Byla B2-129-258/2008

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Rita Kisielienė,

2sekretoriaujant Eglei Čeponienei,

3dalyvaujant administratoriaus atstovui Rimui Kelpšai, kreditoriaus UAB „Sąstato prekyba“ atstovei Sandrai Čižaitei,

4viešame teismo posėdyje išnagrinėjusi likviduojamos dėl bankroto UAB „Asidolis“ administratoriaus prašymą, tretiesiems asmenims VSDFV Vilniaus skyriui, Vilniaus apskrities VMI, Garantinio fondo administracijai , AB „Enifas“, UAB „Ruukki lietuva“, UAB „Baltijos pastoliai“, UAB „Kevista“, UAB „Broksita“, UAB „Statybininkas“, A. Labučio firmai „Agra“, UAB „Sąstato prekyba“, UAB „Tulpex Baltic“, UAB „Areta“, UAB „Omnitel“ dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

5Vilniaus apygardos teismo 2006 m. lapkričio 20 d. nutartimi UAB „Asidolis“ iškelta bankroto byla (b.l.45), 2007 m. kovo 22 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto (b.l.177). Administratorius kreipėsi į teismą prašydama priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos. Nurodė, kad atlikęs įmonės likvidavimo procedūrą, gautomis lėšomis buvo padengtos administravimo išlaidos, atsiskaityta su pirmos eilės kreditoriais. Bankrutuojančioje įmonėje turto neliko, prašė teismo pripažinti įmonės pabaigą.

6Prašymas tenkintinas.

7Pagal 2001m. kovo 20d. Įmonių bankroto įstatymo (toliau ĮBĮ) 32 str. 4 d. po to kai administratorius teismui pateikia likvidavimo balansą ir likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus; aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą; pažymą, patvirtinančią, kad yra visiškai baigtas išmokų iš Garantinio fondo išmokėjimas bankrutavusios įmonės darbuotojams, teismas nagrinėjantis bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

8Byloje esantis 2007 m. lapkričio 30d. įmonės balansas (b.l,.241), rodo, jog įmonėje turto neliko, realizuotino turto ir piniginių lėšų įmonė neturi, nepatenkinti liko antrosios ir trečiosios eilės kreditorių reikalavimai 371 752,48Lt. sumai. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2007 m. gegužės 14 d. pažyma Nr. 14.6-218 patvirtina, kad pretenzijų dėl įsiskolinimo už gamtos išteklius ir aplinkos taršą įmonė neturi (b.l,.242). 2007 m. lapkričio 23 d. Garantinio fondo administracijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pažyma Nr.1.14-997 patvirtina lėšos skirtos darbuotojų reikalavimams, susijusiems su darbo santykiais, išmokėtos (b.l.243).

9Esant bylos duomenimis nustatytoms aplinkybėms, įvykdyta įmonės likvidavimo procedūra sudaro pagrindą pripažinti įmonės pabaigą, įmonę išregistruotina iš juridinių asmenų registro.

10Vadovaujantis išdėstytu ir Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 270 str., teismas

Nutarė

11UAB „Asidolis“ (į.k. 2324735, Verkių g.44,Vilnius) pripažinti pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir išregistruoti iš juridinių asmenų registro.

12Įpareigoti administratorių ne vėliau kaip per 5 dienas nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos pateikti prašymą juridinių asmenų registrui išregistruoti likviduotą dėl bankroto įmonę.

13Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai