Byla 2-167-163/2015
Dėl testamento ir rentos sutarties, abipusės naudos draudimo sutarties sąlygų pakeitimo pripažinimo niekiniais ir negaliojančiais, turto pripažinimo bendra daline nuosavybe bei atsakovės R. L. priešieškinį ieškovei B. K. dėl turto pripažinimo asmenine nuosavybe

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Alona Romanovienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi atsakovės R. L. prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones civilinėje byloje pagal ieškovės B. K. ieškinį atsakovams R. L. ir G. K., tretiesiems asmenims Klaipėdos rajono 2-ojo notarų biuro notarei Neringai Bartkuvienei, Klaipėdos 13-ojo notarų biuro notarei Daliai Rogovaitei, Klaipėdos 9-ojo notarų biuro notarei Vaidai Meškei, dėl testamento ir rentos sutarties, abipusės naudos draudimo sutarties sąlygų pakeitimo pripažinimo niekiniais ir negaliojančiais, turto pripažinimo bendra daline nuosavybe bei atsakovės R. L. priešieškinį ieškovei B. K. dėl turto pripažinimo asmenine nuosavybe,

Nustatė

2ieškovė kreipėsi į teismą su ieškiniu bei patikslintu ieškiniu ir prašė pripažinti 2011-12-13 V. K. išduotą testamentą atsakovei negaliojančiu; pripažinti 2011-11-14 išlaikymo iki gyvos galvos sutartį Nr. ( - ) sudarytą tarp V. K. ir atsakovo G. K., negaliojančia nuo jos sudarymo momento; panaikinti abipusės naudos draudimo sutarties Nr. ( - ) sąlygų pakeitimą; pripažinti ieškovės nuosavybės teises į ½ dalį žemės sklypo, unikalus Nr. ( - ), adresas Dituvos km.

3Atsakovė pateikė priešieškinį dėl turto pripažinimo asmenine nuosavybe ir prašo pripažinti nekilnojamąjį turtą – sodo pastatą ir ūkinį pastatą, esančius ( - ), Derceklių km., Klaipėdos r., asmenine V. K. nuosavybe. Trečiasis asmuo notarė Gražina Kazlaučiūnienė su ieškiniu nesutinka ir prašo jį atmesti, nes nebuvo kliūčių ginčijamam sandoriui sudaryti.

42015-04-27 atsakovė pateikė prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones – įpareigoti ieškovę netrukdyti atsakovei patekti į žemės sklype, unikalus Nr. ( - ) esančius pastatus – sodo pastatą, unikalus Nr. ( - ) ir ūkinį pastatą, unikalus Nr. ( - ), adresu ( - ), Derceklių k., Priekulės sen. Klaipėdos r. sav. ir įpareigoti ieškovę perduoti vieną nurodytų pastatų lauko durų raktų komplektą.

5Prašymas tenkintinas (CPK 144 str. 1 d., 147 str. 1 d.).

6Sutiktina su atsakovės argumentu, kad iki bus išspęstas ginčas dėl minimo žemės sklypo ir jame esančių statinių nuosavybės teisės, sureguliuojant šalių teisinius santykius taip, kad nesuteiktų nei vienai iš šalių perdėto pranašumo ar nesuvaržytų vienos proceso šalies teisių daugiau nei būtina teisėtam tikslui pasiekti bylos nagrinėjimo metu. Todėl vertinant nagrinėjamą situaciją, kad ieškovė neįsileidžia nei į sodo teritoriją, nei į namą, būtina įpareigoti ieškovę netrukdyti atsakovei, kaip galimai teisėtai turto įpėdinei, patekti į žemės sklypo teritoriją bei namą, tam, kad užtikrinti tinkamą namo administravimą ir išlaikymą.

7Laikinosios apsaugos priemonės taikytinos nepranešus ieškovei tais pačiais anksčiau nurodytais motyvais (CPK 147 str. 1 d.).

8Teismas, vadovaudamasis CPK 290–291 straipsniais,

Nutarė

9prašymą tenkinti.

10Taikyti laikinąsias apsaugos priemones – įpareigoti ieškovę B. K. netrukdyti atsakovei R. L. patekti į žemės sklype, unikalus Nr. ( - ) esančius pastatus – sodo pastatą, unikalus Nr. ( - ) ir ūkinį pastatą, unikalus Nr. ( - ), adresu ( - ), Derceklių k., Priekulės sen. Klaipėdos r. sav. ir įpareigoti B. K. perduoti vieną nurodytų pastatų lauko durų raktų komplektą.

11Už nustatytų apribojimų pažeidimą kaltiems asmenims teismo nutartimi gali būti skiriama iki vieno tūkstančio litų bauda už kiekvieną pažeidimo dieną. Be to, atsakovė turi teisę išieškoti iš tų asmenų nuostolius, atsiradusius dėl teismo nutarties dėl laikinųjų apsaugos priemonių neįvykdymo.

12Nutartį per 7 dienas nuo nutarties kopijos gavimo dienos galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant atskirąjį skundą per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai