Byla B2-4467-781/2016
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „Dareka“, bendraieškis UAB „Stolvika“

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Jūratė Varanauskaitė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo UAB „Serpantinas“ pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „Dareka“, bendraieškis UAB „Stolvika“,

Nustatė

2ieškovas UAB „Serpantinas“ kreipėsi į teismą su pareiškimu, kuriuo prašo iškelti bankroto bylą atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „Dareka“ (toliau – atsakovas). Nurodo, jog atsakovas ieškovui yra skolingas 523,83 Eur.

32016 m. gegužės 6 d. teisme gautas pareiškėjo UAB „Stolvika“ pareiškimas įstoti į bylą bendraieškiu. Nurodė, kad atsakovas pareiškėjui yra skolingas 14 291,31 Eur.

42016 m. gegužės 9 d. teisme gautas pareiškėjo UAB ,,Serpantinas“ pranešimas, kad jis atsisako nuo pareiškimo iškelti atsakovui „Dareka“ bankroto bylą. Paaiškino, kad atsakovas visiškai padengė savo skolą. Pareiškimo atsisakymo pasekmės žinomos.

52016 m. gegužės 12 d. teisme gautas atsakovo UAB „Dareka“ atsiliepimas į UAB „Stolvika“ pareiškimą dėl skolos priteisimo. Nurodė, kad UAB „Stolvika“ yra priimtas teismo sprendimas, tačiau jis nėra įsiteisėjęs.

62016 m. gegužės 17 d. nutartimi bylos nagrinėjimas buvo atidėtas, atsakovo vadovas įpareigotas pateikti finansinės atskaitomybės dokumentus.

72016 m. birželio 8 d. teisme gautas atsakovo atsiliepimas į UAB „Stolvika“ pareiškimą dėl skolos priteisimo. Nurodė, kad UAB „Dareka“ visiškai atsiskaitė su UAB „Stolvika“.

8Pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo netenkinamas.

9Pagal Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 7 dalies reikalavimus bankroto byla iškeliama, jeigu teismas nustato, kad įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) darbo užmokestį ir su darbo santykiais susijusias išmokas arba įmonė viešai paskelbė arba kitaip pranešė kreditoriui (kreditoriams), kad negali arba neketina vykdyti įsipareigojimų. Viena iš šių sąlygų – įmonės nemokumas, yra apibrėžta Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 dalyje, kur nurodyta, kad įmonės nemokumas – tai įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės. Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 3 dalies 1 punkte numatyta, kad teismas atsisako kelti bankroto bylą, jeigu įmonė iki teismo nutarties iškelti bankroto bylą priėmimo patenkina kreditoriaus (kreditorių), kuris (kurie) kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, reikalavimus.

10Iš bylos medžiagos nustatyta, kad 2016 m. gegužės 9 d. teisme gautas pareiškėjo UAB ,,Serpantinas“ pranešimas, kad jis atsisako nuo pareiškimo iškelti atsakovui „Dareka“ bankroto bylą. Paaiškino, kad atsakovas visiškai padengė savo skolą. 2016 m. birželio 8 d. teisme gautas atsakovo raštas, kad jis apmokėjo įsiskolinimą UAB „Stolvika“. Tai pagrindžia 2016 m. birželio 6 d. AB SEB banko mokėjimo dokumentas.

11Remiantis tuo, kad išnyko ieškinio padavimo pagrindas, bankroto bylą atsakovui UAB „Dareka“ atsisakytina kelti.

12Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 10 straipsniu, Civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais,

Nutarė

13pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Dareka“, į. k. 123223839, netenkinti.

14Nutartis per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai