Byla e2VP-9619-251/2016
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Gema Janušienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo „PlusPlus Capital“ AS, veikiančio per „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialą, prašymą suinteresuotiems asmenims „Swedbank“, AB, skolininkui D. S. ir antstolei Eurikai Rulienei dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese,

Nustatė

2pareiškėjas „PlusPlus Capital“ AS, veikiantis per „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialą, kreipėsi į teismą su pareiškimu vykdymo procese prašydamas pakeisti pradinį išieškotoją „Swedbank“, AB į naująjį išieškotoją „PlusPlus Capital“ AS, veikiantį per „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialą. Nurodė, kad 2016-08-03 reikalavimo perleidimo sutartimi reikalavimo teisę į skolą pagal Šiaulių apylinkės teismo vykdomąjį dokumentą civilinėje byloje Nr. e2-10712-1004/2015 pradinis išieškotojas „Swedbank“, AB perleido naujam kreditoriui „PlusPlus Capital“ AS, veikiančiam per „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialą.

3Prašymas tenkintinas.

4Iš teismui pateiktų dokumentų ir Lietuvos teismų sistemoje „LITEKO“ esančių duomenų matyti, kad antstolės Eurikos Rulienės kontoroje užvesta vykdomoji byla Nr. 69-366/2016 pagal Šiaulių apylinkės teismo 2016-02-02 vykdomąjį raštą Nr. e2-10712-1004 dėl skolos išieškojimo iš skolininko D. S. išieškotojo „Swedbank“, AB naudai. „Swedbank“, AB 2016-08-03 reikalavimo perleidimo sutartimi perleido „PlusPlus Capital“ AS, veikiančiam per „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialą, reikalavimo teisę dėl skolos išieškojimo iš skolininko D. S.

5Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.101 straipsnio 1 dalis numato, kad kreditorius turi teisę be skolininko sutikimo perleisti visą reikalavimą ar jo dalį kitam asmeniui. Pirmosios instancijos teismas, kuriame išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais (CPK 596 str. 1 d.). Prašymo pakeisti išieškotoją vykdymo procese nagrinėjimo dalyką sudaro formalus pateiktų duomenų vertinimas ir nustatymas, ar perėjo išieškotojo materialinės subjektinės teisės naujajam kreditoriui, kitokio pobūdžio aplinkybės nėra tiriamos ir dėl jų nėra aiškinamasi.

6Atsižvelgiant į tai, kad tarp pradinio išieškotojo „Swedbank“, AB ir naujojo išieškotojo „PlusPlus Capital“ AS, veikiančio per „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialą, 2016-08-03 buvo sudaryta reikalavimo perleidimo sutartis, pagal kurią „PlusPlus Capital“ AS, veikiančiam per „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialą, buvo perleista reikalavimo teisė į skolininko D. S. skolą, prašymas tenkintinas, išieškotojas vykdymo procese pakeistinas iš „Swedbank“, AB į „PlusPlus Capital“ AS, veikiantį per „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialą.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-292, 596 straipsniais, teismas

Nutarė

8prašymą patenkinti.

9Pakeisti išieškotoją vykdymo procese iš pradinio išieškotojo „Swedbank“, AB, juridinio asmens kodas 112029651, į naująjį išieškotoją „PlusPlus Capital“ AS, veikiantį per „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialą, juridinio asmens kodas 11919806, filialo kodas 303012217, jam perleidžiant reikalavimo teisę į skolininko D. S., a.k. ( - ) skolą vykdomojoje byloje Nr. 69-366/2016.

10Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo gali būti skundžiama paduodant atskirąjį skundą Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai