Byla eB2-1474-601/2018
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB ,,Vizart“

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Evaldas Burzdikas, išnagrinėjęs ieškovės R. S. pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB ,,Vizart“,

Nustatė

2Ieškovė nurodė, kad bendras įmonės įsiskolinimas sudarė 38 039,23 Eur sumą, įmonė laiku nemoka įstatymų nustatytų mokesčių ir kitų privalomųjų įmokų ir (arba) priteistų sumų. Įmonė turto ir pajamų neturi, iš kurių galėtų būti išieškomos skolos.

3Pareiškimas paduotas laikantis kreipimosi bankroto bylai iškelti tvarkos ir sąlygų, nustatytų Įmonių bankroto įstatymo 4 ir 6 straipsniuose.

4Pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo tenkintinas.

5Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 7 dalyje nurodoma, jog bankroto byla iškeliama, jeigu teismas nustatė, kad yra bent viena iš šių sąlygų: 1) įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) darbo užmokestį ir su darbo santykiais susijusias išmokas; 2) įmonė negali arba negalės vykdyti įsipareigojimų.

6Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 dalis nustato, kad įmonės nemokumas – įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

7Kadangi įmonei bankroto kėlė įmonės direktorė, teismas bankroto bylos iškėlimo klausimą sprendžia vadovaujantis civilinėje byloje pareiškėjo pateiktais ir teismo iniciatyva surinktais rašytiniais įrodymais.

8Juridinių asmenų registro duomenimis matyti, kad įmonė įregistruota 2005-04-13, nuo 2005-08-03 įmonės vadovo pareigas ėjo R. S.. Iš finansinės atskaitomybės dokumentų už 2016 metų ataskaitinį laikotarpį, matyti, kad įmonės turtas sudarė 24 437 Eur vertę, iš jų ilgalaikis turtas 2 968 Eur vertę, o įsipareigojimai 11 910 Eur vertę. Įmonės veikla 2016 metais buvo nuostolinga, t. y. 85 416 Eur. Įmonės veikla taip pat nuostolinga buvo ir 2015 metais, t. y. nuostolis sudarė 38 020 Eur sumą. Įmonės vadovė nurodė, kad pareiškimo pateikimo momentu bendra įsiskolinimų suma sudaro 38 039,23 Eur sumą, įmonė turto ar pajamų neturi, įmonės pradelstos skolos viršija pusę į balansą įrašyto turto vertės, su kreditoriais neturi galimybių atsiskaityti, nes skolos yra didelės ir pradelstos. Įsiskolinimas SODRAI sudaro 750,44 Eur, apdraustųjų asmenų skaičius – 8. VMI prie FM įsiskolinimas 98,11 Eur. VĮ ,,Registrų centras“ duomenų matyti, kad įmonė neturi jokio nekilnojamojo turto. VĮ ,,Regitra“ duomenys patvirtina, kad įmonės vardu registruota transporto priemonė SSANGYONG valst. Nr. ( - ) (su transporto priemone susijusio asmens valdymo teisė – Valdytojas). Taigi, bylos medžiaga patvirtina, kad atsakovė UAB ,,Vizart“ neatsiskaito su kreditoriais, laiku nemoka įstatymų nustatytų mokesčių, kitų privalomųjų įmokų ir (arba) priteistų sumų (IBĮ 4 str. 2 p., 3 p.). Esant tokioms aplinkybėms, Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 7 dalies 1 punkto pagrindu, t. y. esant nustatytam įmonės nemokumui, UAB ,,Vizart“ keltina bankroto byla.

9Administruoti atsakovės įmonės bankroto procedūrą skirtinas bankroto administratorius J. V. (sąrašo eilės numeris B-FA090), kurio kandidatūra atrinkta naudojantis Bankroto administratorių atrankos kompiuterine programa (ĮBĮ 11 str. 2 d., 4 d.).

10Iškėlus UAB ,,Vizart“ bankroto bylą, areštuotinas įmonės turtas iki nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos (ĮBĮ 10 str. 4 d. 2 p.).

11Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 9 str. 4 ir 5 d., 10 str. 1 d., teismas

Nutarė

12Iškelti UAB ,,Vizart“ (įmonės kodas ( - ), reg. ( - ), Kalvarijos sav.) bankroto bylą.

13Paskirti UAB ,,Vizart“ administratoriumi J. V. (sąrašo eilės numeris B-FA090).

14Uždėti UAB ,,Vizart“ (įmonės kodas ( - )) nekilnojamajam turtui ir kitam ilgalaikiam materialiam turtui areštą, galiojantį iki šios nutarties įsiteisėjimo dienos.

15Nustatyti 45 dienų terminą nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos kreditoriniams reikalavimams pareikšti.

16Nustatyti, kad UAB ,,Vizart“ valdymo organai (vadovas) ne vėliau kaip per 15 dienų nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos privalo perduoti administratoriui įmonės turtą pagal finansinę atskaitomybę, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis, ir visus dokumentus.

17Įpareigoti UAB ,,Vizart“ vadovą ne vėliau kaip per 15 dienų nuo šios nutarties priėmimo dienos pranešti teismui apie visas bylas, kuriose įmonei pareikšti turtiniai reikalavimai.

18Apie bankroto bylos iškėlimą nedelsiant pranešti juridinių asmenų registrui, Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybai prie LR FM (Ukmergės g. 222, Vilnius), ieškovui, atsakovei, administratoriui. Taip pat informaciją apie bankroto bylos iškėlimą pateikti antstoliams adresu antstoliai@antstoliai.lt

19Pavesti administratoriui atlikti kitus ĮBĮ 10 straipsnio 4 dalies 3 ir 4 punktuose nustatytus veiksmus. Jam taip pat pavesti sušaukti pirmąjį kreditorių susirinkimą ĮBĮ 22 straipsnio 1 dalyje nustatytu terminu.

20Nutartis dalyje dėl bankroto bylos iškėlimo per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai
1. Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Evaldas Burzdikas,... 2. Ieškovė nurodė, kad bendras įmonės įsiskolinimas sudarė 38 039,23 Eur... 3. Pareiškimas paduotas laikantis kreipimosi bankroto bylai iškelti tvarkos ir... 4. Pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo tenkintinas.... 5. Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 7 dalyje nurodoma, jog bankroto byla... 6. Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 dalis nustato, kad įmonės... 7. Kadangi įmonei bankroto kėlė įmonės direktorė, teismas bankroto bylos... 8. Juridinių asmenų registro duomenimis matyti, kad įmonė įregistruota... 9. Administruoti atsakovės įmonės bankroto procedūrą skirtinas bankroto... 10. Iškėlus UAB ,,Vizart“ bankroto bylą, areštuotinas įmonės turtas iki... 11. Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 9 str. 4 ir 5 d., 10 str. 1 d.,... 12. Iškelti UAB ,,Vizart“ (įmonės kodas ( - ), reg. ( - ), Kalvarijos sav.)... 13. Paskirti UAB ,,Vizart“ administratoriumi J. V. (sąrašo... 14. Uždėti UAB ,,Vizart“ (įmonės kodas ( - )) nekilnojamajam turtui ir kitam... 15. Nustatyti 45 dienų terminą nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos... 16. Nustatyti, kad UAB ,,Vizart“ valdymo organai (vadovas) ne vėliau kaip per 15... 17. Įpareigoti UAB ,,Vizart“ vadovą ne vėliau kaip per 15 dienų nuo šios... 18. Apie bankroto bylos iškėlimą nedelsiant pranešti juridinių asmenų... 19. Pavesti administratoriui atlikti kitus ĮBĮ 10 straipsnio 4 dalies 3 ir 4... 20. Nutartis dalyje dėl bankroto bylos iškėlimo per 10 dienų nuo jos priėmimo...