Byla B2-2179-343/2012
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „TVA Soliutions“

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Rūta Palubinskaitė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovės V. L. ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „TVA Soliutions“

Nustatė

2ieškovė V. L. kaip kreditorė prašo iškelti bankroto bylą jos skolininkei UAB “TVA Soliutons”. Nurodo, kad ši įmonė nevykdo savo įsipareigojimų, t.y. ieškovei nesumoka darbo užmokesčio už 2012 metų kovo ir balandžio mėnesius – 4560 Lt . Ieškovės manymu atsakovė neturi lėšų atsiskaityti su kreditoriais, atsakovė yra nemoki.

3Pareiškimas yra paduotas LR Įmonių bankroto įstatymo 4 str. pagrindu. Ieškovė V. L. yra šio įstatymo 6str. 2d. nustatyta tvarka pranešusi atsakovei apie savo ketinimus kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, tačiau skola ieškovei nebuvo sumokėta.

4Prašymas iškelti bankroto bylą tenkintinas vadovaujantis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (2001 03 20 Nr. IX-216) 4 str. 1 d. 1p., 6 str., 9 str. 5 d.1p. .

5Atsakovei UAB “TVA Soliutions” bankroto byla iškeltina, nes ši įmonė pripažintina nemokia.

6Įmonių bankroto įstatymo 9 str. 5 dalyje nurodoma, kad įmonei bankroto byla iškeliama, jeigu yra bent viena iš šių sąlygų: įmonė yra nemoki arba vėluoja išmokėti darbuotojui atlyginimą, įmonė viešai paskelbė arba kitaip pranešė kreditoriui (kreditoriams), kad negali atsiskaityti su kreditoriais ir (arba) neketina vykdyti savo įsipareigojimų. ĮBĮ 2str.8p. nustato, kad įmonės nemokumas – įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

7Atsakovė iki pareiškimo nagrinėjimo dienos nepateikė teismui dokumentų, kurie yra nurodyti ĮBĮ 9 str. 1d., nors yra gavusi pareiškimą dėl skolos sumokėjimo, ieškinio pareiškimo ir priedų prie jo kopijas, nutarties dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo kopiją. Teismas, įvertinęs nurodytą, daro išvadą, jog ieškovė pripažino, kad yra nemoki, be to, nepaneigė fakto, jog vėluoja išmokėti darbuotojui atlyginimą, todėl jai iškeltina bankroto byla ĮBĮ 9str. 5d. 1p. pagrindu.

8Įmonės administratoriumi paskirtina UAB „Bankroto departamentas LT“ kurios kandidatūra atitinka LR Įmonių bankroto įstatymo reikalavimus, šis administratorius teismui yra pateikęs visus reikiamus dokumentus, jos kandidatūra yra suderinta su LR Ūkio ministerija.

9Vadovaudamasi LR Įmonių bankroto įstatymo (2001 03 20 Nr.IX-216) 9str. 5d., 10 str., teisėja,

Nutarė

10iškelti bankroto bylą UAB “TVA Soliutions“, kurios buveinė yra adresu Kęstučio g. 3, Marijampolėje; įmonės kodas 302567319.

11UAB “TVA Soliutions“ administratoriumi paskirti UAB „Bankroto departamentas LT“ (įmonės kodas 302458138, adresas Laisvės pr. 42-217,Vilniuje), turinčią leidimą teikti įmonių administravimo paslaugas Nr. 161, išduotą 2009 12 07 LR Ūkio ministerijos.

12Nustatyti 45 dienų laikotarpį nuo šios teismo nutarties įsiteisėjimo dienos, iki kada kreditoriai turi teisę pareikšti savo reikalavimus bankrutuojančiai UAB “TVA Soliutions”.

13Nustatyti 10 dienų laikotarpį nuo šios teismo nutarties įsiteisėjimo, per kurį UAB “TVA Soliutions” privalo perduoti administratoriui įmonės turtą pagal finansinę atskaitomybę, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis ir visus dokumentus.

14Pavesti UAB “TVA Soliutions” administratoriui UAB „Bankroto departamentas LT“ atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 10 str. 4 d. 3 punkte, 7d. 8punkte, pavesti administratoriui šios nutarties nuorašą išsiųsti visiems kreditoriams.

15Pavesti administratoriui UAB „Bankroto departamentas LT“ sušaukti pirmąjį UAB “TVA Soliutions” kreditorių susirinkimą Įmonių bankroto įstatymo 22str. 1d. nustatytu terminu.

16Apie bankroto bylos iškėlimą UAB „TVA Soliutions“ pranešti VĮ Registrų centras, ieškovei, įmonei, administratoriui.

17Nutartis per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos gali būti apskųsta atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Kauno apygardos teismą.

18Nutartis įsiteisėja per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos, jeigu nebus apskųsta.

Proceso dalyviai