Byla 2-343/2013
Dėl negrąžintos paskolos ir palūkanų priteisimo

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Virginijos Čekanauskaitės, Danutės Gasiūnienės ir Egidijaus Žirono (kolegijos pirmininko ir pranešėjo),

2teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Bilan“ atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2012 m. rugsėjo 6 d. nutarties, kuria nutarta panaikinti Vilniaus apygardos teismo 2012 m. rugpjūčio 1 d. nutartimi pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones, civilinėje byloje pagal ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Bilan“ ieškinį atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „Aukso centras“ dėl negrąžintos paskolos ir palūkanų priteisimo.

3Teisėjų kolegija

Nustatė

4ieškovas UAB „Bilan“ kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas priteisti iš atsakovo UAB „Aukso centras“ 380 000 Lt negrąžintos paskolos, 76 439 Lt palūkanų už naudojimąsi pinigais, 97 723 Lt palūkanų už praleistą terminą įvykdyti prievolę ir 6 procentų dydžio metines procesines palūkanas. Ieškovas taip pat prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones - areštuoti atsakovo UAB „Aukso centras“ kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą bei lėšas ieškinio sumai (554 162 Lt).

5Vilniaus apygardos teismas 2012 m. rugpjūčio 1 d. nutartimi tenkino ieškovo UAB „Bilan“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir areštavo atsakovo UAB „Aukso centras“ neįkeistą ir kitaip neapsunkintą nekilnojamąjį ir/ar kilnojamąjį turtą ne didesnei nei 554 162 Lt sumai, o jo nesant/nepakankant –turtines teises ir lėšas.

6Atsakovas UAB „Aukso centras“ pateikė teismui prašymą panaikinti Vilniaus apygardos teismo 2012 m. rugpjūčio 1 d. nutartimi pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones.

7Vilniaus apygardos teismas 2012 m. rugsėjo 6 d. nutartimi atsakovo UAB „Aukso centras“ prašymą tenkino ir panaikino Vilniaus apygardos teismo 2012 m. rugpjūčio 1 d. nutartimi pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones.

8Ieškovas UAB „Bilan“ pateikė atskirąjį skundą, prašydamas panaikinti Vilniaus apygardos teismo 2012 m. rugsėjo 6 d. nutartį ir perduoti klausimą pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.

9Atsakovas UAB „Aukso centras“ pateikė atsiliepimą į atskirąjį skundą, prašydamas jį atmesti.

10Apeliacinis procesas nutraukiamas.

11Nagrinėjamu atveju byloje kilo ginčas dėl Vilniaus apygardos teismo 2012 m. rugsėjo 6 d. nutarties, kuria buvo panaikintos Vilniaus apygardos teismo 2012 m. rugpjūčio 1 d. nutartimi pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės, teisėtumo ir pagrįstumo.

12Bylą nagrinėjant apeliacine tvarka, iš Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenų paaiškėjo, kad įsiteisėjusia Vilniaus apygardos teismo 2012 m. lapkričio 26 d. nutartimi buvo patvirtinta tarp ieškovo UAB „Bilan“ ir atsakovo UAB „Aukso centras“ sudaryta taikos sutartis ir civilinė byla pagal ieškovo UAB „Bilan“ ieškinį atsakovui UAB „Aukso centras“ dėl negrąžintos paskolos ir palūkanų priteisimo nutraukta. Minėta nutartimi taip pat buvo panaikintos Vilniaus apygardos teismo 2012 m. rugpjūčio 1 d. pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės.

13Esant įsiteisėjusiai Vilniaus apygardos teismo 2012 m. lapkričio 26 d. nutarčiai, kuria buvo panaikintos Vilniaus apygardos teismo 2012 m. rugpjūčio 1 d. nutartimi pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės, nebetenka teisinės prasmės tokių laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimo pagrįstumo nustatinėjimas apeliacine tvarka, nes šio klausimo išsprendimas nesukels byloje dalyvaujantiems asmenims jokių naujų teisinių pasekmių. Iš nustatytų aplinkybių teisėjų kolegija daro išvadą, kad Vilniaus apygardos teismo 2012 m. rugsėjo 6 d. nutartis, kuria buvo panaikintos Vilniaus apygardos teismo 2012 m. rugpjūčio 1 d. nutartimi pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės, nebegali būti apeliacinio apskundimo objektu, o apeliacinis procesas tokiu atveju turi būti nutraukiamas (CPK 315 str. 2 d. 3 p., 5 d., 338 str.).

14Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, vadovaudamasi CPK 315 straipsnio 2 dalies 3 punktu ir 5 dalimi bei 338 straipsniu,

Nutarė

15apeliacinį procesą pagal ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Bilan“ atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2012 m. rugsėjo 6 d. nutarties nutraukti.

Proceso dalyviai