Byla 2-6868-207/2010

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Virginija Kazlauskienė, sekretoriaujant Virginijai Matiušovienei, dalyvaujant pareiškėjo atstovui prokurorui Viktorui Roščenkovui, suinteresuoto asmens atstovei Virginijai Šimkienei, suinteresuotam asmeniui O. G.,

2viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo Šiaulių miesto apylinkės vyriausiojo prokuroro, ginant F. V., interesus pareiškimą suinteresuotiems asmenims Viešajai įstaigai Šiaulių centro poliklinika, O. G., asmeniui, kurį prašoma pripažinti neveiksniu F. V. dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu, ir

Nustatė

3Pareiškėjo atstovas prokuroras Viktoras Roščenkovas prašė pripažinti F. V. neveiksnia ir paaiškino, kad Šiaulių miesto apylinkės prokuratūroje pagal gautą O. G. prašymą buvo pradėti rinkti duomenys dėl jos močiutės F. V. pripažinimo neveiksnia. O. G. prašyme prokuratūrai nurodė, kad jos močiutė serga lėtine CNS liga, neorientuota aplinkoje, negali savimi pasirūpinti, o ji pageidautų ateityje būti paskirta močiutės globėja, nes F. V. vaikai ja visiškai nesirūpina. Pareiškėjas išreikalavo F. V. medicininius dokumentus, iš kurių sužinojo, kad F. V. diagnozuota mišri demencija, dėl ligos ji negali atlikti juridinių veiksmų ir disponuoti savo lėšomis. Pareiškimą prašė patenkinti.

4Suinteresuotas asmuo O. G. paaiškino, kad jos močiutė serga psichine liga. F. V. liga pasireiškia tuo, kad ji nesupranta savo veiksmų, nesiorientuoja aplinkoje, neatpažįsta žmonių, negali tinkamai savimi pasirūpinti, todėl jai reikalinga nuolatinė kito asmens globa ir priežiūra. Jos santykiai su močiute labai geri, ji yra našlė ir vaikai ja nesirūpina. Pareiškimą siūlė patenkinti.

5Suinteresuoto asmens Viešosios įstaigos Šiaulių centro poliklinika atstovė Virginija Šimkienė su pareiškėjo pareiškimu sutiko, prašė jį tenkinti ir paaiškino, kad duomenų, jog F. V. serga psichikos liga buvo, o atlikta ekspertizė tai patvirtino, todėl yra pagrindas F. V. pripažinti neveiksnia.

6Pareiškimas tenkintinas.

7Iš pareiškėjo atstovo, suinteresuoto asmens, suinteresuoto asmens atstovės paaiškinimų ir byloje esančių duomenų matyti, jog F. V. yra senatvės pensininkė, sega lėtine centrinės nervų sistemos liga - mišria demencija ir jai nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis (b.l.11, 43,47). Dėl ligos F. V. sutriko orientacija laike ir vietoje, atmintis, išnyko socialiniai įgūdžiai. F. V. yra našlė (b.l. 14,46), gyvena viena jai nuosavybės teise priklausančiame bute, adresu ( - ) (b.l.12, 18). Iš teismo psichiatrinės ekspertizės akto išvados (b.l. 62-64) matyti, kad F. V. konstatuotas lėtinis progresuojantis psichikos sutrikimas – aterosklerozinė demencija, dėl psichikos sveikatos būklės ji negali suprasti savo veiksmų reikšmės ir jų valdyti, negali suprasti jai įteikiamų dokumentų reikšmės, duoti teismui paaiškinimų.

8Teismas, įvertinęs byloje esančius įrodymus, sprendžia, kad yra pagrindas pareiškėjo pareiškimą patenkinti ir dėl psichinės ligos F. V. pripažinti neveiksnia (CK 2.10 str.1d.).

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 259, 260, 263, 268, 270, 307 str.1d.,468 str. str. teismas,

Nutarė

10Pareiškimą patenkinti.

11Pripažinti F. V. a.k( - ) gyvenančią ( - ), neveiksnia.

12Priimti atskirą nutartį, kuria pradėti globos paskyrimo procesą.

13Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai