir viešąją rimtį.

7Teismo posėdyje V. R. prašė nuobaudą panaikinti. Paaiškino, kad gyvena N. A., vasarą gyvena sodyboje ( - ), kurioje dėl saugumo laiko tris mišrios veislės šunis. Kai sodyboje negyvena, į ją atvažiuoja keletą kartų per savaitę. Po administracinės komisijos posėdžio ėmėsi priemonių, kad šunys lojimu netrukdytų kaimynams. Du šunis pririšo, palaidas yra tik vienas. Šunų būdas perkėlė į kitą sodybos vietą, kad būtų toliau nuo kaimynų Izoldos ir S. K., kuriems šunys trukdė, sklypo. Prie kaimynų tvoros įrengė specialų įrenginį, kuris skleidžia tik šunims juntamus ultragarsinius signalus ir šunys nebūna teritorijoje 10 m spinduliu nuo šio įrenginio. Šunys lodavo reaguodami į triukšmą ar kokius nors veiksmus šių kaimynų sklype. Kadangi dabar sodybos dalyje, besiribojančioje su kaimynų sklypu, šunų nėra, tai jie kaimynams nebetrukdo.

8Skundas tenkintinas.

9Mažeikių rajono savivaldybės administracijos tarybos 2004-02-19 sprendimu Nr. T1-53 patvirtintų Gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių 32 p. nustatyta, jog savininkai turi užtikrinti, kad jų laikomi gyvūnai nekeltų triukšmo, netrikdytų žmonių ramybės, viešosios rimties.

10Byloje surinkti įrodymai: I. K., S. K., G. M. ir administracinėn atsakomybėn patraukto V. R. paaiškinimai įrodo, jog jis padarė administracinio teisės pažeidimo protokole nurodytą pažeidimą – pažeidė gyvūnų laikymo taisykles.

11Administracinės nuobaudos tikslai yra: nubausti, auklėti, kad asmuo laikytųsi įstatymų, gerbtų bendro gyvenimo taisykles, taip pat siekiama, kad pats pažeidėjas ir kiti asmenys nepadarytų naujų teisės pažeidimų (LR ATPK 20). Administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo pašalino pažeidimą sukeliančias aplinkybes (jo šunys nebepatenka į su kaimynų sklypu besiribojančią sodybos teritoriją), galiojančių administracinių nuobaudų neturi. Iš nustatytų aplinkybių teismas daro išvadą, jog dalis nuobaudos tikslų - auklėti, kad asmuo laikytųsi įstatymų, nepadarytų naujų teisės pažeidimų, jau yra pasiekta. Todėl, atsižvelgus į pažeidėjo asmenybę, yra pagrindas neskirti administracinės nuobaudos (LR ATPK 301 straipsnis).

12Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 302, 301 straipsniais,

Nutarė

13Skundą patenkinti.

14Pakeisti 2013-03-28 Administracinės komisijos prie Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nutarimą ir V. R., padariusiam administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 110 str. 1 d., administracinės nuobaudos neskirti.

15Ši nutartis per dvidešimt dienų nuo jos paskelbimo gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui. Apeliacinis skundas paprastai paduodamas apygardos teismui per nutarimą priėmusį apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai