Byla 2-211/2011

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Danutės Gasiūnienės, Kazio Kailiūno (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas) ir Gintaro Pečiulio, teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka nagrinėjo atsakovo bankrutuojančios uždarosios akcinės bendrovės „Sklypo servisas“ atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2010 m. rugsėjo 6 d. nutarties, kuria tenkintas skundas dėl kreditorių komiteto nutarimų pripažinimo negaliojančiais, civilinėje byloje Nr. B2-4597-450/2010 pagal pareiškėjo akcinės bendrovės „Swedbank“ skundą dėl atsakovo bankrutuojančios uždarosios akcinės bendrovės „Sklypo servisas“ kreditorių komiteto nutarimų pripažinimo negaliojančiais.

2Teisėjų kolegija

Nustatė

3Kreditorius AB „Swedbank“ kreipėsi į teismą su skundu atsakovui BUAB „Sklypo servisas“, prašydamas pripažinti negaliojančiais nuo priėmimo BUAB „Sklypo servisas“ 2010 m. kovo 2 d. kreditorių komiteto nutarimus: patvirtinti administratoriaus veiklos ataskaitą už laikotarpį nuo 2009 m. lapkričio 5 d. iki 2010 m. vasario 25 d.; patvirtinti administravimo išlaidų sąmatą dalyje dėl 7000 Lt/mėn. sumos skyrimo teisinėms paslaugoms; patvirtinti administravimo išlaidų sąmatą dalyje dėl 2000 Lt/mėn. finansininko atlyginimo pagal sutartį; patvirtinti administravimo išlaidų sąmatą dalyje dėl 8000 Lt/mėn. administratoriaus UAB „Admivita“ atlyginimo; patvirtinti administravimo išlaidų sąmatą dalyje dėl 12 000 Lt/mėn. išlaidų objekto apsaugai; patvirtinti administravimo išlaidų sąmatą dalyje dėl pastabų 4 punkto, pagal kurį, esant būtinumui, administratoriui paliekama teisė keisti išlaidų apimtį pagal šią sąmatą patvirtintos bendros išlaidų sumos ribose, su papildymu, kad tai netaikoma administratoriaus atlyginimui ir apie išlaidų perskirstymą turi būti pranešta kreditorių komitetui.

4Vilniaus apygardos teismas 2010 m. rugsėjo 6 d. nutartimi nutarė kreditoriaus AB „Swedbank“ skundą dėl kreditorių komiteto nutarimų pripažinimo negaliojančiais tenkinti; pripažinti negaliojančiu nuo priėmimo BUAB „Sklypo servisas“ 2010 m. kovo 2 d. kreditorių komiteto nutarimą patvirtinti administratoriaus veiklos ataskaitą už laikotarpį nuo 2009 m. lapkričio 5 d. iki 2010 m. vasario 25 d.; pripažinti negaliojančiu nuo priėmimo BUAB „Sklypo servisas“ 2010 m. kovo 2 d. kreditorių komiteto nutarimą patvirtinti administravimo išlaidų sąmatą dalyje dėl 7000 Lt/mėn. sumos skyrimo teisinėms paslaugoms; pripažinti negaliojančiu nuo priėmimo BUAB „Sklypo servisas“ 2010 m. kovo 2 d. kreditorių komiteto nutarimą patvirtinti administravimo išlaidų sąmatą dalyje dėl 2000 Lt/mėn. finansininko atlyginimo pagal sutartį; pripažinti negaliojančiu nuo priėmimo BUAB „Sklypo servisas“ 2010 m. kovo 2 d. kreditorių komiteto nutarimą patvirtinti administravimo išlaidų sąmatą dalyje dėl 8000 Lt/mėn. administratoriaus UAB „Admivita“ atlyginimo; pripažinti negaliojančiu nuo priėmimo BUAB „Sklypo servisas“ 2010 m. kovo 2 d. kreditorių komiteto nutarimą patvirtinti administravimo išlaidų sąmatą dalyje dėl 12 000 Lt/mėn. išlaidų objekto apsaugai; pripažinti negaliojančiu nuo priėmimo BUAB „Sklypo servisas“ 2010 m. kovo 2 d. kreditorių komiteto nutarimą patvirtinti administravimo išlaidų sąmatą dalyje dėl pastabų 4 punkto, pagal kurį, esant būtinumui, administratoriui paliekama teisė keisti išlaidų apimtį pagal šią sąmatą patvirtintos bendros išlaidų sumos ribose, su papildymu, kad tai netaikoma administratoriaus atlyginimui ir apie išlaidų perskirstymą turi būti pranešta kreditorių komitetui.

5Atskiruoju skundu atsakovas BUAB „Sklypo servisas“ prašo apeliacinės instancijos teismą Vilniaus apygardos teismo 2010 m. rugsėjo 6 d. nutartį panaikinti ir klausimą išspręsti iš esmės – pareiškėjo skundą atmesti.

6Atsiliepime į atskirąjį skundą pareiškėjas AB „Swedbank“ nurodo, kad su atskiruoju skundu nesutinka, mano, jog pirmosios instancijos teismo išvados yra pagrįstos, todėl prašo apeliacinės instancijos teismą Vilniaus apygardos teismo 2010 m. rugsėjo 6 d. nutartį palikti nepakeistą.

72011 m. sausio 5 d. Lietuvos apeliaciniame teisme gautas pareiškėjo AB „Swedbank“ ir atsakovo BUAB „Sklypo servisas“ prašymas patvirtinti taikos sutartį.

8Patvirtintina taikos sutartis, Vilniaus apygardos teismo 2010 m. rugsėjo 6 d. nutartis panaikintina ir byla nutrauktina.

9CPK 140 straipsnio trečioji dalis numato, kad bet kurioje proceso stadijoje šalys gali baigti bylą taikos sutartimi; rašytinės šalių taikos sutarties tekstas pridedamas prie bylos; prieš tvirtindamas šalių taikos sutartį, teismas išaiškina šalims šių procesinių veiksmų pasekmes, o tvirtindamas taikos sutartį, priima nutartį, kuria nutraukia bylą, ir nutartyje turi būti nurodomos tvirtinamos šalių taikos sutarties sąlygos. Pagal CPK 42 straipsnio antrąją dalį teismas netvirtina šalių taikos sutarties, jeigu tie veiksmai prieštarauja imperatyvioms įstatymo normoms ar viešajam interesui.

10CK 6.983 straipsnio pirmojoje dalyje nurodyta, kad taikos sutartimi šalys tarpusavio nuolaidomis išsprendžia kilusį teisminį ginčą, užkerta kelią kilti teisminiam ginčui ateityje, išsprendžia teismo sprendimo įvykdymo klausimą arba kitus ginčytinus klausimus.

11Teismui pateiktos šalių 2011 sausio 5 d. taikos sutarties turinys patvirtina, kad šalys žino bei supranta taikos sutarties sudarymo, patvirtinimo ir bylos nutraukimo dėl taikos sutarties patvirtinimo pasekmes, t. y. kad nutraukus bylą vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

12Teisėjų kolegija pagal pateiktos į bylą šalių 2011 sausio 5 d. taikos sutarties turinį bei sąlygas konstatuoja, kad šalių veiksmai dėl taikos sutarties sudarymo neprieštarauja imperatyvioms įstatymų normoms ar viešajam interesui. Dėl nurodytų aplinkybių teisėjų kolegija sprendžia, kad priimtina nutartis, kuria patvirtintina minėta taikos sutartis, nurodant nutartyje tvirtinamos šalių taikos sutarties sąlygas, pirmosios instancijos teismo nutartis panaikintina ir byla nutrauktina.

13Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 140 straipsnio trečiąja dalimi, 293 straipsnio 5 punktu, 337 straipsnio 2 punktu,

Nutarė

14Patvirtinti pareiškėjo AB „Swedbank“ ir atsakovo BUAB „Sklypo servisas“ 2011 sausio 5 d. taikos sutartį, pagal kurią susitarta civilinę bylą pagal pareiškėjo AB „Swedbank“ skundą dėl atsakovo BUAB „Sklypo servisas“ kreditorių komiteto nutarimų pripažinimo negaliojančiais užbaigti taikiai tokiomis sąlygomis:

151. AB „Swedbank“ atsisako pareikšto skundo dėl BUAB „Sklypo servisas“ 2010 m. kovo 2 d. kreditorių komiteto nutarimų pripažinimo negaliojančiais.

162. Šalys susitaria, kad kiekviena iš šalių padengia savo turėtas bylinėjimosi išlaidas ir nereikalauja jų atlyginimo iš priešingos šalies.

173. AB „Swedbank“ padengia pašto išlaidas valstybei, susijusias su procesinių ir kitų dokumentų siuntimu.

184. Šalys patvirtina, kad joms yra žinomos ir suprantamos taikos sutarties sudarymo pasekmės, numatytos CPK 294 straipsnio antrojoje dalyje, t.y. kad vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

19Vilniaus apygardos teismo 2010 m. rugsėjo 6 d. nutartį panaikinti ir bylą nutraukti.

Proceso dalyviai
1. Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija,... 2. Teisėjų kolegija... 3. Kreditorius AB „Swedbank“ kreipėsi į teismą su skundu atsakovui BUAB... 4. Vilniaus apygardos teismas 2010 m. rugsėjo 6 d. nutartimi nutarė kreditoriaus... 5. Atskiruoju skundu atsakovas BUAB „Sklypo servisas“ prašo apeliacinės... 6. Atsiliepime į atskirąjį skundą pareiškėjas AB „Swedbank“ nurodo, kad... 7. 2011 m. sausio 5 d. Lietuvos apeliaciniame teisme gautas pareiškėjo AB... 8. Patvirtintina taikos sutartis, Vilniaus apygardos teismo 2010 m. rugsėjo 6 d.... 9. CPK 140 straipsnio trečioji dalis numato, kad bet kurioje proceso stadijoje... 10. CK 6.983 straipsnio pirmojoje dalyje nurodyta, kad taikos sutartimi šalys... 11. Teismui pateiktos šalių 2011 sausio 5 d. taikos sutarties turinys patvirtina,... 12. Teisėjų kolegija pagal pateiktos į bylą šalių 2011 sausio 5 d. taikos... 13. Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso... 14. Patvirtinti pareiškėjo AB „Swedbank“ ir atsakovo BUAB „Sklypo... 15. 1. AB „Swedbank“ atsisako pareikšto skundo dėl BUAB „Sklypo servisas“... 16. 2. Šalys susitaria, kad kiekviena iš šalių padengia savo turėtas... 17. 3. AB „Swedbank“ padengia pašto išlaidas valstybei, susijusias su... 18. 4. Šalys patvirtina, kad joms yra žinomos ir suprantamos taikos sutarties... 19. Vilniaus apygardos teismo 2010 m. rugsėjo 6 d. nutartį panaikinti ir bylą...