Byla 2-1515-675/2012
Dėl bylos perdavimo pagal teismingumą

1Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėja Regina Nenortienė, rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovo AB SEB banko ieškinį atsakovams K. Z. ir S. Z., išnagrinėjusi atsakovo K. Z. prašymą dėl bylos perdavimo pagal teismingumą,

Nustatė

2Ieškovas AB SEB bankas su ieškiniu kreipėsi į teismą, prašydamas vartojimo kredito sutarties pagrindu priteisti iš atsakovų K. Z. ir S. Z. skolą, palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas.

3Išsiuntus atsakovams procesinius dokumentus, teisme gautas atsakovo K. Z. prašymas, bylą persiųsti pagal teismingumą, motyvuojant tuo, kad vartojimo sutartis buvo sudaryta Vilniuje, tiek banko buveinė, tiek jų, atsakovų faktinė gyvenamoji vieta yra Vilniuje, todėl bylą nagrinėti Ukmergėje bus nepatogu.

4Prašymas tenkintinas, civilinė byla perduotina pagal teismingumą.

5Byloje nustatyta, kad atsakovės S. Z. gyvenamoji vieta yra ( - ), o atsakovo K. Z. gyvenamoji vieta yra ( - ). Atsakovo K. Z. gyvenamoji vieta pagal teritorialumą priklauso Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui, atsakovės S. Z. – Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui. LR CPK 29 str. nustatyta, kad ieškinys pareiškiamas teismui pagal atsakovo gyvenamąją vietą, o teisė pasirinkti vieną iš kelių teismų, kuriems teisminga byla, priklauso ieškovui. Ieškovas AB SEB bankas pasirinko teismą pagal atsakovo K. Z. deklaruotą gyvenamąją vietą, kaip matyti iš ieškinio, faktinės jo gyvenamosios vietos nežinojo. Kadangi iškėlus bylą teisme paaiškėjo, kad abu atsakovai gyvena Vilniuje, ieškovo buveinė taip pat Vilniuje, atsakovo K. Z. prašymas perduoti bylą pagal teismingumą tenkintinas, civilinė byla perduotina teismui pagal atsakovo K. Z. gyvenamąją vietą, t.y. Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui (LR CPK 34 str. 2 d. 2 p.).

6Vadovaujantis Lietuvos Respublikos CPK 34 str., 290 str., 291 str.,

Nutarė

7Civilinę bylą pagal ieškovo AB SEB banko ieškinį atsakovams K. Z. ir S. Z. dėl skolos priteisimo perduoti nagrinėti Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui.

8Nutarties patvirtintą kopiją išsiųsti šalims.

9Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai