Byla B2-1454-513/2011
Dėl ieškinio atsiėmimo, civilinėje byloje pagal ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šilutės skyriaus ieškinį atsakovei UAB „Vakarų statybos gama“ dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Irma Čuchraj, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šilutės skyriaus prašymą dėl ieškinio atsiėmimo, civilinėje byloje pagal ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šilutės skyriaus ieškinį atsakovei UAB „Vakarų statybos gama“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2ieškovas kreipėsi į teismą su ieškiniu prašydamas atsakovei iškelti bankroto bylą.

3Klaipėdos apygardos teisme 2011-03-21 gautas ieškovo pranešimas dėl ieškinio atsiėmimo ir atsakovės sutikimą dėl ieškinio atsiėmimo. Nurodo, kad atsiima ieškinį dėl bankroto bylos atsakovei iškėlimo, kadangi atsakovė sumokėjo privalomo valstybinio socialinio draudimo įmokas.

4Prašymas tenkintinas, ieškinys paliktinas nenagrinėtas.

5Įmonių bankroto įstatymo 6 straipsnio 5 dalis nustato, kad kreditorius pareiškimo teismui dėl bankroto bylos iškėlimo turi teisę atisakyti iki teismas priima nutartį iškelti bankroto bylą. CPK 139 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad ieškovas tol, kol teismas neišsiuntė ieškinio nuorašo atsakovui, turi teisę atsiimti pateiktą ieškinį. Vėliau ieškinį atsiimti galima tik turint atsakovo sutikimą. Ieškovas nurodo, kad atsakovė sumokėjo privalomas valstybinio socialinio draudimo įmokas, todėl nurodo, kad atsiima ieškinį dėl bankroto bylos atsakovei iškėlimo. Atsakovė sutiko dėl pareikšto ieškinio atsiėmimo.

6Esant nurodytoms aplinkybėms, teismas konstatuoja, kad yra pagrindas tenkinti ieškovo prašymą dėl ieškinio atsiėmimo, todėl ieškovo VSDFV Šilutės skyriaus ieškinys atsakovei UAB „Vakarų statybos gama“ dėl bankroto bylos iškėlimo paliktinas nenagrinėtas (CPK 139 str. 2 d., 296 str. 1 d. 10 p., ĮBĮ 6 str. 5 d.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290?291 straipsniais, teismas

Nutarė

8prašymą tenkinti. I. V. socialinio draudimo fondo valdybos Šilutės skyriaus ieškinį atsakovei UAB „Vakarų statybos gama“ dėl bankroto bylos iškėlimo palikti nenagrinėtą.

9Nutartis atskiruoju skundu neskundžiama.

Proceso dalyviai