Byla e2VP-923-675/2017
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese

1Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėja Regina Nenortienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo Lindorff Oy prašymą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese.

Nustatė

2Pareiškėjas Lindorff Oy, veikiantis per Lindorff Oy filialą, kreipėsi į teismą su prašymu pakeisti vykdomojoje byloje Nr. 0095/13/01700 išieškotoją UAB „4finance“ į naują išieškotoją Lindorff Oy veikiantį per Lindorff Oy filialą.

3Pareiškėjas prašyme nurodė, kad pradinis kreditorius UAB „4finance“ kreipėsi į Ukmergės rajono apylinkės teismą dėl skolos iš skolininko D. Č. priteisimo. Teismo sprendimu civilinėje byloje Nr. 2-876-675/2013 kreditoriaus reikalavimai buvo patenkinti, išduotas vykdomasis dokumentas, kuris buvo pateiktas vykdyti antstoliui. Pradinis kreditorius ir Lindorff Oy 2016-12-19 sudarė Reikalavimo teisių į skolų portfelį pirkimo- pardavimo sutartį, kuria reikalavimo teisė į D. Č. skolą pagal išduotą vykdomąjį dokumentą buvo perduota Lindorff Oy. Pareiškėjas Lindorff Oy nurodo, kad apie reikalavimo teisės perleidimą skolininkas buvo informuotas. Remiantis išdėstytu, prašo pakeisti pradinį išieškotoją UAB „4finance“ nauju išieškotoju Lindorff Oy, veikiančiu per Lindorff Oy filialą.

4Prašymas tenkintinas.

5Skolininko pakeitimą bei reikalavimo teisės perleidimą vykdymo procese reglamentuoja Lietuvos Respublikos CPK 596 straipsnis. Jame nustatyta, kad pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. Iš teismui pateiktos medžiagos matosi, kad UAB „4finance“ skolos išieškojimą iš reikalavimo perleidimo sutartimi perleido Lindorff Oy, veikiančiam per Lindorff Oy filialą.

6Vadovaujantis Lietuvos Respublikos CPK 593 straipsnio 3 dalimi, naujojo išieškotojo prašymas buvo išnagrinėtas rašytinio proceso tvarka, nepranešant apie jo nagrinėjimą suinteresuotiems asmenims.

7Vadovaujantis Lietuvos Respublikos CPK 290 str., 291 str., 596 str., teismas

Nutarė

8Prašymą tenkinti.

9Vykdymo procese, vykdomojoje byloje Nr. 0095/13/01700, pakeisti išieškotoją UAB „4finance“, j..k. 301881644, į naują išieškotoją Lindorff Oy veikiantį per Lindorff Oy filialą, j.a.k. 111882842.

10Nutartį išsiųsti šalims.

11Nutartis per septynias dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Ukmergės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai