Byla II-2-335/2013
Dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje pakeitimo

1Molėtų rajono apylinkės teismo teisėja Roma Rimkienė, dalyvaujant nubaustajam administracine tvarka V. A., išnagrinėjusi V. A. skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje pakeitimo,

Nustatė

2V. A. 2012 11 02 Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento inspektoriaus A. V. nutarimu buvo pripažintas kaltu pagal ATPK 85str. 4d. ir jam atimta teisė medžioti vieneriems metams su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

3V. A. pateikė teismui skundą, kuriuo prašė pakeisti šį nutarimą, taikyti LR ATPK 301str. ir neskirti papildomos nuobaudos-medžioklinio ginklo su optiniu taikikliu konfiskavimo.

4Atsiliepimu į skundą Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas prašė nutarimą palikti galioti, nes nuobauda pareiškėjui paskirta pagrįstai, todėl nutarimas yra teisėtas (b.l. 27).

5Skundas tenkinamas.

6Teismo posėdžio metu V. A. paaiškino, kad dėl padaryto pažeidimo (kurį traktavo kaip kėsinimąsi svetimuose medžioklės plotuose medžioti), jis nuoširdžiai gailėjosi, bet buvo nubaustas pernelyg griežtai-konfiskuotas velionio tėvo jam dovanotas šautuvas, kuris jam yra ypatingai vertingas kaip prisiminimas apie jį.

7Teismas nustatė, kad V. A. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos narys yra nuo 1995m. ir charakterizuojamas kaip aktyvus medžiotojas-jo medžiotojo stažas yra nuo 1988m., dalyvaujantis draugijos organizuojamuose renginiuose, vykdomose priemonėse (b.l. 5, 19). Tai irgi laikytina jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Įvertinus, jog 2012 10 21 padarytu pažeidimu jis gamtai žalos nepadarė, laikytina, kad dėl išdėstytų motyvų vadovaujantis teisingumo ir protingumo kriterijais, šiuo atveju gali būti taikomas LR ATPK 301str. ir paliktina 2012 11 02 Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento nutarimu paskirta pagrindinė nuobauda be medžioklinio ginklo konfiskavimo.

8Vadovaudamasi išdėstytu, remdamasi LR ATPK 301str., 302str.1d. 5p., teisėja

Nutarė

9V. A. skundą tenkinti ir pakeisti 2012 11 02 Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento nutarimą, paliekant jį galioti dalyje dėl teisės medžioti atėmimo V. A. vieneriems metams, o papildomą nuobaudą-medžioklinio šautuvo su optiniu taikikliu konfiskavimą-panaikinti, įpareigojant jį V. A. grąžinti.

10Nutarimas per 20d. gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui per Molėtų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai