Byla 2-6068-590/2012
Dėl žalos atlyginimo priėmimo klausimą

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Vidas Stankevičius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovų Giedriaus Mazurkos personalinės įmonės „Mados oazė“ ir UAB „SMART SOLIUTIONS“ ieškinio atsakovams Teisingumo ministerijai, Generalinei prokuratūrai, tretiesiems asmenims S. G., O. R., R. B., dėl žalos atlyginimo priėmimo klausimą ir

Nustatė

2Ieškovai 2012-10-04 pateikė ieškinį dėl verslo žlugdymo, nusikaltimų slėpimo, pareigų neatlikimo naudojantis tarnybine padėtimi, dėl savanaudiškų paskatų. Ieškinyje reiškia prašymą priteisti solidariai iš valstybės ir Klaipėdos prokurorų 350000 Lt turtinės žalos ir 100 000 Lt neturtinės žalos atlyginimą, procesines palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas.

3Vilniaus apygardos teismas 2012-10-19 nutartimi nustatė ieškinio trūkumus. Nutartyje teismas pažymėjo, kad iš ieškovų pateikto ieškinio turinio neįmanoma suprasti, kokių valstybės institucijų ir pareigūnų neteisėti veiksmai ar neveikimas sąlygojo ieškovų patirtą žalą, iš ko susideda ieškovams padaryta žala ir koks yra priežastinis ryšys tarp neteisėtų veikų ir atsiradusios žalos. Teismas ieškovams nurodė aiškiai suformuluoti faktinį ieškinio pagrindą, nurodyti turtinės žalos dydį ir jos atsiradimo aplinkybes bei neturtinės žalos dydį, jos atsiradimo aplinkybes bei šias aplinkybes patvirtinančius įrodymus, tiksliai nurodyti atsakovus ir jų atstovus bei pašalinti kitus trūkumus. Ieškinio trūkumams pašalinti, pateikiant įstatymo reikalaujamos formos ir turinio ieškinį, teismas nustatė terminą iki 2012-11-07.

4Ieškovai teismo nustatytu terminu 2012-11-05 pateikė pareiškimą dėl trūkumų ištaisymo, tačiau teismo nurodytų trūkumų nepašalino. Ieškovai neįvykdė teismo nurodymo pateikti įstatymo reikalaujamos formos ir turinio ieškinį, suformuluoti faktinį ieškinio pagrindą, nurodyti turtinės žalos dydį ir jos atsiradimo aplinkybes bei neturtinės žalos dydį, jos atsiradimo aplinkybes bei šias aplinkybes patvirtinančius įrodymus, tiksliai nurodyti atsakovus ir jų atstovus.

5Nepašalinus trūkumų, ieškinys laikomas nepaduotu ir yra grąžinamas ieškovams (CPK 115 str. 3 d.).

6Vadovaudamasis CPK 115 str., 290 str. 291 str., teismas

Nutarė

7Grąžinti ieškovams ieškinį.

8Ši nutartis per 7 d. nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai