Byla e2-1662-241/2016
Dėl bankroto

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Danutė Gasiūnienė teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka nagrinėdama kreditoriaus M. I. atskirąjį skundą dėl Klaipėdos apygardos teismo 2016 m. kovo 30 d. nutarties, kuria bankrutuojanti uždaroji akcinė bendrovė „Audiopynė“ pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto,

Nustatė

2

  1. UAB „Audiopynė“ bankroto byloje Klaipėdos apygardos teismo 2016 m. liepos 1 d. nutartimi kreditorė UAB „Akmila“ pakeista naujuoju kreditoriumi M. I. su 1 864,86 Eur kreditoriniu reikalavimu.
  1. Naujasis BUAB „Audiopynė“ kreditorius M. I. padavė teismui atskirąjį skundą dėl Klaipėdos apygardos teismo 2016 m. kovo 30 d. nutarties, kuria BUAB „Audiopynė“ pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.
  1. Iki apeliacinės bylos pagal atskirąjį skundą nagrinėjimo iš esmės teismo posėdyje pradžios apeliantas padavė Lietuvos apeliaciniam teismui atskirojo skundo atsisakymo pareiškimą, kuriame nurodė, kad susipažinęs su BUAB „Audiopynė“ bankroto administratoriaus parengtu atsiliepimu į atskirąjį skundą nustatė, jog teismas turėjo pakankamą pagrindą priimti skundžiamą nutartį, o atskirojo skundo nagrinėjimas aukštesnės instancijos teisme užvilkins bankroto bylos eigą.
  1. Apeliacinio arba atskirojo skundo atsisakymas yra viena iš apeliacinį procesą inicijuojančių asmenų procesinių teisių (CPK 42 straipsnio 1 dalis, 308, 338 straipsniai). Šios proceso teisės įgyvendinimas yra dispozityvumo principo išraiška, nes apeliacinis procesas ne tik prasideda, bet ir gali baigtis byloje dalyvaujančio asmens (apelianto) iniciatyva. Apeliacinio ar atskirojo skundo atsisakymas teismui nėra besąlyginis pagrindas nutraukti bylos procesą. Pagal CPK 42 straipsnio 2 dalį teismas nepriima skundo atsisakymo, jeigu tai prieštarauja imperatyviosioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, pažeidžia asmens teises bei įstatymų saugomus interesus (CPK 302 straipsnis). Spręsdamas dėl apeliacinio (atskirojo) skundo atsisakymo, teismas turi įsitikinti, kad byloje dalyvaujantis asmuo jo atsisako laisva valia, neveikiamas trečiųjų asmenų, ar jam žinomi to padariniai.
  1. Nagrinėjamu atveju nėra pagrindo pripažinti, kad apelianto pareikštas atskirojo skundo atsisakymas prieštarautų įstatymams, ar pažeistų apelianto ir kitų asmenų teises bei teisėtus interesus. Esant šioms aplinkybėms ir nesant kitų asmenų skundų, atskirojo skundo atsisakymas priimtinas ir apeliacinis procesas nutrauktinas (CPK 308 straipsnio 2 dalis, 338 straipsnis).

3Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 308 straipsnio 2 dalimi, 338 straipsniu,

Nutarė

4priimti apelianto M. I. atskirojo skundo dėl Klaipėdos apygardos teismo 2016 m. kovo 30 d. nutarties atsisakymą ir apeliacinį procesą, pradėtą pagal šį atskirąjį skundą, nutraukti.

Proceso dalyviai