Byla 0178
Dėl administracinės baudos pakeitimo kita bausmės rūšimi E. M., a.k. (duomenys neskelbtini) gyv. (duomenys neskelbtini)

1Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėja Edita Zarembienė, išnagrinėjusi Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės rajono agentūros prašymą dėl administracinės baudos pakeitimo kita bausmės rūšimi E. M., a.k. ( - ) gyv. ( - ),

Nustatė

2Iš gautos medžiagos matyti, kad 2009-11-16 Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės rajono agentūros nutarimu E. M. pagal LR ATPK 87 str. 3 d. buvo paskirta 300,00 Lt administracinė bauda, kurios pažeidėjas įstatymo nustatytu laiku nesumokėjo, nedirba, turto, į kurį galima nukreipti išieškojimą, neturi.

3Teikimas dėl baudos pakeitimo kita bausmės rūšimi atmestinas.

4LR ATPK 314 str. 4 d. numatyta, kad jeigu nėra turto į kurį gali būti nukreiptas baudos išieškojimas, pažeidėjo sutikimu bauda gali būti pakeista nemokamais viešaisiais darbais, kurie skiriami tik darbingiems asmenims.

5Teismas neturi galimybės sužinoti minėto piliečio valios, nes jis į teismo posėdį neatvyko, o apie posėdžio laiką bei vietą jam nebuvo žinoma, kadangi pranešimas buvo neįteiktas, nes gavėjas persikraustė, jo gyvenamoji vieta teismui nežinoma. Taip pat nėra galimybės sužinoti ar E. M. yra darbingas. Esant tokioms aplinkybėms, prašymas paskirtą baudą pakeisti kita bausmės rūšimi, atmestinas.

6Vadovaudamasis LR ATPK 314 str.,

Nutarė

7Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės rajono agentūros prašymą dėl E. M. paskirtos baudos pakeitimo atmesti, teikimą su jo priedais grąžinant pareiškėjui.

Proceso dalyviai