Byla B2-11-253/2016
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo teisėjas Bronius Valius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo P. D. ieškinį atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Pajūrio miestelis“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2ieškovas kreipėsi į teismą, prašydamas iškelti atsakovei bankroto bylą. Nurodo, kad įmonės finansiniai įsipareigojimai viršija į įmonės balansą įrašyto turto vertę, įmonė yra nemoki, todėl prašo iškelti bankroto bylą.

3Atsakovė atsiliepimu į ieškinį sutinka, kad įmonei būtų iškelta bankroto byla.

4Ieškinys tenkintinas.

5Įmonių bankroto įstatymo (toliau ĮBĮ) 9 straipsnio 5 dalies 1 punktas numato, kad bankroto byla keliama, jeigu nustatoma, kad įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) atlyginimą. To paties įstatymo 2 straipsnio 8 punkte nurodyta, kad įmonės nemokumas – tai įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės. Pagal pateiktus įrodymus matyti, jog įmonės pradelsti įsipareigojimai yra 15 449 859,91 Lt, o įmonės turimas turtas sudaro

621 985 135 Lt, todėl darytina išvada, kad atsakovė yra nemoki. Esant tokiems įrodymams bei aplinkybėms galima teigti, kad yra pagrindas įmonei iškelti bankroto bylą dėl nemokumo (ĮBĮ 9 straipsnio 5 dalies 1 punktas, 10 straipsnis). Bankrutuojančios įmonės administratoriumi skirtinas Gediminas Imbrasas, sutinkantis ir turintis teisę teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas (ĮBĮ 11 straipsnio 1 dalis). Įmonių bankroto valdymo departamentas prie LR ūkio ministerijos pritarė šio administratoriaus kandidatūrai.

7Ieškovas, pateikdamas ieškinį teismui, atsakovė atsiliepime nenurodė jokių konkrečių duomenų, ar yra bendrovei iškelta kitų bylų, ar taikomos priverstinio išieškojimo priemonės, todėl yra tikslinga informaciją apie įmonei iškeltą bankroto bylą pateikti prokuratūrai, teismui ir antstolių kontoroms, veikiančioms įmonės buveinės vietovėje, kad šios institucijos perduotų bankroto bylą nagrinėjančiam teismui turimas įmonei iškeltas civilines bylas, civilinius ieškinius iš baudžiamųjų bylų, ar vykdomuosius dokumentus dėl skolų išieškojimo ar taikytų turto areštų (ĮBĮ 10 str. 4 d. 4 p.).

8Vadovaudamasis LR CPK 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

91. UAB „Pajūrio miestelis“, įmonės kodas 300136544, registruotai Puodžių g. 22-5, Klaipėdoje, iškelti bankroto bylą.

102. UAB „Pajūrio miestelis“ administratoriumi skirti Gediminą Imbrasą (kvalifikacinio pažymėjimo Nr. 799).

113. Įpareigoti UAB „Pajūrio miestelis“ valdymo organus per 15 dienų nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos perduoti administratoriui įmonės turtą pagal balansą, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis, ir visus dokumentus bei įmonės turto aprašą, o administratorių G. Imbrasą įpareigoti perimti visus dokumentus ir perduodamą turtą. Asmeniui už nustatyto nurodymo nevykdymą gali būti skirta bauda iki 10 000 Lt.

124. Areštuoti visą atsakovės UAB „Pajūrio miestelis“ turtą bei sustabdyti bet kokius priverstinio išieškojimo ar skolų mokėjimo veiksmus iki įsiteisės nutartis iškelti bankroto bylą.

135. Nustatyti, kad UAB „Pajūrio miestelis“ kreditoriai turi teisę pareikšti savo finansinius reikalavimus administratoriui per 45 dienas nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos, o pirmąjį kreditorių susirinkimą įpareigoti įmonės administratorių sušaukti ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo teismo nutarties patvirtinti įmonės kreditorių finansinius reikalavimus įsiteisėjimo dienos.

146. Įpareigoti UAB „Pajūrio miestelis“ administratorių Gediminą Imbrasą atlikti Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 4 dalies 3 punkte bei 10 straipsnio 7 dalies 8 punkte nurodytus veiksmus.

157. Neįsiteisėjusios nutarties kopiją išsiųsti Juridinių asmenų registrui.

168. Apie iškeltą įmonei bankroto bylą informuoti įmonės buveinės vietos teismą, prokuratūrą ir antstolių kontoras, išsiunčiant nutarties iškelti bankroto bylą kopijas.

17Nutartis per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai