Byla e2-871-538/2016
Dėl papildomo sprendimo priėmimo civilinėje byloje pagal ieškovo AB DNB banko ieškinį atsakovėms G. M., K. M. (D.), tretieji asmenys N. M., UAB „Lankstinys“, dėl skolos priteisimo

1Klaipėdos apygardos teismo teisėjas Almantas Padvelskis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovo AB DNB banko prašymą dėl papildomo sprendimo priėmimo civilinėje byloje pagal ieškovo AB DNB banko ieškinį atsakovėms G. M., K. M. (D.), tretieji asmenys N. M., UAB „Lankstinys“, dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2Klaipėdos apygardos teismas 2016-03-08 sprendimu už akių tenkino ieškinį ir ieškovui AB DNB bankui iš atsakovių G. M. ir K. M. (D.) solidariai priteisė 240 249,90 Eur negrąžintą paskolą, 4843,25 Eur palūkanas ir 72,99 Eur delspinigius, 5,7 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą 245 166,14 Eur sumą nuo bylos iškėlimo teisme 2015-11-23 iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Ieškovui AB DNB bankui iš atsakovių G. M. ir K. M. (D.) lygiomis dalimis priteisė po 1353,50 Eur žyminio mokesčio.

3Teisme gautas AB DNB banko prašymas dėl papildomo sprendimo priėmimo ir prašo priteisti iš atsakovių G. M. ir K. M. (D.) ieškovo naudai patirtas 1 815 Eur bylinėjimosi išlaidas. Nurodė, kad ieškovas buvo pateikęs prašymą bei pavedimą dėl patirtų 1 815 Eur bylinėjimosi išlaidų advokato pagalbai apmokėti, tačiau 2016-03-08 sprendime šis ieškovo prašymas nebuvo išspręstas.

4Prašymas tenkintinas.

5Byloje nustatyta, kad Klaipėdos apygardos teismas 2016-03-08 sprendimu už akių tenkino ieškovo AB DNB banko ieškinį, tačiau teismas neišsprendė advokato pagalbos išlaidų paskirstymo klausimo. Teismas, priėmęs byloje sprendimą, dalyvaujančių byloje asmenų pareiškimu ar savo iniciatyva gali priimti papildomą sprendimą, jeigu jis neišsprendė bylinėjimosi išlaidų ar jų dalies atlyginimo ar paskirstymo klausimo (CPK 277 str. 1 d. 3 p.).

6Nustatyta, kad ieškovo atstovė iki bylos išnagrinėjimo iš esmės pabaigos teismui pateikė atstovavimo išlaidas patvirtinančius dokumentus.

7Pagal CPK 98 straipsnio 1 dalies nuostatą, šaliai, kurios naudai priimtas sprendimas, teismas priteisia iš antrosios šalies išlaidas už advokato ar advokato padėjėjo, dalyvavusių nagrinėjant bylą, pagalbą, taip pat už pagalbą rengiant procesinius dokumentus ir teikiant konsultacijas. CPK 98 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad šalies išlaidos, susijusios su advokato ar advokato padėjėjo pagalba, atsižvelgiant į konkrečios bylos sudėtingumą ir advokato ar advokato padėjėjo darbo ir laiko sąnaudas, yra priteisiamos ne didesnės, kaip yra nustatyta teisingumo ministro kartu su Lietuvos advokatų tarybos pirmininku patvirtintose rekomendacijose. Teisingumo ministro 2004 m. balandžio 2 d. įsakymu Nr. 1R-85 patvirtintų Rekomendacijų dėl civilinėse bylose priteistino užmokesčio už advokato ar advokato padėjėjo teikiamą teisinę pagalbą (paslaugas) rekomenduojami priteistini maksimalūs dydžiai apskaičiuojami taikant 8 punkte nustatytus koeficientus, kurių pagrindu imamas Lietuvos statistikos departamento skelbiamas užpraėjusio ketvirčio vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis šalies ūkyje (be individualių įmonių), kuris šiuo metu yra 756,90 Eur. Rekomendacijų 11 punkte nustatyta, kad teismas išimtiniais atvejais gali nukrypti nuo šių rekomendacijų 8 punkte nustatytų maksimalių dydžių, atsižvelgdamas į konkrečias bylos aplinkybes ir vadovaudamasis teisingumo, protingumo ir sąžiningumo kriterijais.

8Ieškovas AB DNB bankas prašo priteisti 1 815 Eur bylinėjimosi išlaidų už advokato pagalbą. Nustatyta, kad ieškovui šioje byloje buvo suteiktos šios advokato teisinės paslaugos: ieškinio parengimas, koeficientas – 2,5 (Rekomendacijų 8.2 p.), ir atsiliepimo į atskirąjį skundą parengimas, koeficientas – 0,4 (Rekomendacijų 8.16 p.). Atsižvelgiant į nurodytą teisinį reglamentavimą, konstatuotina, kad ieškovo turėtos advokato pagalbos pirmosios instancijos teisme išlaidos neviršija Teisingumo ministro 2004 m. balandžio 2 d. įsakymu Nr. 1R-85 patvirtintų Rekomendacijų maksimalių dydžių, todėl iš atsakovių lygiomis dalimis priteistina po 907,50 Eur ieškovo turėtų išlaidų advokato pagalbai apmokėti (CPK 93 str. 1 d., 98 str. 1, 2 d.).

9Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 270 str.,

Nutarė

10priteisti ieškovui AB DNB bankui iš atsakovių G. M. ir K. M. (D.) po 907,50 Eur turėtų išlaidų advokato pagalbai apmokėti.

11Papildomas sprendimas per 20 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai